Union

Guardess in Intertrade ITS d.d. sklenila pogodbo
20. 03. 2000 11.17
Nizozemska družba <a href=http://www.guardess.com target=_new>Guardess</a>, proizvajalka programske opreme za spremljanje kakovosti v industriji z diskretno ali procesno proizvodnjo je podpisala partnersko pogodbo z Intertrade ITS d.d. Slednji bo zanjo tržil in uvajal njena paketa Quality Navigator in BaanTQM na slovenskem in hrvaškem trgu. Pogodba je formalizirala sodelovanje, ki se je pričelo že v lanskem letu. Guardessov produkt Baan TQM so strokovnjaki Intertarde ITS namreč že uvedli v Pivovarni Union, v okviru projekta uvajanja sistema Baan pa TQM uvajajo tudi v Heliosu.

V Barcelono neobremenjeno
19. 03. 2000 16.22
Dvorana Blaugrana ob znamenitem Nou Campu bo v torek zvečer drugič v zadnjih štirih dneh gostila obračun španske in slovenske ekipe. Velika želja košarkarjev Uniona Olimpije, ki se bodo z FC Barcelono podali v boj za zaključni turnir, je, da ne bi ponovili katastrofe celjskih rokometašev.

Union Olimpija - Savinjski Hopsi 100:61
19. 03. 2000 09.07
Košarkarji Uniona Olimpije so v 4. krogu 2. dela v skupini za prvaka SKL Kolinska premagali Savinjske Hopse s 100:61 (49:32).

Okrogla miza o položaju evra
14. 03. 2000 18.49
Združena lista socialnih demokratov (ZLSD) in Kalandrovo društvo bosta v četrtek v hotelu Union priredila mednarodno okroglo mizo o najnovejših izkušnjah držav članic EU pri uvajanju evra, o bodočem položaju enotne evropske valute in o pričakovanih gospodarskih tokovih. Okrogla miza bo namenjena tudi pogovoru z avtorjem knjižice Evro - skupna evropska valuta Klausom Gretschmannom.

Union Olimpija v nadaljevanju z Barcelono
10. 03. 2000 11.53
Po sinočnjih povratnih tekmah osmine finala evropske košarkarske lige je znanih vseh osem četrtfinalistov, med katerimi je tudi ljubljanska Union Olimpija. Slovenske prvake v zadnjem obračunu pred zaključnim turnirjem četverice v Solunu čaka Barcelona, ki je v tretji, odločilni tekmi s 86:65 premagala carigrajski Uelker.

UBS lani podvojila dobiček
09. 03. 2000 18.51
Švicarska banka UBS je lani svoj dobiček več kot podvojila na 6,3 milijarde švicarskih frankov. Banka je še predlani, v prvem letu svojega delovanja, zaslužila le 3,03 milijarde frankov.

Pivovarna Union v borzni kotaciji A
05. 03. 2000 12.19
Delnice Pivovarne Union bodo jutri začele kotirati v borzni kotaciji A Ljubljanske borze. Osnovni kapital družbe znaša 4.511.140.000 tolarjev in je razdeljen na 451.114 navadnih delnic na ime z nominalno vrednostjo 10.000 tolarjev vsaka. Enotna oznaka delnic za potrebe trgovanja v okviru borzne kotacije A je PULG.

Izidi 1. kroga 2. dela SKL Kolinska
05. 03. 2000 09.11
Izidi:

