Marjan Podobnik

Stranka podpira predsednika
25. 02. 2000 20.54
Sinoči so člani najožjega vodstva Slovenske ljudske stranke sprejeli sklep, da ovir za združitev s Krščanskimi demokrati ni več. Kljub burni razpravi je tako dokument o združevanju, ki ga je v torek samovoljno podpisal predsednik stranke Marjan Podobnik, dobil večinsko podporo. Danes sta se predsednika obeh strank Podobnik in Peterle že neuradno o tem pogovarjala v državnem zboru.

Sprejeli soglasni sklep SLS in SKD
25. 02. 2000 07.46
Člani izvršilnega odbora SLS so na sinočnji seji - ta je bila za zaprtimi vrati - s 17 glasovi za in tremi proti podprli vsebino t.i. soglasnega sklepa, ki sta ga prejšnji teden uskladili vodstvi SLS in SKD, v torek pa ga je podpisal prvak SLS Marjan Podobnik. ''Brezpogojno in brezprizivno sprejemamo soglasni sklep SLS in SKD,'' je po seji dejal Podobnik.

Podpis dogovora o združitvi
23. 02. 2000 08.04
Predsednika SLS in SKD, Marjan Podobnik in Lojze Peterle, sta včeraj podpisala dogovor o nastanku nove, združene stranke.

Ukradli avtomobil podpredsednika vlade
22. 02. 2000 10.56
V noči na ponedeljek so v Ljubljani ukradli avtomobil podpredsednika vlade. Brez službenega Audija je torej ostal Marjan Podobnik, ki je ena najbolj varovanih oseb v državi. Tatovi so avtomobil izmaknili Podobnikovim varnostnikom.

SKD in SLS pred rokom
14. 02. 2000 21.35
Jutri je dan, ko krščanski demokrati od SLS pričakujejo odločitev o izstopu iz vlade. Izstop so krščanski demokrati postavili kot pogoj za združitev strank, a današnje razpoloženje v SLS kaže, da bosta stranki še nekaj časa ostali samostojni.

Premiki na desnici?
24. 01. 2000 18.11
Minuli konec tedna so potekali intenzivni pogovori predsednikov treh pomladnih strank, SLS, SDS in SKD o združevanju in povezovanju na desnici. Sinoči so se za zaprtimi vrati sešli Marjan Podobnik, Janez Janša in Lojze Peterle: o vsebini pogovorov za zdaj, ''dokler zadeve niso dorečene'', ne želijo govoriti, vsi pa so ocenili, da je bil sestanek uspešen in da bodo pogovore nadaljevali. Predsednika SLS in SKD Marjan Podobnik in Lojze Peterle pa sta že v soboto pregledala opravljeno delo pri združevanju; tudi glede tega procesa sta bila optimistična.

Združitev SDS in SKD
13. 01. 2000 20.59
Sodelovanje socialdemokratov in krščanskih demokratov v koaliciji se imenuje Novi Demos. Predsednika strank zatrjujeta, da je volilno telo strank slovenske pomladi nad njuno potezo navdušeno, težko pa bi navdušenje iskali pri predsedniku tretje pomladne stranke, Marjanu Podobniku.

Naveza pomladnih strank
07. 01. 2000 21.15
Ob glasovanju o interpelaciji bo vnovič na preizkušnji naveza pomladnih strank - socialdemokratov, ljudske stranke in krščanskih demokratov. Te tri stranke so bolj ali manj že odločene, da na naslednjih volitvah nastopijo skupaj kot enotna koalicija.

Ocenjevanje koristnosti politikov
23. 12. 1999 14.47
Pri ocenjevanju koristnosti politikov za gospodarstvo so slovenski direktorji prisodili predsedniku vlade Janezu Drnovšku največ glasov (35 odstotkov), politik, ki je deloval v škodo gospodarstvu pa je, kot je ocenilo 200 anketiranih menedžerjev, Marjan Podobnik, ki je dobil 12 odstotkov glasov, kažejo rezultati ankete Gospodarskega vestnika.

Ugodili pritožbi Mladine
23. 12. 1999 12.20
Zadeva Podobnik proti Mladini je dobila novo, zanimivo nadaljevanje. Višje sodišče v Ljubljani je namreč ugodilo pritožbi Mladine in razveljavilo sodbo prvostopenjskega sodišča, ki je dalo prav Marjanu Podobniku.

Gradnje še ne bo
22. 12. 1999 20.48
Pozno popoldne so vladni pogajalci prekinili pogajanja s slovensko avstrijskim podjetjem Sava d.o.o. o podpisu pogodbe za gradnjo hidroelektrarne na spodnji Savi. Sporna naj bi bila predvsem cena elektrike. Če se vlada ne bo odločila drugače, kar pa je malo verjetno, se bodo iskanja novih možnosti za gradnjo lotili prihodnje leto. Že dopoldne pa je o tem spregovoril podpredsednik vlade Marjan Podobnik, ki že nekaj časa zagovarja tako imenovano slovensko različico projekta.

