Johnom

Plavalci preveč vrteli jezike

01. 03. 2000 21.12

Mednarodna plavalna zveza (FINA) je podprla način nadzora nad jemanjem prepovedanih poživil, kakršnemu so bili priča plavalci na nedavnih tekmah za svetovni pokal v Berlinu.

Kacin sprejel švedskega veleposlanika

14. 02. 2000 16.30

Predsednik Odbora za mednarodne odnose Državnega zbora Jelko Kacin (LDS) se je danes s švedskim veleposlanikom v Sloveniji Johnom-Christerjem Ahlanderjem pogovarjal o aktualnih vprašanjih širitve EU, poteku priprav na švedsko predsedovanje EU v prvi polovici leta 2001 ter nadaljevanju poglobljenega sodelovanja med Slovenijo in Švedsko, so sporočili iz DZ.

Uspešen Pintaričev debi

12. 02. 2000 19.27

Slovenska kolesarska moštva so novo sezono začela v Umagu. Na prvi od štirih dirk za Veliko nagrado Umaga je v močni konkurenci - nastopila so številna profesionalna moštva - v šprintu glavnine zmagal Italijan Andrio Leoni pred Nizozemcem Johnom Braberdenom in še enim Italijanom Crescenzom D'Amorejem.

Forbes izstopil iz volilne tekme

09. 02. 2000 18.25

Število republikanskih kandidatov, ki se potegujejo za nominacijo za predsedniškega kandidata ZDA, se zmanjšuje. Iz volilne tekme je po poročanju televizije izstopil založnik in milijonar Steve Forbes. Za to se je odločil potem, ko se je slabo odrezal na preliminarnih volitvah v ameriški zvezni državi Delaware. Forbes je svojo kampanjo financiral iz lastnega žepa.

Zaroka Lise Marie Presley

03. 02. 2000 09.46

Lise Marie Presley, 32-letna hči idola rock'n'rolla Elvisa Presleya, se namerava štiri leta po ločitvi od pevca Michaela Jacksona ponovno poročiti. Presleyeva se je namreč zaročila z glasbenikom Johnom Oszajeamom. Par se je spoznal maja lani, zaročila pa sta se tik pred božičem, je pred dnevi v Los Angelesu spročila Presleyina tiskovna predstavnica. Datum poroke za zdaj še ni znan.

Nadaljevanje pogovorov o razorožitvi

02. 02. 2000 11.36

Na Severnem Irskem naj bi se danes nadaljevali pogovori s podtalno organizacijo IRA o razorožitvi.

Isobel in James najbolj priljubljeni imeni na Irskem

30. 12. 1999 09.09

Isobel je na vrhu najbolj priljubljenih imen za deklice na Irskem prehitela Mary, medtem ko je pri dečkih John izpodrinil Jamesa, piše časnik Irish Times.

Gusmao se vrača v Vzhodni Timor

14. 10. 1999 12.42

Voditelj gibanja za neodvisnost Vzhodnega Timorja Xanana Gusmao je danes v Canberri napovedal, da se bo prihodnji teden po sedmih letih vrnil v Vzhodni Timor.

Premier Drnovšek znova doma

02. 10. 1999 11.18

Predsednik slovenske vlade Janez Drnovšek je v Clevelandu s srečanjem s predstavniki najpomembnejših slovenskih organizacij v ZDA končal ameriško turnejo, med katero se je pred enim tednom v New Yorku udeležil uvodnega dela 54. zasedanja Generalne skupščine ZN, predaval pa je tudi na več ameriških univerzah.

Šuker odslej v Arsenalu

02. 08. 1999 18.50

Hrvaški nogometni reprezentant Davor Šuker je podpisal pogodbo z angleškim prvoligašem Arsenalom in bo tako zamenjal francoskega napadalca Nicolasa Anelko, ki se je preselil v Šukerjev nekdanji klub, madridski Real.

