Gregor Golobič

Drnovškova kandidatura verjetna

28. 05. 2002 00.00

Na sinočnjem zasedanju sveta Liberalne demokracije Slovenije v Hrpeljah je predsednik LDS Janez Drnovšek napovedal, da obstaja velika verjetnost za njegovo kandidaturo na jesenskih predsedniških volitvah.

Odstop po volitvah

11. 07. 2002 00.00

Premier Janez Drnovšek je koalicijske partnerje obvestil, da bo z mesta predsednika vlade odstopil po drugem krogu predsedniških volitev, za mandatarja pa bo predlagal finančnega ministra Toneta Ropa.

Drnovšek vstopil v volilni boj

14. 06. 2002 00.00

Predsednik vlade Janez Drnovšek se je odločil kandidirati za predsednika republike na jesenskih predsedniških volitvah. Po terminskem planu, ki ga je predstavil, bo odločitev o mandatarju nove vlade znana sredi julija, novega predsednika vlade pa naj bi volili septembra.

Rop v petek mandatarski kandidat?

10. 07. 2002 00.00

Na petkovi seji v Domžalah naj bi svet LDS kot kandidata za novega mandatarja predvidoma določil podpredsednika stranke in finančnega ministra Toneta Ropa. Ropa je kot najresnejšega kandidata označil tudi premier in predsednik stranke Janez Drnovšek.

LDS podpira Drnovška

17. 06. 2002 00.00

Svet LDS je na zasedanju v Slovenski Bistrici enotno podprl odločitev predsednika stranke in premiera Janeza Drnovška, da na jesenskih volitvah kandidira za predsednika republike.

Drnovšek še razmišlja o umiku

23. 10. 2001 00.00

Svet liberalne demokracije, ki se je sestal v Ljubljani, je odločil, da bo kongres stranke 26. januarja prihodnje leto. Vprašanje, kdo bo nasledil predsednika Janeza Drnovška, ostaja odprto.

Koalicija Slovenija za odstop vlade

14. 05. 2002 00.00

V koaliciji Slovenija, ki jo sestavljata opozicijski stranki SDS in NSi, so zaradi vse večje javnofinančne krize pozvali vlado naj odstopi in tako omogoči predčasne parlamentarne volitve, ki bi potekale hkrati s predsedniškimi.

Gregor Golobič: S politiko, ki ne blefira

22. 04. 2002 00.00

Ob deseti obletnici mandata predsedniku vlade Janezu Drnovšku, smo se pogovarjali z <strong>Gregorjem Golobičem</strong>, predsednikom sveta stranke liberalnih demokratov.

Imenovani člani izvršilnega odbora LDS

04. 04. 2002 00.00

Svet LDS je na seji imenoval preostalih pet članov izvršnega odbora, in sicer Viko Potočnik, Majdo Širca, Cveto Zalokar Oražem, Lidijo Majnik in Jožefa Školča, ki so bili tudi edini kandidati za ta 12-članski politično-operativni organ stranke.

Gregor Golobič

02. 03. 2002 00.00

Gregor Golobič, ki je bil skoraj desetletje generalni sekretar Liberalne demokracije Slovenije, se je po enoletnem premoru ponovno vrnil v aktivno politiko kot predsednik sveta LDS.

Izvoljen predsednik sveta LDS

26. 02. 2002 00.00

Novi predsednik sveta LDS je postal nekdanji generalni sekretar stranke Gregor Golobič. Slavko Gaber, ki so ga omenjali kot možnega protikandidata, pa se za kandidaturo ni odločil.

Golobič na čelu sveta LDS

26. 02. 2002 00.00

Na prvi seji po portoroškem kongresu se je v Ljubljani sestal svet LDS, ki je odločal o svojem predsedniku. Edini kandidat za predsednika sveta je bil Gregor Golobič, ki je tudi dobil večinsko podporo.

LDS z novim generalnim sekretarjem

27. 01. 2002 00.00

V Portorožu se je z razglasitvijo volilnih rezultatov končal četrti kongres LDS. Predsednik stranke ostaja Janez Drnovšek, generalni sekretar LDS pa je postal Peter Jamnikar, ki je na tem položaju zamenjal Bogdana Biščaka.

