Tina

Čeh zlat, Tina Šutej četrta, polovica ekipe na SP v finalu
25. 07. 2022 08.12
Kristjan Čeh je na svetovnem prvenstvu v atletiki v ameriškem Eugenu v metu diska osvojil zlato medaljo z 71,13 metra. To je druga slovenska zlata medalja in skupno šesta na dosedanjih osemnajstih SP. V Eugenu je nastopilo deset slovenskih predstavnikov, kar polovica se jih je uvrstila v finale.

Horvatova v finalu sedma, zlato Američanki
25. 07. 2022 07.33
Slovenska rekorderka Anita Horvat je zadnji dan svetovnega prvenstva v atletiki v ameriškem Eugenu v finalu teka na 800 metrov zasedla sedmo mesto in drugič v karieri tekla pod dvema minutama (1:59,83). Z najboljšim izidom sezone na svetu je zlato osvojila Američanka Athing Mu (1:56,30).

472.000 litrov 'policijske' vode in 'zacvikana' žička vodnega topa
24. 07. 2022 22.06
Pri gašenju največjega požara v zgodovini Slovenije je sodelovalo več kot deset domačih in tujih helikopterjev in letal. Tudi Letalska policijska enota, ki je nad Krasom opravila več kot 600 odmetov vode. Samo oni so v šestih dneh gašenja na požarišče odvrgli kar 472.000 litrov. Sredi tedna so tja poslali tudi policijski vodni top, vendar so kmalu zakrožile informacije, da se je ta pokvaril.

Požar je pod nadzorom, a Kras bo ponoči vseeno varovalo 700 gasilcev
24. 07. 2022 07.20
Nedelja je bila na Krasu vsekakor mirnejša in bolj optimističen od preteklih dni, so zvečer zadovoljno sporočili iz regijskega štaba za civilno zaščito Severna Primorska. Skozi celoten dan je potekalo gašenje manjših žarišč, večjega širjenja požara namreč ni bilo. Enote na tleh so izvajale predvsem čiščenje in zalivanje robov požarišč, bolj aktivno pa je bilo gašenja iz zraka. V nočni izmeni ostaja približno 700 gasilcev.

Zagorelo tudi pri Umagu, helikopter za gašenje nad glavami kopalcev
24. 07. 2022 19.31
V nedeljo popoldne je zagorelo tudi v hrvaški Istri, kjer te dni dopustujejo številni Slovenci. Eden izmed bralcev nam je v uredništvo poslal posnetke, ki prikazujejo gost črn dim in helikopter z vrečo za gašenje, ki leti nad polno plažo. Požar je okoli 15. ure izbruhnil na območju Zambratije, zelo blizu turističnega naselja Katoro pri Umagu.

Ponoči na terenu 1000 gasilcev. Šestan: Bojimo se jutrišnje burje
23. 07. 2022 07.15
Kraške vasi in zaselke skuša obvarovati več kot 1000 gasilcev in 136 vojakov SV. Čeprav so si z vsemi močmi več dni prizadevali to preprečiti, je ogenj zajel tudi Trstelj, najvišji hrib na Krasu. Kasneje so požar tam omejili. V veliko pomoč gasilcem so tudi zračne sile: 15 zračnih plovil iz Slovenije, Hrvaške, Srbije, Romunije, Avstrije, Madžarske in Italije. Na pomoč so priskočila tudi romunska letala Spartan in Hercules. Prebivalci so se lahko vrnili na svoje domove. Skozi noč bo na terenu ostalo 1000 gasilcev.

Gneča na kraškem nebu
22. 07. 2022 19.33
Nebo nad Krasom so napolnila domača in tuja letala. Nudijo neprecenljivo pomoč pri gašenju iz zraka, saj lahko storijo tisto, česar gasilci na tleh ne morejo. Vsak dan prihaja več helikopterjev in letal, saj Slovenija dobiva tudi mednarodno pomoč. Kar pa obenem tudi pomeni, da je v zraku vse večja gneča.

Bliskovito širjenje požara: 'Ponekod je zgorelo vse. Videti je, kot bi prišel na Mars'
22. 07. 2022 06.05
"Za prebivalci Krasa je šesti zaporedni dan strahu in negotovosti, za gasilci pa neusmiljen boj z ognjeno stihijo," so v petek zvečer sporočili iz regijskega štaba civilne zaščite za severno Primorsko. Zaradi širjenja požara na Krasu so morali za več kraških vasi odrediti tudi evakuacijo. Evakuaciji za kraje občine Miren - Kostanjevica in občine Renče - Vogrsko (Opatje selo, Hudi Log, Nova vas, Vrtoče ter Merljaki, Martinuči, Žigoni, Vinišče, Mohorini in Oševljek) ostajata v veljavi tudi čez noč.

