Prva osebna zavarovalnica

Tudi rakava obolenja so lahko dedna
10. 04. 2017 16.28
'To imamo v družini!' Stavek, ki ga v vsakdanjem življenju velikokrat slišimo. Večina dednim boleznim ne posveča posebne pozornosti, kar je po besedah strokovnjakov narobe. Z zavedanjem povišane verjetnosti za razvoj določene bolezni, ki je prisotna v družini, lahko namreč močno vplivamo na kakovost življenja in se pravočasno ter ustrezno pripravimo na bolezenske izzive, pred katere nas lahko postavi usoda.

Aktivni starostniki živijo bolj kakovostno
18. 08. 2017 10.35
Strokovnjaki se strinjajo, da aktiven življenjski slog igra najpomembnejšo vlogo pri kakovostnem preživljanju starosti. Številni mladi so zelo aktivni, premalo pa se zavedamo, da je potrebno ohranjati telesne in umske aktivnosti tudi v pozni starosti.

Tudi varanje ni več to, kar je bilo ...
14. 08. 2017 07.51
Družbena omrežja so postala pomemben del naših življenj in s seboj prinesla številne uporabne stvari: vzdržujemo lahko stike z oddaljenimi prijatelji, delimo in shranjujemo fotografije ter posnetke in se seznanjamo z dogajanjem okoli nas. Prav tako je to tudi odličen kraj za širjenje čenč in laži, ogovarjanje, virtualno nadlegovanje, iskanje nove ljubezni in varanje. Ste se kdaj vprašali, kako družbena omrežja pravzaprav vplivajo na vaš partnerski odnos?

Se nam obetajo korenite spremembe v šolstvu?
03. 08. 2017 08.33
O tem, kako naj bi bil videti svet čez petdeset ali sto let, obstaja veliko najrazličnejših napovedi in predvidevanj, ki pa jih vsi jemljemo precej rezervirano. Po eni strani zato, ker ne verjamemo, da lahko kdo napove tako daljno prihodnost, po drugi pa zato, ker nas takrat večine ne bo več na tem svetu. Kaj pa življenje čez deset ali dvajset let? Pripravili smo nekaj najbolj zanimivih sprememb, ki naj bi nas čakale v naslednjih nekaj letih.

Bi lahko preživeli mesec s 500 evri manj?
31. 07. 2017 16.23
Marija je ugotovila, da bo njena pokojnina znašala 550 evrov, ko oziroma če bo čez štiri leta izpolnila pogoje za upokojitev. Ni ji jasno zakaj, ko pa imajo njene že nekaj let upokojene sodelavke z isto izobrazbo 800 evrov pokojnine. Razkrivamo, zakaj take razlike in kakšna je rešitev!

Pogodbe za določen čas: Ko si ves čas pod stresom, ali boš dobil naslednjo pogodbo
31. 07. 2017 16.17
V Sloveniji v zadnjih letih močno narašča delež prekarnih delavcev, torej samostojnih podjetnikov, zaposlenih za določen čas in pogodbenih sodelavcev. Gre za obliko dela, ki ne zagotavlja praktično nikakršne varnosti in zaradi negotovosti ne omogoča načrtovanja prihodnosti. Slovenija pri tem ni osamljen primer, prekarno delo pesti praktično ves svet. Kako se mladi in starejši počutijo, ko ves čas lovijo pogodbe za določen čas? Stiske so ogromne. To so zgodbe evropskega prekariata!

Pripravite se, prihaja generacija 'Z'!
30. 07. 2017 00.46
Kako najti visoko motivirane, zagnane in vztrajne kandidate za delo? To je izziv, ki čaka delodajalce, ki bodo zaposlovali tako imenovano generacijo Z, torej današnje najstnike. Prva zaposlitev bo za njih le odskočna deska za sanjsko službo. Iz hobija bodo želeli ustvariti posel, meja med službo in prostim časom pa bo zabrisana.