Novi vodja posebne tožilske skupine
16. 12. 1999 22.24
Vlada je na današnji seji za vodjo posebne tožilske skupine imenovala ljubljansko okrožno državno tožilko in vodjo oddelka za boj proti organiziranemu kriminalu in gospodarskega oddelka na omenjenem tožilstvu Jožico Boljte-Brus.

Kdo in kdaj bo gradil?
16. 12. 1999 21.58
Že nekajkrat odložen podpis pogodbe za gradnjo hidroelektrarn na spodnji Savi je po včerajšnjem dnevu še bolj vprašljiv. Dva pomembna akterja sta z različnimi argumenti pojasnjevala pomisleke o izvedbi projekta.

Minister Marušič ne upošteva kadrovske službe
30. 11. 1999 21.21
Pravosodni minister Tomaž Marušič je včeraj vladi predlagal, naj za vodjo skupine tožilcev za posebne zadeve imenuje Jožico Boljte Brus. To ne ustreza tožilcem, saj je personalna komisija državnega tožilstva za to mesto predlagala Antona Ribnikarja, ki zdaj vodi skupino kot vršilec dolžnosti. Z ministrovim postopkom pa se ne strinja tudi vladna kadrovska služba.

Nakup Tamovega premoženja v celoti
26. 11. 1999 19.21
Podpredsednik vlade Marjan Podobnik je danes obiskal Maribor, kjer se je sestal z ministrom za malo gospodarstvo in turizem Jankom Razgorškom ter s predstavniki malega gospodarstva iz mesta in okolice. Ti so podpredsednika vlade opozorili, da bi z nakupom Tama s strani konzorcija lahko zaživele številne gospodarske aktivnosti, so sporočili z ministrstva za malo gospodarstvo in turizem.

Nova skupina državnih tožilcev še neimenovana
23. 11. 1999 20.28
Jutri se izteče rok, ko bi morala z delom začeti nova skupina tožilcev za posebne zadeve. Prejšnji teden je personalna komisija državnega tožilstva člane skupine že imenovala, imenovanje vodje pa v skladu z zakonom prepustila vladi. Vlada pa se do danes o vodji še ni izjasnila.

Znani kandidati za tožilce za posebne zadeve
17. 11. 1999 20.28
Kljub pričakovanjem, da bo vlada še ta teden imenovala novega vodjo skupine tožilcev za posebne zadeve, se to ne bo zgodilo, saj pravosodni minister Marušič predloga še ni posredoval vladi. Personalna komisija državnega tožilstva je imenovala štiri nove člane skupine tožilcev za posebne zadeve, za vodjo skupine pa vladi predlagala kot najprimernejšega vrhovnega državnega tožilca Antona Ribnikarja.

Včerajšnji sestanek koalicije pozitivno ocenjen
11. 11. 1999 07.58
Na razširjenem sestanku so se danes sešli predstavniki vseh treh koalicijskih strank. Kot je znano, je v petek podpredsednik vlade in prvak Slovenske ljudske stranke Marjan Podobnik premiera in vodjo Liberalne demokracije Slovenije Janeza Drnovška v pismu pozval, naj čimprej skliče vrh koalicije. Koalicijski partnerji naj bi na sestanku ugotovili, ali še obstaja dovolj politične volje za dogovor o skupnih ciljih vlade.

Komisija predlaga vpogled v delniško knjigo
09. 11. 1999 21.28
Marjan Podobnik, predsednik vladne preiskovalne komisije, je danes predlagal, naj vlada tudi ob pomoči policije zaseže delniško knjigo podjetja, saj naj bi le tako lahko ugotovili ali je prišlo do oškodovanja družbenega premoženja.

V spomin na žrtve vojn in na po vojni pobite
01. 11. 1999 20.46
Spomin na armado po vojni ubitih in njihov pokop je civilizacijsko načelo. To je slovenski kulturi še ostalo, ko je ideologija nasilja iz narodove duše in knjižnega jezika pregnala pojem in besedo plemenitosti, je v imenu pobudnika gibanja Združeni ob lipi sprave Stanislava Klepa na žalni slovesnosti ob Lipi sprave na ljubljanskih Žalah povedal Boštjan Turk. V spomin na žrtve povojnega poboja, padle v obeh vojnah in na borce v osamosvojitveni vojni je govoril tudi podpredsednik vlade Marjan Podobnik.

Marjan Podobnik v Milanu
26. 10. 1999 18.29
Podpredsednik slovenske vlade Marjan Podobnik se je na povabilo predsednika italijanske deželne vlade Lombardije Roberta Formigonija danes v Milanu udeležil srečanja predstavnikov Italije, Madžarske, Češke, Poljske in Slovenije, so danes sporočili iz kabineta podpredsednika vlade.

