K-POP

Na Kosovu novi izgredi

12. 07. 1999 20.59

S Kosova poročajo o novih izgredih. V Prizrenu so minulo noč zažgali 15 srbskih hiš, v bombnem napadu na restavracijo v bližini Prištine pa so bile štiri osebe lažje ranjene.

Požar na trajektu

08. 07. 1999 21.42

Na norveškem trajektu z več kot tisoč potniki na krovu je zgodaj davi ob zahodni obali Švedske zbruhnil požar. Žrtev ni bilo, saj so reševalci s trajekta pravočasno rešili vseh 1200 potnikov in članov posadke, Prav tako nihče od njih ni huje poškodovan.

Protesti pred parlamentom

06. 07. 1999 20.19

Danes popoldne so pred parlamentom predstavniki sindikatov in upokojencev protestirali proti poslanskim privilegijem. Poslance so pozvali k ponovnemu premisleku pred uzakonitvijo privilegijev pri upokojevanju, ki naj bi bili v posmeh načelom pravne in socialne države.

Opozicija napoveduje nove demonstracije

30. 06. 1999 21.06

Po včerajšnjih demonstracijah v Čačku, jugoslovanski opozicijski voditelji napovedujejo nove proteste.

Oecalana obsodili na smrtno kazen

29. 06. 1999 20.03

Turško sodišče je kurdskega vodjo Abdulaha Oecalana zaradi izdaje turške države in separatizma obsodilo na smrt z obešanjem na otoku Imrali. Odločitev sodišča je v Turčiji sprožila val navdušenja.

Vračanje beguncev na Kosovo

28. 06. 1999 21.12

Na Kosovo so prispeli prvi begunci, katerih vrnitev je organiziral Visoki komisariat za begunce pri Združenih narodih. V zadnjih dveh tednih se je na Kosovo brez pomoči humanitarnih organizacij vrnila že skoraj polovica od 860 tisoč ljudi, ki so zbežali iz pokrajine. Združeni narodi pa bodo zdaj konvoje organizirali vsak dan.

Ob dnevu državnosti

25. 06. 1999 21.22

Na ljubljanskih Žalah je predsednik republike Milan Kučan v spremstvu predstavnikov slovenske vojske in policije položil venec k spomeniku padlim v vojni za Slovenijo. V desetdnevni vojni je na slovenski strani padlo 8 predstavnikov oboroženih sil, ubitih pa je bilo tudi 13 civilistov. Jugoslovanska ljudska armada je imela 39 žrtev.

Stavka carinikov preložena

24. 06. 1999 21.18

Stavke carinikov v ponedeljek ne bo. Sindikat carinikov je sporočil, da so stavko preložili, ker bodo počakali kakšna bo zadnja verzija zakona o carinski službi. Tega zakona pa državni zbor še vedno ni sprejel, čeprav bi ga moral zaradi uvedbe trošarin 1. julija.

Prihod letala z opremo za Clintonov obisk v Sloveniji

09. 06. 1999 20.53

Obisk ameriškega predsednika Billa Clintona v Sloveniji je vse bliže, kar se priprav zanj tiče, pa gre že zares. Na Brniku je danes pristalo prvo tovorno letalo z opremo za izvedbo obiska, z njim pa je k nam pripotoval tudi del osebja.

Zgodba o TAM-u se še ni razpletla

09. 06. 1999 20.33

Mariborska občina se je uradno priključila konzorciju za odkup celotnega premoženja TAM-a. Konzorcij, ki je nastal na pobudo Slovenske razvojne družbe in je nekakšna protiutež ameriškemu poslovnežu Johnu Eapnu, tako sedaj šteje že več kot 35 članov, k sodelovanju pa naj bi jih pritegnili še enkrat toliko.

K vseslovenski človekoljubni akciji pristopajo novi

07. 06. 1999 10.15

V skupno akcijo slovenskih medijev in človekoljubnih organizacij Slovenije Roka pregnancem - Slovenska vas so se osnovnim pobudnikom akcije RTV Slovenija, Delu, Dnevniku, Večeru, Primorskim novicam in STA pridružili še komercialna televizija POP TV in Združenje lokalnih televizij Slovenije, v katerega je vključenih 13 lokalnih in regionalnih televizij.

Uvedba vizumov za državljane Makedonije in Turčije, Makedonija ne razmišlja o povračilnih ukrepih

02. 06. 1999 15.10

Slovenija je včeraj uvedla vizume za državljane Turčije in Makedonije, državljani teh držav pa bodo le-te za vstop v Slovenijo potrebovali od 1. avgusta oziroma od 1. septembra letos. Njihova uvedba naj ne bi imela nobene povezave z dogajanjem v ZRJ.