Če ne bomo pljunili v roke, bomo lačni in žejni
30. 07. 2017 00.42
Glede na poročila raziskovalcev in globalne megatrende bo človeštvo v naslednjih desetletjih bilo boj za naravne vire. Mesta bodo postala še bolj gosto naseljena, globalni BDP pa naj bi do leta 2050 zrasel za kar 300 odstotkov. Megatrendi, ki bodo močno vplivali na našo prihodnost, nakazujejo tudi velike spremembe v zdravstvu ter tehnologiji.

Kaj skrivate pred partnerjem?
30. 07. 2017 00.39
Pod posteljo, na dnu omare, med umazanim perilom. Povsod se najde kakšen pregrešen nakup, ki ga partner ne bi razumel. Skoraj tretjina udeležnih v spletni raziskavi ameriške revije Forbes priznava, da partnerju prikrivajo ali lažejo glede svojih financ. Več kot polovica jih skriva denar ali manjše nakupe, skoraj tretjina račune in petina velike nakupe. Kaj najpogosteje skrivajo moški in kaj ženske?

Denar ali ljubezen - to je zdaj vprašanje!
30. 07. 2017 00.35
Enkrat plača eden, drugič drug; ko nekega dne začneta skupaj živeti in imata tudi otroke, pa naenkrat že denarnico odpre tisti, pri katerem ta trenutek še ni prazna. A to ni tako enostavno. Raziskave namreč kažejo, da je denar razlog številka ena za ločitev. Ne glede na to, ali ga je preveč, premalo ali ravno prav – vsak narobe razporejen evro lahko povzroči razpad tudi najbolj trdnih zvez.

'Oči, a smo bogati?’
30. 07. 2017 00.31
Če imate otroke, potem veste, da prej ali slej postavijo tudi kakšno 'povsem nedolžno' otroško vprašanje o denarju, ki pa starše neredko popolnoma vrže iz tira. Kako mu odgovoriti, ne da bi mu dali občutek manjvrednosti in pomanjkanja? In kako mu zagotoviti varno ter preskrbljeno prihodnost

Tako bi moral varčevati vsak 20-letnik
30. 07. 2017 00.26
Tako kot nikoli ni prepozno, nikoli ni prezgodaj, vsaj kar se denarja tiče. Da se ne boste utopili v dolgovih in da vas ne bo presenetila usoda, kot je Anno, ki jo predstavljamo v nadaljevanju, ponujamo nasvete, kako pametno in strateško upravljati z denarjem, da na koncu ne boste v rdečih številkah.

Je bolje živeti v mestu ali na podeželju?
30. 07. 2017 00.22
Ljudje smo si različni in imamo različna merila. Tako nekateri prisegajo na življenje v mestnih središčih in uživajo v stalnem hrupu okoli sebe, spet drugi pa imajo veliko raje zavetje podeželja, obdanost z naravo, daleč stran od mestnega vrveža. Odločitev je poleg želja odvisna tudi od (predvsem) finančnih zmožnosti posameznika in pa od bližine delovnega mesta. Kje je torej najbolje živeti?

Hiša ali stanovanje?
30. 07. 2017 00.14
Zaposleni ste za nedoločen čas, želite si na svoje, na računu je nekaj prihrankov in pred vami se pojavi dilema: ali boste začeli graditi hišo ali se boste raje lotili nakupa stanovanja? Pred vami je niz pomembnih odločitev, ki jih je potrebno dobro premisliti in se nanje dobro pripraviti.

To bi morali vedeti vsi bodoči starši!
23. 07. 2017 14.22
Za uspešno ljubezensko zgodbo so ključnega pomena ljubezen, zaupanje, čas, predanost in skupna vizija. A naj se partnerja še tako močno trudita zgraditi trden in ljubeč odnos, se v trenutku, ko v njuno življenje vstopi otrok, vse spremeni. To majhno bitjece namreč postane središče pozornosti in nemalokrat povzroči odtujitev partnerjev, celo razhod. Kako torej manevrirati med partnerstvom in starševstvom, da bo rezultat srečna družina?