Briti 2000 so podeljeni
04. 03. 2000 13.58
Začelo se je med orjaškima razkrečenima ženskima nogama. Iz mednožja, pokritega z britansko zastavo Union Jack je izstopila Geri Halliwell, kar naj bi simboliziralo ponovno rojstvo nekdanjega Spice dekleta kot solistke. Nekateri, očitno so nasprotniki mehke pornografije, kritično ugotavljajo, da je Geri v stalnih poskusih zasenčenja nekdanjih kolegic posegla po opolzkostih. Morda ji je uspelo, vendar pa je kljub vse opaznejši ''madonnizaciji'' svoje solistične kariere odšla domov brez brita, medtem ko so se Spice Girls ovenčale z britom ''za izjemen prispevek britanski glasbeni industriji'' in prijazno dejale, da jim ne bi uspelo brez Geri, ki se jim ni hotela pridružiti na odru, čeprav so jo vabile. Samo podelitev (samo štirinajstih) britov, ki leto za leto zaman poskušajo uloviti glamur grammyjev (letos so podelili 102), so morali preložiti za eno uro, ker je ena od plesalk najbolj slavnega tujega gosta Willa Smitha padla z odra in so jo morali odpeljati v bolnišnico. Will je bil nominiran v kategoriji najboljši mednarodni solist, v kateri so vsi pričakovali zmago Rickyija Martina, ki je z ognjevitim nastopom navdušil publiko. Na koncu je zmagal Beck. Najbolj so se veselili trije dvojni zmagovalci: skupina Travis, ki je osvojila brita za najboljšo britansko skupino in najboljši album (The Man Who), Robbie Williams (prišel je v družbi osupljivo seksi nove spremljevalke, televizijke Tanie Strecker), ki je dobil brita za najboljši britanski single in najboljši britanski video (oba za pesem She's The One) in Macy Gray, ki je, zaradi obilja penine zelo okrogla težko prišla po brita za najboljšo mednarodno solistko in za najboljšo mednarodno novinko/novinca, svoje stanje pa opisala s pomočjo besed, ki se začenja s črko f. Posebnega zanimanja je bila tako rekoč dinozaverska bitka za brita za najboljšega britanskega solista leta, saj je imel samo eden od nominiranih manj kot petdeset let. Dobil ga je Tom Jones, valižanski veteran z največjo zbirko ženskih hlačk, zmetanih na oder v skoraj štiridesetletni karieri, predvsem po zaslugi izjemnega albuma duetov Reload. Zmagovalci so bili tudi: Beth Orton (najboljša britanska solistka), S Club 7 (najboljši britanski novinci), Chemical Brothers (najboljša britanska dance skupina/solist), TLC (najboljša mednarodna skupina) in Notting Hill (najboljša filmska glasba). Cvetoča britanska glasbena industrija je prvič podelila priznanja leta 1977, leta 1982 je to postal redni letni ritual, sedanje ime, briti, pa so priznanja dobila šele leta 1989.

Izidi tekem evropske košarkarske lige
03. 03. 2000 08.29
Izidi:

Olympiakos - Union Olimpija 68:52
03. 03. 2000 07.47
Košarkarji Union Olimpije so v drugem srečanju osmine finala evropske lige izgubili z Olympiakosom z 52:68 (27:35). Tretja, odločilna tekma bo v četrtek, 9. marca v Ljubljani.

Delnice Pivovarne Union v borzni kotaciji A
01. 03. 2000 18.15
Odbor za sprejem na Ljubljanski borzi je 22. februarja letos sprejel sklep, da se v borzno kotacijo A sprejme 451.114 navadnih imenskih delnic družbe ljubljanske Pivovarne Union s skrajšano skupno oznako PULG. Prvi dan trgovanja s prosto prenosljivimi delnicami družbe v okviru borzne kotacije A je ponedeljek, 6. marec 2000, so sporočili z Ljubljanske borze.

Union Olimpija - Olympiakos 65:61
01. 03. 2000 15.34
Košarkarji Uniona Olimpije so v prvi tekmi osmine finala evropske lige doma premagali pirejski Olympiakos s 65:61 (33:34). Druga tekma bo v četrtek (2. 3.) v Grčiji, morebitna tretja pa prihodnji četrtek spet v Ljubljani.

Evropska košarkarska liga
01. 03. 2000 08.26
Izidi:

Pivovarna Union sprejeta v borzno kotacijo A
22. 02. 2000 16.59
Odbor za sprejem Ljubljanske borze je danes sprejel sklep, da se v borzno kotacijo A sprejme 451.114 navadnih imenskih delnic družbe Pivovarna Union, v skupni nominalni vrednosti 4.511.140.000 tolarjev, s skrajšano skupno oznako PULG. Datum začetka trgovanja bo določen naknadno, po izpolnitvi pogojev za trgovanje v okviru borzne kotacije A s strani izdajatelja, so sporočili iz Ljubljanske borze.

Premiki v britanskem zavarovalništvu
21. 02. 2000 15.20
Britanski zavarovalnici Norwich Union in CGU se nameravata združiti v največjo zavarovalno skupino v državi. Prihodek novega podjetja z imenom CGNU, ki ga bo vodil predsednik CGU Bob Scott, naj bi dosegel 26 milijard britanskih funtov, po izračunih britanskih medijev pa naj bi bila zavarovalnica peta največja v Evropi.

Izidi 22. kroga SKL Kolinska
20. 02. 2000 08.52
Izidi:

Union Olimpija - Crvena zvezda 59:47
18. 02. 2000 07.42
Košarkarji Union Olimpije so v zadnjem, šestem krogu drugega dela evropske košarkarske lige premagali beograjsko Crveno zvezdo s 59:47 (38:26).