LDS še brez odločitve

18. 01. 2002 00.00

Širše vodstvo LDS se na sestanku ni odločilo o morebitnih dodatnih kandidatih za generalnega sekretarja na kongresu LDS. Kot je znano svet LDS na nedavni seji Bogdana Biščaka, ki trenutno opravlja to funkcijo, ni potrdil kot kandidata za sekretarsko mesto.

LDS o kandidatnih listah

08. 01. 2002 00.00

Izvršni odbor LDS je obravnaval priprave na januarski kongres v Portorožu. Pred četrtkovo sejo sveta stranke pa so pregledali tudi liste kandidatov za predsednika, podpredsednika in generalnega sekretarja stranke.

Tudi Jakič za generalnega sekretarja LDS

05. 01. 2002 00.00

Za generalnega sekretarja LDS bo na kongresu liberalne demokracije 26. in 27. januarja v Portorožu kandidiral tudi poslanec LDS Roman Jakič.

Za predsednika LDS tudi Gojko Stanič

04. 01. 2002 00.00

Soglasje h kandidaturi za predsednika LDS je poleg sedanjega predsednika dal tudi Gojko Stanič.

Krog kandidatov se zožuje

28. 11. 2001 00.00

Januarski kongres LDS-a vzbuja vse več zanimanja, predvsem zaradi morebitnega naslednika dr.Janeza Drnovška.

Kdo bo vodil LDS?

22. 11. 2001 00.00

Čeprav bo kongres LDS šele konec januarja, se že pojavlja vprašanje, kdo bo stranko vodil v prihodnje. Rok za evidentiranje kandidatk in kandidatov za najvišje funkcije v stranki poteče v petek, 23.11.

Kdo bo predsednik?

26. 11. 2001 00.00

Do poteka kandidacijskega roka so pri Liberalni demokraciji Slovenije evidentirali kar sedem kandidatov in eno kandidatko za funkcijo predsednika stranke. Za to mesto se bodo poleg sedanjega predsednika stranke Janeza Drnovška potegovali Tone Rop, Slavko Gaber, Igor Bavčar, Gregor Golobič, Tone Anderlič, Dušan Keber in Vika Potočnik.

Nadzorni svet Holdinga predlaga Rekarja

19. 11. 2001 00.00

Nadzorni svet Holdinga Ljubljana bo na skupščini, ki bo decembra, za direktorja holdinga predlagal Marjana Rekarja, zdajšnjega direktorja Slovenske razvojne družbe. Nadaljevala pa se je tudi seja ljubljanskega mestnega sveta.

Golobič zapušča mesto sekretarja

12. 06. 2001 00.00

Po skoraj desetih letih se iz politike umika generalni sekretar Liberalne demokracije Gregor Golobič. Njegova vloga v stranki in državi je daleč presegala njegovo uradno funkcijo, saj velja za enega najvplivnejših ljudi v politiki. Vršilec dolžnosti glavnega tajnika stranke bo postal Bogdan Biščak. Svet Liberalne demokracije Slovenije (LDS) bo o predlogu za nadomestitev dosedanjega generalnega sekretarja stranke Gregorja Golobiča z Biščakom razpravljal jutri. Po neuradnih podatkih naj bi Golobič mesto generalnega sekretarja zapustil 1. julija.

But zahteva revizijo

20. 04. 2001 00.00

Predsednik SLS+SKD France But je na današnji novinarski konferenci ponovno poudaril, da z razrešitvijo Marjana Podobnika z mesta predsednika uprave Telekoma LDS ni spoštovala vseh postopkov, ki jih narekuje koalicijska pogodba. Osebno se sicer zavzema, da bi stranka, kljub zadnjim zapletom v zvezi s kadrovskimi rešitvami, zaradi vsebinskih razlogov še naprej vztrajala v koaliciji.