Od sedaj hitreje po Vipavski dolini
25. 10. 1999 21.06
Za promet so danes odprli 11,5 kilometra dolg odsek ceste med Logom pri Vipavi in Selom. Skupaj z leta 1996 zgrajenim odsekom hitre ceste med Selom in Šempetrom pri Gorici sta bili prometu izročeni dve tretjini t.i. novogoriškega kraka hitre ceste med Razdrtim in mednarodnim mejnim prehodom Vrtojba. Preostalih 14,5 kilometra hitre ceste prek Rebrnic naj bi v skladu z nacionalnim programom izgradnje avtocest končali do konca leta 2003. Kot je znano, je vlada letošnjega septembra izdala uredbo o lokacijskem načrtu in s tem prižgala zeleno luč za začetek gradnje tega odseka, ki velja za enega od treh najzahtevnejših (poleg Trojan in Črnega kala) v okviru nacionalnega avtocestnega programa.

Hrvaški tisk o slovenski politični situaciji
24. 10. 1999 08.38
Primer Piran se je v Sloveniji mnogo bolj kot na Hrvaškem znašel v (pred)volilnem vrtincu, v sobotni izdaji piše Vjesnik. Vse, kar se v zadnjem času dogaja na slovenski politični sceni, namreč služi nabiranju predvolilnih točk, v igro pa je, vsaj posredno, vpletena tudi Hrvaška.

V vodstvu SLS niso seznanjeni z domnevnimi ogorčenimi odzivi
24. 10. 1999 08.33
V Slovenski ljudski stranki (SLS) s presenečenjem spremljajo prispevke v nekaterih medijih, ki govorijo o domnevnem ogorčenju poslancev in funkcionarjev SLS zaradi delovanja vodstva in še posebej predsednika stranke Marjana Podobnika v postopkih združevanja s slovenskimi krščanskimi demokrati.

Združevanje SLS in SKD
20. 10. 1999 21.21
Svet Slovenskih krščanskih demokratov se je nocoj zbral na seji, na kateri med drugim razpravlja o poteku združevanja s Slovensko ljudsko stranko. V SKD priznavajo, da je prišlo med njihovo in ljudsko stranko do velikega razhajanja. Najbolj jih je razburil zadnji predlog SLS, po katerem bi bilo razmerje v vodstvenih organih nove stranke ena proti 2,2. Predsednik SKD Lojze Peterle je to ob današnjem zasedanju sveta imenoval poskus sovražnega prevzema. Krščanskim demokratom ne ustreza model, ki ga ponuja ljudska stranka, je povedal Peterle, saj pomeni priključitev, ne pa združitev, obenem pa pomeni tudi vstop v vlado.

Ponovna pobuda za združitev SLS in SKD
19. 10. 1999 18.37
Predsednik SLS Marjan Podobnik je danes v pismu predsedniku SKD Lojzetu Peterletu izrazil presenečenje, ker stranka ni dobila odgovora na nobeno od pobud, ki jih je v zadnjem času naslovila na SKD v zvezi z združevanjem obeh strank. Obenem je Podobnik izrazil pripravljenost, da predstavnik vodstva SLS omenjene in druge pobude stranke predstavi in pojasni na jutrišnji seji sveta SKD, da bi tako še okrepili medsebojno zaupanje in pospešili postopke združe, so sporočili iz SLS.

Gradenj novih HE na Savi še ne bo
15. 10. 1999 21.02
Hidroelektrarn na spodnji Savi očitno še nekaj časa ne bo. Po številnih odlogih podpisa pogodbe so tako predstavniki države kot slovensko-avstrijski koncesionar priznali, da so pogajanja v slepi ulici. V sinočnji razpravi je izstopal predvsem podpredsednik vlade Marjan Podobnik, ki je ponovil trditve, da je bila priprava projekta v nasprotju z nacionalnimi interesi.

Ministri znova o proračunu za prihodnje leto
12. 10. 1999 18.57
Vlada se je popoldne sestala na Brdu pri Kranju, kjer nadaljuje usklajevanje državnega proračuna za leto 2000. Potem ko so se ministri prejšnji teden seznanili s predlogom proračuna in predstavili svoje zahteve, naj bi jim danes ministrstvo za finance predstavilo novo različico proračunskih številk in morda že tudi predlog linearnega znižanja razdelitve denarja po resorjih.

Usklajevanje proračuna se bo nadaljevalo v torek
09. 10. 1999 19.54
Vlada je danes na Brdu pri Kranju nadaljevala z usklajevanjem državnega proračuna za leto 2000, ki ga je začela v sredo. Dogovora ministri tudi danes niso dosegli, pogovori pa se bodo nadaljevali v torek. Do takrat naj bi ministrstvo za finance pripravilo novo različico proračunskih številk in morda tudi predlog linearnega znižanja razdelitve denarja po resorjih, ne glede na področje ali program.

Usklajevanje proračuna
09. 10. 1999 08.54
Vlada se bo z usklajevanjem državnega proračuna za leto 2000, ki se je začelo v sredo in se je včeraj popoldne nadaljevalo na gradu Brdo pri Kranju, ukvarjala tudi jutri, je poročala Televizija Slovenija. Premier Janez Drnovšek, podpredsednik vlade Marjan Podobnik in minister za finance Mitja Gaspari se o zahtevah proračunskih porabnikov sinoči še ločeno pogovarjajo z vsakim od ministrov posebej.