Slovenska sanitetna enota na poti v Albanijo

28. 05. 1999 20.26

V Logatcu so predstavili sanitetno enoto, ki bo jutri odpotovala na humanitarno misijo Nata v Albanijo. S tem Slovenija izpolnjuje obljubo, da bo tudi sama prispevala k reševanju begunske krize v Albaniji, ki jo je povzročila vojna na Kosovu.

Drnovšek: Slovenija prevzema vsaj tolikšen delež begunskega bremena kot druge države

13. 04. 1999 21.42

Povsem kratkoročno ne pričakujem, da bi dogajanja v zvezi s kosovsko krizo na zvezo NATO vplivala tako, da bi Slovenijo, še manj pa Makedonijo, takoj povabila k vstopu v zavezništvo. Sicer so naše možnosti gotovo večje, saj je strateški pomen Slovenije tudi za zvezo NATO očitno postal bolj razviden, po drugi strani pa je zdaj celotna zveza NATO tako obremenjena z vojaško akcijo proti ZRJ, da v tem trenutku nihče veliko ne razmišlja o vprašanjih, kot je širitev, je v pogovoru za televizijo POP v osrednji informativni oddaji dejal slovenski premier Janez Drnovšek.

Združitev medijskih družb SBS in CME

30. 03. 1999 18.28

Medijski družbi SBS Broadcasting in Central European Media Enterprises Ltd. (CME) sta 29. marca dosegli sporazum o združitvi obeh družb v novo, imenovano SBS Broadcasting SA. Transakcija je vredna 615 milijonov ameriških dolarjev, z njuno združitvijo pa je nastala največja evropska televizijska družba, saj njene televizijske postaje dosežejo skupaj 150 milijonov ljudi v Evropi, so sporočili iz podjetja Pro Plus.

Kako lahko ženska reče šefu ''ne''?

20. 02. 1999 14.59

''Kako reči šefu ne?'' je vprašanje, ki se ob nadlegovanju na delovnem mestu postavlja številnim ženskam po svetu in ki je, kot je pokazal istoimenski projekt v Sloveniji in na Hrvaškem, aktualno tudi v teh dveh državah. V Sloveniji je v projektu sodelovalo pet sindikatov, Ženski forum ZLSD, strokovnjaki pravne fakultete, vladni urad za žensko politiko in televizijska postaja POP TV. V času izvajanja projekta so se pridružili še Gospodarska zbornica Slovenije, Slovenske novice, Pravno informacijski center pri Sorošu in Center za raziskovanje javnega mnenja na FDV. Na Hrvaškem pa je projektno koalicijo sestavljalo pet najmočnejših hrvaških sindikatov, strokovnjaki pravne fakultete, mesečnik Zaposlena in nevladna ženska skupina Društvo za proučevanje tranzicije k demokraciji. V okviru splošnega obveščanja javnosti so v Sloveniji natisnili in razdelili 30.000 letakov in 6000 posterjev, sodelovali pa so tudi v kontaktnih oddajah v nekaterih lokalnih elektronskih medijih. Julija lani so vzpostavili še <A HREF=http://www.zlsd.si/zf/index.htmltarget=_blank>internet stran </A>. Problem spolnega nadlegovanja so skušali približati tudi mladim v osnovnih šolah, in sicer so pripravili tri specializirane obiske za mlade v zadnjih dveh razredih osnovnih šol. Analiza zakonodaje v okviru projekta je pokazala, da se spolno nadlegovanje na delovnem mestu niti ne omenja kot poseben problem v zakonodajah obeh držav. V veljavnem slovenskem zakonu o delovnih razmerjih npr. se govori samo o zlorabi pooblastil, delodajalcem niso naložene nikakršne s sankcijami podprte obveznosti, da preprečujejo spolno nadlegovanje na delovnem mestu, v kolektivnih pogodbah pa ta tema sploh ni omenjena. Tudi zato bo druga faza projekta namenjena spreminjanju zakonodaje, kolektivnih pogodb in razvijanje ustreznih politik preprečevanja spolnega nadlegovanja v konkretnih delovnih okoljih. Ocenjujejo, da se je zaradi njihovega dela v Sloveniji in na Hrvaškem bistveno povečala zavest javnosti o razširjenosti in teži problema spolnega nadlegovanja na delovnem mestu, spremenil pa se je tudi odnos do tega vprašanja. Žrtve so dobile več informacij o svojih pravicah in o pravnih ter drugih sredstvih pomoči, ki so jim na voljo.