Vam vedno zmanjka denarja za dopust? Tu je rešitev!
21. 06. 2017 08.14
Vsi si želimo biti preskrbljeni, zato se trudimo imeti službo, služiti denar in tako sebi ter družini zagotavljati kar se da lagodno življenje. A številnim to ne uspeva najbolje. Čeprav imajo redne prihodke in (vsaj na videz) pazijo na porabo denarja, nimajo dovolj niti za sprotne stroške, kaj šele za poletni družinski dopust. Strokovnjaki pravijo, da je za to krivih več dejavnikov, rešitev pa vidijo v skrbnem vodenju in načrtovanju družinskega proračuna.

Z aktivnejšim dnem do bolj kakovostne starosti!
17. 06. 2017 08.03
Ste že slišali za program »Aktiven dan«? Udeleženci, ki so sodelovali v raziskavi učinkov aktivnega življenjskega sloga v starosti, so po treh mesecih navdušeni nad rezultati! Z redno vadbo so dosegli, da številne vsakodnevne aktivnosti, ki so jim do nedavnega delale težave, opravljajo veliko lažje.

Kdaj začeti?
05. 06. 2017 12.33
Ljudje radi razmišljamo o prihodnosti, načrtujemo nove projekte, le redki pa pomislijo na pomembnost tako imenovane 'zlate rezerve', ki nam lahko v težkih časih pride še kako prav. Tudi o varčevanju za prijetnejšo in bolj varno starost razmišljajo le redki. V veliki meri je za to krivo naraščajoče število prekarnih oblik dela, ki ne zagotavljajo stabilnih prihodkov in se ljudje zato ne odločajo za varčevanje, a to po besedah strokovnjakov ne bi smel biti izgovor za zanemarjanje varne finančne prihodnosti.

Je tudi vaš otrok v nevarnosti?
23. 05. 2017 12.05
Mladi so tista družbena skupina, ki še posebej intenzivno osvaja tehnologije, ki jih ponuja sodobni moderni svet. Pa je to prednost ali slabost? Oboje, v določeni meri. Tako kot za vsako stvar v življenju tudi za sodobne tehnologije namreč velja, da jih je treba uporabljati zmerno in po pameti, starši pa morajo imeti pri tem še vedno dovolj nadzora nad tem, kaj, koliko in kako moderne naprave uporablja njihov otrok.

Finance vaju lahko združujejo ali razdvajajo
17. 05. 2017 06.30
Finance so pomemben del našega vsakdana, saj predstavljajo velik izziv za vsakega posameznika, kaj šele za partnersko zvezo. Kako stopiti skupaj, biti odkrit in odločen pri svojih potrebah, obenem pa tudi razumevajoč in spoštljiv do potreb svojega partnerja, zahteva ogromno odgovornosti.

Lili Žagar in Marko Potrč: prisegata na skupno vodenje financ
15. 05. 2017 07.46
Finance mnogokrat predstavljajo izziv že za posameznika, še toliko bolj pa za partnersko zvezo. Kako se s tem soočiti in kako priti do pravih, skupnih odločitev? O tem sta na začetku svoje zveze razmišljala tudi Lili Žagar in Marko Potrč.

Tudi finance so izjemno pomemben del partnerskega odnosa in prihodnosti
14. 05. 2017 07.58
Pari ubirajo različne strategije upravljanja z denarjem, dejstvo pa je, da marsikatera partnerska kriza pogosto nastane tudi zaradi konfliktov glede denarja in upravljanja z njim – še posebej, kadar pride do prevelikih izdatkov, nekontroliranega zapravljanja ter zadolževanja.

