Slovenija - Norveška

Prireditve Developer Days '98 po svetu
16. 09. 1998 14.13
Prireditve Developer Days 98 se bodo zvrstile v 33 mestih v ZDA ter v naslednjih državah: Argentina, Avstralija, Belgija, Brazilija, Čile, Češka, Danska, Dominikanska republika, Ekvador, Egipt, Filipini, Finska, Francija, Grčija, Gvatemala, Hongkong, Hrvaška, Indija, Indonezija, Irska, Izrael, Italija, Japonska, Južna Afrika, Južna Koreja, Kanada, Kitajska, Kolumbija, Kostarika, Madžarska, Malezija, Mehika, Nemčija, Nizozemska, Nova Zelandija, Norveška, Panama, Peru, Poljska, Portugalska, Portoriko, Romunija, Rusija, Saudova Arabija, Singapur, Slovenija, Škotska, Španija, Švedska, Švica, Tajvan, Tajska, Turčija, Velika Britanija, Urugvaj, Venezuela in Združeni Arabski Emirati. Osrednja tema prireditev bo predstavitev možnosti razvojnega sistema Visual Studio za razvoj porazdeljenih spletnih rešitev na osnovi operacijskega sistema Windows NT, ki se lahko povezujejo z obstoječimi sistemi.

Brez sprememb na lestvici FIFA, Slovenija 95.
19. 08. 1998 11.29
Na jakostni lestvici Mednarodne nogometne zveze (FIFA), ki je stara točno pet let (avgust 1993), na prvih treh mestih ni prišlo do sprememb. Na prvem mestu so še vedno Brazilci, sledijo jim svetovni prvaki Francozi, tretji so Nemci. V prvi šestnajsterici je le ena sprememba; Nizozemska je zdrsnila za mesto nižje in je zdaj 9. Slovenija je na novi lestvici izgubila dve mesti in je na 95. mestu.

Delegat norveškega Rdečega križa na obisku v Beli krajini
29. 03. 1998 12.35
Na obisku v Beli krajini se je včeraj mudil delegat norveškega Rdečega križa Ole Johan Hauge. V spremstvu generalnega sekretarja Rdečega križa Slovenije (RKS) Mirka Jeleniča je obiskal tabor mladih članov RKS na Otovcu pri Črnomlju ter zbirni center za begunce v Črnomlju.

Države udeleženke ZOI
07. 02. 1998 11.47
Države udeleženke ZOI:Andora, Argentina, Armenija, Avstralija, Avstrija, Azerbejdžan, Belgija, Belorusija, Bermuda, BiH, Brazilija, Velika Britanija, Bolgarija, Češka, Ciper, Čile, Danska, Deviški otoki, Estonija, Finska, Francija, Grčija, Gruzija, Hrvaška, Indija, Islandija, Italija, Iran, Irska, Izrael, Jamajka, Japonska, Jugoslavija, Južna Afrika, Južna Koreja, Kanada, Kazahstan, Kenija, Kirgizija, Kitajska, Latvija, Liechtenstein, Litva, Luxembourg, Madžarska, Makedonija, Moldavija, Monako, Mongolija, Nemčija, Nizozemska, Nova Zelandija, Norveška, Poljska, Portoriko, Portugalska, Romunija, Rusija, Severna Koreja, Slovaška, Slovenija, Španija, Švedska, Švica, Tajvan, Trinidad in Tobago, Turčija, Ukrajina, Urugvaj, Uzbekistan, Venezuela, ZDA.

Dogovor v Kjotu
11. 12. 1997 11.07
Predstavniki 160 držav udeleženk konference o podnebnih spremembah v Kjotu so sprejeli dogovor, ki predvideva zmanjšanje emisij toplogrednih plinov v ozračje v industrijskih državah v povprečju za 5,2 odstotka. Države podpisnice bodo ciljno emisijo dosegle med leti 2008 in 2012, v primerjavi z letom 1990 pa naj bi se gibala od minus osem do plus deset odstotkov. Največ držav, med njimi tudi Slovenija, bodo izpust plinov, ki povzročajo učinek tople grede, zmanjšale za osem odstotkov, ZDA za sedem, Hrvaška za pet, medtem ko se v Rusiji, Ukrajini in Novi Zelandiji stopnja za zdaj ne bo zmanjšala. Norveška, Avstralija in Islandija pa bodo emisijo plinov lahko celo povečale.