Na prvi spominski maši več kot 4000 ljudi

23. 07. 1999 09.40

Irska katoliška skupnost v New Yorku je v četrtek zvečer v katedrali svetega Patricka na Manhattanu v New Yorku pripravila spominsko mašo za Johna F. Kennedyja ml., njegovo ženo Carolyn Bessette in njeno sestro Lauren Bessette, ki so se 16. julija smrtno ponesrečili z letalom ob otoku Martha's Vineyard.

Bela hiša žaluje

22. 07. 1999 14.58

Spominske slovesnosti za Johnom Kennedyjem mlajšim in njegovo ženo Carolyn Bessette se bo po trditvah Bele hiše udeležil tudi ameriški predsednik Bill Clinton z družino. Spominska slovesnost bo potekala v petek v newyorški katoliški cerkvi St. Thomas More na vzhodnem delu Manhattana.

Spominska maša za Johnom Kennedyjem ml. v New Yorku

22. 07. 1999 11.23

Spominska slovesnost za ponesrečenim sinom nekdanjega ameriškega predsednika Johnom F. Kennedyjem mlajšim in njegovo soprogo Carolyn bo po odločitvi družine Kennedy v newyorški katoliški cerkvi St. Thomas More na vzhodnem delu Manhattana, ki jo je redno obiskovala njegova mama Jacqueline Kennedy Onnasis. Po vsej verjetnosti bo med spominsko mašo v cerkvi tudi krsta s truplom Johna Kennedyja ml., ki so ga potapljači potegnili iz vode v sredo popoldne, ter njegove žene Carloyn, katere truplo so odkrili nekaj ur pozneje.

Criville s pomočjo do zmage

23. 05. 1999 20.21

Španski motociklistični zvezdnik Alex Criville je z novo zmago dokazal, da je po poškodbi Avstralca Micka Doohana ter številnih napakah svojih tekmecev glavni kandidat za naslov svetovnega prvaka v kraljevskem razredu. Pri dirkačih, ki sedijo na motociklih do 125 ccm, je slavil Italijan Roberto Locatelli, v četrtlitrskem razredu pa je bil najhitrejši Japonec Tohu Ukawa.

Predsednik Vseslovenskega odbora iz Toronta v Ljubljani

20. 05. 1999 20.55

Predsednik komisije DZ za odnose s Slovenci v zamejstvu in po svetu Marijan Schiffrer in podpredsednik Davorin Terčon ter član Samo Bevk so se na daljšem pogovoru sestali s predsednikom Vseslovenskega odbora iz Toronta Johnom Ivanom Plutom.

Referendum o avtonomiji Vzhodnega Timorja bo 8. avgusta

27. 04. 1999 16.54

Indonezijski predsednik Baharudin Jusuf Habibi je danes napovedal, da bo referendum o avtonomiji Vzhodnega Timorja 8. avgusta.

Umrl avstralski slikar Arthur Boyd

26. 04. 1999 19.18

V soboto je v Melbournu v 78. letu starosti umrl avstralski slikar Arthur Boyd. Potem ko je pri 14. letih pustil šolo, je kmalu začel razstavljati krajine, nato pa je med leti 1941 in 1944 služil v avstralski vojski. Sprva se je ukvarjal tudi z lončarstvom, od leta 1949 pa se je povsem posvetil slikarstvu. Skupaj z Albertom Tuckerjem in Johnom Percevalom je sodil v t.i. ''Jezno desetletje'' (1937-1947), ki je preziralo samozadovoljnost avstralske družbe. Sicer Boyd velja za enega najbolj znanih avstralskih umetnikov.

Na koncertu Big Banda RTV Slovenija glasba Duka Ellingtona

25. 04. 1999 10.25

Ves glasbeni svet letos praznuje stoletnico rojstva pianista, aranžerja, vodje orkestrov ter skupin in enega največjih skladateljev tega stoletja Duka Ellingtona. Tudi tradicionalni letni koncert Big Banda RTV Slovenija, ki bo jutri, 26. aprila, ob 20. uri v Linhartovi dvorani Cankarjevega doma, bo v znamenju glasbe Duka Ellingtona, saj bo orkester s slovitim ameriškim dirigentom, glasbenikom in profesorjem Herbom Pomeroyjem med drugim izvajal dela A Tone Parallel To Harlem, The Road Of The ''Phoebe Snow'', Rockin' In Rhythm in Chelsea Bridge.