Stres, konflikti - za vse to je kriv ...
10. 05. 2017 08.41
Denar in otroci – dva tako rekoč nepogrešljiva sestavna dela partnerskega odnosa, o katerih pa se pari tudi največ prepirajo. Tokrat se bomo posvetili prvi komponenti, ki velja za tako imenovano minsko polje prepirov med pari: denarju in njegovemu vplivu na partnerski odnos.

To je najpogostejši razlog za ločitev!
03. 05. 2017 09.49
Ko se par odloči za skupno življenje, razmišlja le o prijetnih straneh tega pomembnega življenjskega koraka: o tem, kako si bo uredil dom, koga bo povabil na vselitveno zabavo ... A prej ko slej prideta partnerja tudi do ene najbolj perečih tem skupnega življenja: družinske blagajne! Kako definirati in organizirati skupne finance, da se zaradi njih zveza ne bo znašla na preizkušnji?

Kje se zaposliti, da boste zaslužili več?
25. 04. 2017 08.48
V Sloveniji imajo delovno aktivni prebivalci fiksno plačo, številni pa poleg tega prejemajo tudi variabilni dodatek, ki je lahko odvisen od različnih dejavnikov. V tem primeru ne govorimo o dodatkih za posebne pogoje dela, dodatkih za delovno dobo in podobno, temveč o dodatku, ki se vsak mesec spreminja in je običajno nagrada za dobro opravljeno delo ali motivacija za boljše delo.

Mala ali velika? To je zdaj vprašanje!
21. 03. 2017 13.31
S toplejšimi in lepšimi dnevi se odpira tudi sezona porok. Največ parov si bo večno zvestobo tudi letos obljubilo med majem in oktobrom, priprave pa so verjetno že v polnem zamahu. A če ste mislili, da imajo neveste največ dela s poročno obleko, ste se zmotili. Strokovnjaki pravijo, da imajo pari največ nevšečnosti s sestavljanjem seznama povabljenih.

Tako morate varčevati, da se vam bo splačalo!
03. 03. 2017 15.09
Slovenci veljamo za zelo varčen narod, celo tretjega najvarčnejšega v Evropi. A glede na ugotovitve strokovnjakov smo pri varčevanju precej konservativni in denar še vedno hranimo predvsem v bankah, v katerih pa so obresti v zadnjih letih praktično nične. Bolje bi bilo varčevati tako, da bi ob tem še kaj zaslužili, kajne? Kakšne so torej možnosti?

Aktiven dan za aktivno starost
19. 02. 2017 07.23
Zavod Aktivna Starost, Fitnes Klinika, družba DEOS in Fakulteta za Šport Univerze v Ljubljani vabijo vse, ki se zavedajo, da le aktivna starost pomeni kvalitetno starost, da se priključijo programu Aktiven dan. Med 1. marcem in 31. majem načrtujejo izvedbo raziskave o učinkih zdravega in aktivnega življenjskega sloga v starosti.

Odločitev je veliko pomembnejša, kot si mislite!
16. 02. 2017 15.32
Vsi starši želijo svoje potomce vzgojiti v zgledne ljudi in jim pomagati zgraditi dobre temelje za lepo življenje. Prav zato številni že kmalu po prihodu novorojenca začnejo iskati vrtec, v katerem bo ta lahko kar najbolje razvijal svoje talente in sposobnosti. In na tej točki velikokrat pride do dileme, s katero se starši ukvarjajo tudi pozneje pri vpisu v osnovno šolo: je otroka bolje vpisati v javni ali zasebni program izobraževanja?

Kdaj se bolj splača poročiti - poleti ali pozimi?
01. 02. 2017 15.39
Nekoč je veljalo, da naj se partnerja ne bi poročila med postom, torej med pepelnično sredo in veliko nočjo, saj naj bi to zakonu prinašalo nesrečo. Enako je veljalo tudi za adventni čas. Danes večina v te ljudske vraže ne verjame več, kljub temu pa se večina porok še vedno zgodi spomladi in poleti, čeprav narašča tudi število zimskih porok. Kdaj je torej najbolj optimalno obdobje za poroko?