Ludvik Toplak

Rektorja obeh slovenskih univerz na zasedanju Evropske rektorske konference

28. 08. 1998 11.56

Rektorja obeh slovenskih univerz dr. Jože Mencinger in dr. Ludvik Toplak se udeležujeta 11. generalne skupščine Evropske rektorske konference v Berlinu. Aktivno sta sodelovala v obširni razpravi o pomenu in vlogi univerze za razvoj regij, držav in mednarodne skupnosti, so sporočili iz mariborske Univerze.

Obisk predstavnikov Avstrijskega instituta za vzhodno in jugovzhodno Evropo z Dunaja v Mariboru

08. 05. 1998 12.03

Rektor univerze v Mariboru Ludvik Toplak je včeraj sprejel direktorja Avstrijskega inštituta za vzhodno in jugovzhodno Evropo Arnolda Suppana in direktorja ljubljanske izpostave omenjenega inštituta Miroslava Polzerja. Poudarili so dobro sodelovanje med avstrijskim institutom in univerzo v Mariboru ter izrazili prepričanje, da bo ustanovitev Slovenskega instituta ter obnova Knaflove ustanove na Dunaju sodelovanje še poglobila, saj bodo ustvarjene dodatne možnosti za delo slovenskih raziskovalcev na Dunaju, so danes sporočili z univerze v Mariboru.

Toplak sprejel nemško veleposlanico Heike Zenker

09. 12. 1997 17.00

Rektor Univerze v Mariboru Ludvik Toplak je danes sprejel veleposlanico Zvezne republike Nemčije v Sloveniji Heike Zenker. Pogovarjala sta se o sodelovanju mariborske univerze z nemškimi univerzami in drugimi pedagoškimi in znanstvenimi ustanovami. Rektor je predstavil dosedanje sodelovanje z univerzami v Bayreuthu, Marburgu in Muenchnu ter izrazil interes za sodelovanje z univerzami v Koelnu, Hagnu, Stuttgartu in Dortmundu.

Študenstka vlada zahteva nov zakon o visokem šolstvu

15. 10. 1997 00.00

Predstavniki študentske vlade so se na zadnjem sestanku, ki sta ga sklicala rektorja Univerz v Ljubljani in Mariboru, Alojz Kralj in Ludvik Toplak, zavzeli, da se spremembe zakona o visokem šolstvu oblikujejo zunaj parlamentarnih klopi. Zahtevali so, da se oblikuje moderen zakon o visokem šolstvu, ki ne bo omogočal le vse večjega števila študentov, ampak tudi kakovostnejši študij in večjo svobodo študentov pri delovanju znotraj univerze. Študentska vlada pričakuje, da bodo spremembe zakona o visokem šolstvu med drugim uzakonile tudi možnost izvolitve prorektorja za študentske zadeve iz študentskih vrst in izvolitev predstavnikov študentov v senat.