Jordan potrdil pogovore o nakupu ekipe Charlotte

30. 03. 1999 16.02

Najboljši košarkar na svetu Michael Jordan je le tri mesece po svoji drugi tekmovalni upokojitvi potrdil pogovore o nakupu deleža ekipe Charlotte Hornets.

Nestor izločil Philipoussisa

19. 02. 1999 10.14

V osmini finala moškega teniškega turnirja ATP v Memphisu z nagradnim skladom 700.000 dolarjev je Kanadčan Daniel Nestor, 104. igralec s svetovne jakostne lestvice, v treh nizih izločil drugega nosilca Avstralca Marka Philippoussisa.

John Travolta izgublja prstane

04. 01. 1999 08.30

V času zakonske zveze med Johnom Travolto in igralko Kelly Preston je bilo izgubljenega že veliko nakita. ''Izgubil sem toliko poročnih prstanov, da vsakič, ko ga pogledam, vidim novega,'' je povedal Travolta v pogovoru za časnik Harper's Bazaar. Njegova žena Kelly pa meni, da to še zdaleč ne pomeni grožnje njunemu zakonu. ''Vem, da ne postopa naokoli in ne počne ničesar podobnega. Prstane izgublja, ko se useda v avto, med snemanjem filmov ali na večerjah. Včasih jih najdeva. Pod posteljo ima polno škatlo izgubljenih in najdenih poročnih prstanov,'' je še povedala njegova soproga.

Miren Hillaryjin 51. rojstni dan

28. 10. 1998 08.21

Prva dama ZDA Hillary Clinton je 51. rojstni dan v ponedeljek proslavila mirno v družbi soproga doma v Beli hiši, so povedali uradni viri. Predsednik Clinton, ki je po napornih celotedenskih mirovnih pogajanjih o Bližnjem vzhodu konec tedna v Kaliforniji zbiral denar za demokratsko kampanjo, za ponedeljek ni imel uradnega programa in si je vzel prost dan, so dodali v Beli hiši. 50. rojstni dan je Hillary Clinton lani praznovala s soarejami v Beli hiši in rojstnem Chicagu. V četrtek naj bi Clintonova skupaj odpotovala v floridski Cape Canaveral na izstrelitev vesoljske ladje Discovery s 77-letnim astronavtom Johnom Glennom na krovu.

V Avstraliji potekajo predčasne volitve

03. 10. 1998 12.28

V Avstraliji so se začele predčasne parlamentarne volitve.

Premier Drnovšek sklenil obisk v Avstraliji

05. 06. 1998 11.19

Predsednik slovenske vlade Janez Drnovšek z delegacijo, v kateri je tudi državna serketarka v ministrstvu za ekonomske odnose in razvoj Vojka Ravbar, je obisk v Avstraliji sklenil s srečanjem s predsednikom vlade Novega Južnega Walesa (NJW) Robertom Carrom in avstralskimi poslovneži, ogledal si je državno galerijo NJW in slike lani umrlega slovenskega umetnika Stanislava Ropotca, pripravil pa je tudi sprejem za predstavnike slovenske skupnosti v Sydneyju. Tudi tokrat - potem ko se je v četrtek v Canberri že pogovarjal z avstralskim kolegom Johnom Howardom, podpredsednikom vlade in obenem ministrom za trgovino Timom Fisherjem, generalnim guvernerjem sirom Williamom Deanom ter avstralskim zunanjim ministrom Alexandrom Downerjem - je bilo v središču pozornosti predvsem gospodarsko sodelovanje med državama.