Izdatna pomoč iz zraka na Krasu: 11 helikopterjev, Pilatus in kanader
22. 07. 2022 12.30
Boj z ognjenimi zublji na Krasu je še vedno v teku. Gasilcem so v veliko pomoč zračne sile, ki so ponovno v akciji, saj je gašenje s tal nevarno zaradi velike količine neeksplodiranih granat iz 1. svetovne vojne. V zraku so že več dni slovenski policijski in vojaški helikopterji ter pilatus, prihitela pa je tudi pomoč iz tujine. Italijani so pomagali že prej, prišel je slovaški vojaški helikopter, avstrijski policijski, pa še dva srbska in madžarska. Štab civilne zaščite je popoldne sporočil, da izdatno pomoč nudi 11 helikopterjev in pilatus. Vrnil se je tudi hrvaški kanader.

Bo profesorica Klavdija še poučevala v seriji Gospod profesor?
21. 07. 2022 20.10
Šolske učilnice samevajo, dijaki in profesorji uživajo na počitnicah, na eni od ljubljanskih srednjih šol pa se v teh dneh dogaja na polno. V teku je namreč snemanje druge sezone Voyo uspešnice Gospod profesor, ki je gledalce navdušila s humorjem, pa tudi ganljivim reševanjem stisk mladih. Ekipo mladih talentov in prekaljenih igralskih zvezd smo obiskali na setu, tam pa naleteli na profesorico Klavdijo, ki je ob koncu sezone z letalom odletela čez lužo.

23. študentska delovna brigada – študenti dokazali, da jim prostovoljstvo ni tuje
21. 07. 2022 19.51
V Ormožu in okolici te dni poteka že 23. študentska delovna brigada. 50 mladih iz vse Slovenije se je tokrat lotilo urejanja javnih mestnih površin in pohodnih poti, pleskanja hodnikov osnovne šole, na pomoč so priskočili tudi domačinom pri sekanju drv in kmečkih opravilih. Številna udeležba znova dokazuje, da je prostovoljstvo tudi med mladimi še kako živo.

Noč med gasilci na gorečem Krasu
21. 07. 2022 05.51
Odbila je polnoč, ko se pripeljemo v Miren. Ob vaškem nogometnem igrišču je postavljen improviziran štab in tam se nad mizo, na kateri je razgrnjen zemljevid območja, sklanjata Matjaž Merkužič in Andrej Vilar. Sta le dva izmed več sto gasilcev, ki so na Kras prihiteli z vseh koncev Slovenije. Dim smo zavohali že na vipavski hitri cesti.

Potniško letalo se je prevrnilo na hrbet in zagorelo
21. 07. 2022 06.05
Ob ogledu dramatičnih posnetkov in fotografij s prizorišča letalske nesreče v Somaliji bi si vsakdo mislil, da je goreča lupina letalskega trupa postala zadnje počivališče (najmanj dobršnega dela) potnikov. Toda kot po čudežu nesreča na pristajalni stezi v Mogadišu ni bila usodna za nikogar, čeprav se je letalo prevrnilo na hrbet, si odlomilo krilo in zagorelo.

Vojaki, policisti, gozdarji, Kraševci, tujci – vsi pomagajo
20. 07. 2022 20.43
Kraški gasilci se z grozečimi ognjenimi zublji, ki so tamkajšnje prebivalce prisilili, da zapustijo domove, ne spopadajo sami. Takoj so prihiteli njihovi kolegi od vsepovsod. Slovenska vojska in Policija sta dvignili v zrak helikopterje, ki so posneli dramatične prizore s ptičje perspektive. Pilatusa je pilotiral celo sam poveljnik 15. letalskega polka, vojaške cisterne in policijski vodni top pa gasilce oskrbujejo z vodo. Na pomoč so prišli tudi gozdarji iz vse Slovenije, ki delajo prekope, da bi preprečili širjenje ognja. Okoliški prebivalci so skupaj pomagali opremiti evakuacijski center v Biljah, dobili pa smo tudi pomoč od vseh sosedov – Hrvaška, Italija in Avstrija so poslale letala.

Morali so zapustiti domove: 'Preprosto se ni dalo dihati'
20. 07. 2022 16.20
Zaradi nevarne bližine ognjenih zubljev in gostega dima so evakuirali prebivalce petih kraških vasi. Zanje so pripravili prireditveni prostor v Opatjem selu, občinska civilna zaščita je postavila začasne nastanitve. Ker se je požar razširil proti Mirnu, so se tudi tam oglasile sirene za splošno nevarnost. Evakuacijski center za Miren so pripravili v telovadnici v Biljah, vendar si je večina prebivalcev morebitno namestitev poiskala pri sorodnikih in prijateljih. Do večera so se razmere sicer toliko umirile, da so se lahko Mirenčani vrnili tudi na svoje domove. Prebivalce na območju požara v regijskem štabu civilne zaščite sicer pozivajo, naj ob zvoku siren zaprejo okna in brez panike čakajo na evakuacijo. Ljudje pa želijo pomagati tudi gasilcem: ti bodo veseli pijače in energijskih ploščic.