Premiera novega slovenskega filma
16. 02. 2000 12.37
V ljubljanskem kinu Komuna bo drevi slavnostna premiera novega slovenskega mladinskega filma Nepopisan list v režiji filmskega veterana Janeta Kavčiča. Od četrtka bo film na rednem sporedu kina Union in kinematografov večjih slovenskih mest.

Predsednik Panevropske unije na obisku v Sloveniji
15. 02. 2000 14.42
Predsednik Panevropske unije Otto von Habsburg bo od 15. do 19. februarja na obisku v Sloveniji. Gostil ga bo predsednik državnega zbora Janez Podobnik, so sporočili iz državnega zbora.

Maščevanje za beograjski poraz
14. 02. 2000 16.40
Košarkarji Uniona Olimpije se bodo v četrtek v zadnjem krogu drugega dela evropske lige pomerili z beograjsko Crveno Zvezdo. Na gostovanju v ZRJ so Ljubljančani doživeli povsem nepričakovan poraz, zato vodstvo slovenskih prvakov pred povratno tekmo razmišlja le o ustreznem maščevanju. Zmago pa Union Olimpija potrebuje tudi za potrditev drugega mesta v skupini F.

Union Olimpija - ZM Maribor 90:62
13. 02. 2000 08.25
Košarkarji Union Olimpije so v srečanju 21. kroga SKL Kolinska premagali ZM Maribor z 90:62 (50:33).

Bečirovič poškodovan
10. 02. 2000 14.31
Na tekmi 5. kroga drugega dela evropske lige med PAOK-om in Union Olimpijo se je v 13. minuti prvega polčasa poškodoval 19-letni Sani Bečirovič. Ob skoku pod košem je začutil pekočo bolečino v predelu gležnja in sam zahteval menjavo.

Podelili Prešernove nagrade študentom FF
09. 02. 2000 14.48
Filozofska fakulteta (FF) je ob slovenskem kulturnem prazniku danes v zbornični dvorani ljubljanske univerze 19 svojim študentom in študentkam podelila Prešernovo nagrado za dela s področja njihovega študija. Nagrajenih je bilo 18 nalog, ena je plod dela dveh študentk.

Gladka obvezna zmaga za Olimpijo
04. 02. 2000 08.55
Košarkarji Uniona Olimpije so v 4. krogu 2. dela evropske lige (skupina F) premagali francoski Cholet z 69:55 (38:25).

Delnice Pivovarne Union vpisane v KDD
31. 01. 2000 17.54
Pivovarna Union je z današnjim dnem svoje delnice prenesla na Klirinško depotno družbo. Uprava ljubljanske pivovarne je uradno zaprosila Ljubljansko borzo, da se njene delnice uvrstijo na trg A, so danes sporočili iz Pivovarne Union in ob tem dodali, da bodo na njem začele kotirati v februarju.

Koncert iz ciklusa Študenti - profesorji
31. 01. 2000 16.25
Modri salon Grand hotela Union bo drevi ob 19. uri prizorišče novega koncerta v ciklusu Študenti - profesorji, ki jih organizira Glasbena mladina ljubljanska. Tokrat bodo nastopili violinistka Anja Skalar, violinistka Monika Skalar in pianist Luca Ferrini.

Izidi 19. kroga SKL Kolinska
27. 01. 2000 08.18
Izidi:

Berry odhaja iz Uniona Olimpije
26. 01. 2000 21.19
Novica dneva prihaja iz tabora košarkarskega kluba Union Olimpija. Izvedeli smo, da so se Ljubljančani razšli z Walterjem Berryjem, ki je decembra prišel kot zamenjava za poškodovanega Kovačiča. Američan je kot razlog za nenaden odhod izjavil, da ni sposoben slediti napornemu ritmu evropskih tekmovanj. Več bo znano nocoj po prvenstveni tekmi z Zagorjem.

Pivovarna Laško - Union Olimpija 83:69
24. 01. 2000 08.05
Košarkarji Pivovarne Laško so Union Olimpiji zadali prvi poraz v letošnji ligi Kolinska. Ključ do uspeha je bila dobra igra v obrambi, s katero so uspeli zaustaviti vse najnevarnejše strelce Union Olimpije. Gostje so na začetku srečanja sicer povedli z 12:9, a so jih domači kmalu ujeli in v 13. minuti povedli z 21:17. Gostje so ob koncu polčasa uspeli zmanjšati na le točko zaostanka, toda Laščani so ohranili mirno kri in odšli na odmor s štirimi točkami prednosti.