Besedilo brez soglasja ZLSD

14. 04. 2001 00.00

V ZLSD poudarjajo, da besedilo izhodišč za pogajanja s Svetim sedežem, ki jih je vlada sprejela v četrtek, med koalicijskimi partnerji ni bilo usklajeno. Stranka, kot trdi vodja njene poslanske skupine Miran Potrč, ni dala nikakršnega soglasja za odločanje na odboru vlade ali na vladi. Nasprotno, zahtevala je nadaljnje koalicijsko usklajevanje. Odločitev vlade, ki je ob izrecnem nasprotovanju ministrov ZLSD sprejela neusklajeno besedilo, je po Potrčevih besedah slaba za Slovenijo, popravki, ki so bili doslej narejeni, pa so nezadostni. V ZLSD trdijo, da predlagana vsebina pogajalskih izhodišč za sporazum s Svetim sedežem kljub nekaterim popravkom omogoča katoliški cerkvi v Sloveniji delovanje neodvisno od slovenske zakonodaje. Miran Potrč je za 24 ur povedal, da "omogoča še vedno opredelitev posebnega položaja Rimskokatoliške cerkve nasproti drugim verskim skupnostim in jasno je, da na podlagi tega sporazuma katoliška cerkev pričakuje in lahko tudi zahteva posebne sporazume, ki bodo urejali vprašanje verouka v šolah, vprašanje položaja cerkve v nekaterih zavodih, vprašanja davkarije, vprašanja denacionalizacije in podobnega." Po njegovih besedah je to poseg v avtonomnost slovenske države in omogoča privilegiran položaj katoliške cerkve. Vatikanski sporazum tudi ni dogovorjena prioriteta zunanje politike, trdijo v ZLSD, sklenitvi sporazuma ne nasprotujejo, menijo pa, da se z njegovim sprejetjem ne mudi in da mora biti prvi interes vsakega sporazuma interes Slovenije in njena ustavna ureditev, ne pa interesi posameznih strank ali njihovih prvakov. Združena lista bo, je napovedal Potrč, nadaljevala z aktivnostmi, da se ne sprejme v tej obliki.

SLS+SKD sklicala sestanek

16. 03. 2001 00.00

Izvršilni odbor SLS+SKD Slovenske ljudske stranke, ki je po četrtkovi razrešitvi Marije Ribič z mesta direktorice Pošte Slovenije obravnaval nastale razmere v vladni koaliciji, bo zahteval čimprejšnji sklic sestanka predsednikov koalicijskih strank in poslanskih skupin . Na njem naj bi obravnavali razmere v načinu delovanja koalicije, je poudaril prvak SLS+SKD Franci But. Po njegovih besedah naj bi bil namen in cilj sestanka v tem, da najdejo jasen in bolj natančen dogovor, kako in na kakšen način kadrovska vprašanja reševati, da ne bi oteževala izvrševanja vsebinskih projektov programa vladne koalicije.

Bodo Ribičevo razrešili?

14. 03. 2001 00.00

Kot kaže se je vladna koalicija znašla pred prvo resno preizkušnjo, saj je odnose v njej zaostrila za četrtek napovedana razrešitev generalne direktorice Pošte Marije Ribič. Ribičeva je sicer že prejšnji teden napovedala, da bo razrešena, vendar je bil predlog umaknjen.

Golobič ocenil delo vladne koalicije

17. 01. 2001 00.00

Vladna koalicija, kljub nekaterim pomislekom, deluje normalno, se pa še vedno vpeljuje v delo. Tako meni generalni sekretar vladajoče Liberalne demokracije, Gregor Golobič. Prvi resni zaplet v novem mandatu pa je, kot trdi Golobič, sprožilo oblikovanje parlamentarnih delovnih teles.

Srečanje vladajoče koalicije na Brdu

27. 12. 2000 00.00

Na Brdu pri Kranju so se na delovnem kosilu sestali vodilni predstavniki koalicijskih strank. Sestanka so se poleg predsednika vlade in največje koalicijske stranke LDS Janeza Drnovška udeležili še generalni sekretar LDS Gregor Golobič in vodja poslanske skupine Tone Anderlič, iz ZLSD predsednik stranke Borut Pahor in poslanec Samo Bevk, SLS+SKD sta predstavljala vodja poslanske skupine Janez POdobnik in prvak stranke Franc Zagožen, DeSUS pa predsednik Janko Kušar in vodja poslanske skupine Ivan Kebrič. V ospredju pogovorov so bile poglavitne naloge koalicije v začetku prihodnjega leta, so sporočili iz urada predsednika vlade.

Obeta se naporen politični ponedeljek

06. 11. 2000 00.00

Stranke, ki bodo oblikovale vladno koalicijo, bodo danes nadaljevale pogovore o sestavi koalicije in predvidoma podpisale osnutek koalicijskega

LDS danes z ZLSD in SLS+SKD

05. 11. 2000 00.00

Po