Stari znanec s protestov je na Krasu, gasilce oskrbuje z vodo
20. 07. 2022 14.49
Vodni top bo prvič v zgodovini uporabljen za pomoč gasilcem, so sporočili s Policije. Poslali so ga na Kras, kjer bo pomagal pri gašenju požara, ki je tudi na slovenski strani že zagrozil tudi hišam. Z njim bodo gasilce oskrbovali z vodo, ki jim jo bodo s tem vozilom dovažali s kraškega območja. "Tokrat bo vodni top uporabljen za pomoč ljudem," so zapisali. Oglasili so se tudi z Ministrstva za notranje zadeve, odkoder so sporočili, da odločitev policije, da na pomoč pošlje vodni top, pozdravljajo. Policijski vodni top lahko v notranjosti prevaža do 10.000 litrov vode.

Veselje po zmagi: 'To je moja prva članska medalja, in to kar zlata'
20. 07. 2022 07.18
"Po drugem metu, ki je bil prek 69 metrov, sem si dejal le, da ne smem izgubiti medalje, pa katera koli bo. Že pred tekmo sem si zastavil cilj, met čez 70 metrov in rekord prvenstev. To je moja prva članska medalja, in to kar zlata," je bil takoj po nastopu, ogrnjen s slovensko zastavo, vesel Čeh. Kakšni pa so sicer dosedanji najboljši slovenski dosežki na SP v atletiki?

V neusmiljeni pripeki obalni kmetje nemočno zrejo v nebo
20. 07. 2022 06.00
Kako se s hudo sušo v času, ko je prepovedano zalivanje, spopadajo obalni kmetje? Poletje, čas, ki naj bi bil namenjen oddihu, je za kmetijo Bolčičevih v Luciji predvsem čas, ko se kopičijo skrbi. Trepetajo ne le za zelenjavo, ki bi morala kmalu dozoreti, a ji to ne bo uspelo, temveč predvsem za tisto, ki bi jo morali v teh dneh posaditi in bi plodove pobirali jeseni ter pozimi. Če ne bo vode, ne bo nič, pravijo.

Italijanski požar prišel do meje, ustavlja ga veter
19. 07. 2022 07.41
Požara, s katerima so se gasilci na Krasu borili od petka, sta pod nadzorom, nam je potrdil vodja intervencije Simon Vendramin, je pa v okolici Sežane do meje prišel eden izmed obsežnejših italijanskih požarov. Tam sicer zaenkrat gori le 500 metrov slovenskega ozemlja, je povedal vodja intervencije Marko Adamič. Regijski štab Civilne zaščite poziva prebivalce Nove Gorice in bližnje okolice, Goriških Brd in spodnjega dela Posočja, naj ostanejo doma in ne odpirajo oken.

Še pred sezono ogrevanja je lesene pelete skoraj nemogoče dobiti
19. 07. 2022 19.49
Ne le pri zemeljskem plinu in elektriki, pravi kaos je zavladal tudi na trgu drugih energentov. Skladišča dobaviteljev lesne biomase, predvsem peletov, so prazna, cene pri ponudnikih, ki jih še zagotavljajo, pa letijo v nebo. Na drugi strani pa absurd: Slovenija kot četrta najbolj gozdnata evropska država očitno svojega bogastva ne zna izkoristiti, les celo uvažamo.

Nemotena preskrba s plinom? V igri naj bi bila tudi regulacija cen
19. 07. 2022 18.28
Vlada pripravlja načrt ukrepov za nemoteno preskrbo s plinom. Prve rešitve naj bi imela ministrska ekipa na mizi že v četrtek, po seji vlade pa bi jih lahko predstavila javnosti. Neuradno naj bi bila v igri tudi regulacija cen plina. Distributerji medtem zagotavljajo, da bodo radiatorji pozimi topli, tudi če bo Rusija zaprla plinsko pipo. Bolj zaskrbljeni pa so v gospodarstvu. Po najbolj črnem scenariju bi se del industrije lahko popolnoma ustavil.

Šarec zagotavlja, da Slovenska vojska ne bo ostala brez opreme
19. 07. 2022 19.32
Namen nove misije Nata, ki je nastala po napadu na Ukrajino, je vzbujati vtis, da je zavezništvo v vsakem trenutku pripravljeno na morebitno eskalacijo razmer. Po ponedeljkovem srečanju s slovenskimi vojaki v Latviji je minister za obrambo Marjan Šarec obiskal še tiste na Slovaškem. S seboj imajo tudi 12 oklepnikov valuk, naslednji kontingent bo prišel s patriami. Nemci pa so pripeljali boxerje, ki so v zadnjih mesecih polnili naslovnice v Sloveniji. "Opremljenost Slovenske vojske (SV) je ključna za njeno uspešnost," je poudaril Šarec, ki je ob tem zagotovil, da SV ne bo ostala brez opreme.