Premier Drnovšek začel obisk v Avstraliji

04. 06. 1998 12.22

Predsednik slovenske vlade Janez Drnovšek, ki je na večdnevnem obisku v Avstraliji - sledila pa bo še Nova Zelandija -, se je danes v Canberri sestal z avstralskim kolegom Johnom Howardom, podpredsednikom vlade in obenem ministrom za trgovino Timom Fisherjem in generalnim guvernerjem sirom Williamom Deanom. Zvečer bo gost na večerji, ki jo bo priredil avstralski zunanji minister Alexander Downer. Osrednji temi pogovorov - v slovenski delegaciji je tudi državna sekretarka v ministrstvu za ekonomske odnose in razvoj Vojka Ravbar - sta bili dvostransko sodelovanje, predvsem na gospodarskem področju, in pa izmenjava stališč do mednarodnih vprašanj, je STA izvedela iz krogov slovenske delegacije v Canberri.

Premier Drnovšek prihodnji teden v Avstraliji in na Novi Zelandiji

26. 05. 1998 14.59

Avstralija in Nova Zelandija, ki sta za Kanado kot prvi neevropski državi 16. januarja leta 1992 priznali neodvisnost in suverenost Republike Slovenije, bosta zanimivi sogovornici slovenskega premiera Janeza Drnovška, ki se bo v teh dveh državah mudil od 4. do 10. junija. V slovenski delegaciji bo tudi državna serketarka v ministrstvu za ekonomske odnose in razvoj Vojka Ravbar.

Zgodovinski hotel za Jelcina

16. 04. 1998 08.54

Ruski predsednik Boris Jelcin bo med obiskom na Japonskem stanoval v hotelu z razgibano zgodovino. Hotel Kawana v letovišču z enakim imenom na polotoku Izu, ki leži približno 100 kilometrov jugozahodno od Tokia, je med drugim znan po tem, da sta v njem leta 1954 preživela medene tedne Marilyn Monroe in Joe DiMaggio. Češnje, ki so posajene v parku v okolici hotela, vrtnarji srbno skrivajo v senci, zato da bi zacvetele prav v času predsednikovega obiska. Posteljo, v kateri naj bi spal Jelcin, so morali podaljšati na 2,30 metra. Sicer je hotel s 140 sobami opremljen v evropskem slogu 30-ih let tega stoletja. Hotel Kawana je bil leta 1958 prav tako prizorišče snemanja filma Razbojnik in gejša z Johnom Waynom v glavni vlogi.

Titanik še vedno na vrhu, kljub Briljantini

03. 04. 1998 10.19

Epski spektakel Titanik petnajst tednov po premieri še vedno podira blagajniške rekorde in vztraja na vrhu lestvice najuspešnejših filmov v ZDA. Z vrha ga ni sklatila niti najnovejša različica Briljantine (Grease) z Johnom Travolto in Olivio Newton-John v glavnih vlogah, ki so jo konec tedna začel predvajati v 2.000 kinematografih po ZDA in Kanadi.

Podelili so glasbene nagrade Grammy

26. 02. 1998 17.41

V New Yorku so sinoči po lokalnem času že 40. zapovrstjo podelili glasbene nagrade Grammy. Največ Grammyjev je dobil ameriški pevec Bob Dylan, med drugim za najboljši album leta Time out of mind. Shawn Colvin je odnesla Grammy za najboljšo pesem in skupaj z Johnom Leventhalom še za ploščo leta z naslovom Sunny came home. Brez nagrade seveda ni ostal britanski pop pevec Elton John s pesmijo v spomin pokojne princese Diane Candle in the wind 1997. Letošnji Grammy za najboljši album v kategoriji rhythm & blues pa so podelili pevki Erykah Badu za Baduizm.

Na Nizozemskem prve poroke homoseksualcev

18. 01. 1998 10.38

Na Nizozemskem je 1. januarja začel veljati zakon, ki omogoča vpis patnerske pogodbe med osebama istega spola štirinajst dni po objavi oklicev. Župana Amsterdama in Katsheuvela, mesta na severu Nizozemske, sta tako 15. januarja po polnoči lahko poročila dva lezbična para. V Katsheuvelu se je kot prva oženila znana nizozemska pevka Sugar Lee Hoper.