Tina Potočnik Vrhovnik doma rodila hčerko: Ime Kalindi pomeni sonce
19. 07. 2022 13.48
Slovenska igralka Tina Potočnik Vrhovnik, ki jo na VOYO lahko spremljamo v seriji Za hribom, je rodila drugega otroka. Kot je razkrila na svojem Instagramu, je deklico, ki sta ji z možem nadela ime Kalindi, rodila doma.

Tina Šutej znova vrhunska, a za las ostala brez medalje na SP
18. 07. 2022 08.02
Slovenska rekorderka Tina Šutej je v finalu skoka s palico na svetovnem prvenstvu v atletiki v ameriškem Eugenu zasedla četrto mesto, preskočila je 4,70 m. Zlato je z izidom sezone na svetu osvojila olimpijska zmagovalka iz Tokia 2020 Američanka Katie Nageotte, ki je edina v prvem poskusu preskočila 4,85 m.

Tina Šutej zaostala za pričakovanji, a se je prebila v finale skoka s palico
16. 07. 2022 07.51
Slovenska rekorderka Tina Šutej se je na svetovnem prvenstvu v atletiki, ki se je začelo v Eugenu v ZDA, uvrstila v finale v skoku s palico. V kvalifikacijah prvega dne SP je preskočila le 4,35 m, kar pa je bilo dovolj za finale 15 tekmovalk.

Presaditev las vse bolj priljubljena pri zvezdnikih
15. 07. 2022 20.15
Kaj imajo skupnega Elon Musk, Tony Cetinski, Wayne Rooney, Lewis Hamilton in David Beckham? Poleg tega, da so uspešni, bogati in slavni, so si, nekateri potrjeno, drugi ne, privoščili presaditev las. Za Vizito sta spregovorila zmagovalec resničnostnega šova Kmetija Denis Toplak, ki je pred tremi leti prestal ta poseg, in zdravnica Tina Mlinarec, ki je certificirana za transplantacijo las.

Za svetovni rekord v Eugenu nagrada 100 tisoč evrov
15. 07. 2022 07.55
Na 18. svetovnem prvenstvu v atletiki v Eugenu v ZDA je skupni denarni sklad slabih 8,5 milijona evrov, svetovni rekord pa prinaša nagrado v višini 100 tisoč evrov. Prvenstvo se bo končalo 24. julija, izmed desetih slovenskih predstavnikov pa bo prva nastopila Tina Šutej, ki jo čakajo kvalifikacije skoka s palico.

DZ ratificiral sporazum med Slovenijo in Italijo za oskrbo s plinom
14. 07. 2022 16.18
Državni zbor je danes brez glasu proti ratificiral sporazum med Slovenijo in Italijo o solidarnostnih ukrepih za zagotovitev zanesljivosti oskrbe s plinom. Sporazum omogoča Sloveniji, da bi v primeru motnje v oskrbi s plinom svojih zaščitenih odjemalcev Italijo zaprosila za solidarnostno pomoč.

Solidarnostni sporazum med Slovenijo in Italijo za oskrbo s plinom v DZ
13. 07. 2022 18.12
Parlamentarni odbor za zunanjo politiko je soglasno podprl predlog zakona o ratifikaciji sporazuma med Slovenijo in Italijo o solidarnostnih ukrepih za zagotovitev zanesljivosti oskrbe s plinom. Sporazum omogoča Sloveniji, da bi v primeru motnje v oskrbi s plinom svojih zaščitenih odjemalcev Italijo zaprosila za solidarnostno pomoč.

Mesto so zravnali z zemljo, zdaj ga obnavljajo
13. 07. 2022 16.45
Po ocenah Kijeva je bilo v dolgotrajnem bombardiranju Mariupola poškodovanih več kot 1300 stanovanjskih blokov in 40 odstotkov hiš. Ocenjujejo, da bodo za celovito obnovo potrebovali sedem do deset let, stala pa bo kar 14 milijard evrov. Toda medtem ko ukrajinska oblast načrtuje, kako bo po končani ruski okupaciji obnovila porušeno mesto, so se Rusi že sami lotili dela. Posnetki prikazujejo gradbišče nove stanovanjske soseske in delovne stroje, ki ustvarjajo nove zgradbe, v ozadju pa se še vedno rišejo tiste razpadajoče od obstreljevanja. Znova skušajo vzpostaviti tudi nemoteno oskrbo z vodo, elektriko in plinom, vendar zaradi razsežnosti uničenja obnova omrežij poteka počasneje od načrtov.