Zabava

Napol goli ropar se je zagozdil med ograjo - zabava za policiste in gasilce
12. 05. 1998 07.26
Brazilski policisti in gasilci so se dobro zabavali, ko so skušali rešiti na pol golega moškega, ki se je zagozdil med ograjo hiše, v katero je skušal vlomiti. Lastnik hiše Eduardo Rocha je novinarjem brazilske televizijske postaje Globo povedal, da je med zajtrkom slučajno pogledal skozi okno ter zagledal moškega, ki se je zagozdil med rešetke ograje. Tedaj se je sprožil alarmni sistem, sam pa je poklical policijo. Televizija je dogodek posnela. "Ropar" Marco Aurelio Santos je moral v samem spodnjem perilu čakati, da so ga gasilci rešili iz neprijetne pasti, ob tem pa so se mu posmehovali številni mimoidoči in sosedje. Seveda po tej neprijetni izkušnji ni bil pripravljen odgovarjati na vprašanja novinarjev.

Ljubljana bo dobila TevePiko
31. 03. 1998 16.38
Ljubljana bo z jutrišnjim dnem dobila svojo televizijo, TevePiko. Iz studija v atriju na Trgu republike 1 bo "pred očmi mimoidočih" nova ljubljanska kabelska televizija oddajala 24-urni program, katerega jedro bo triurni program v živo od pol sedme do pol desete ure zvečer. S tem se bo tudi Ljubljana lahko vključila v mrežo regionalnih televizijskih postaj.

Raziskava o spolnosti na internetu
30. 03. 1998 12.18
Kalifornijski seksolog Al Cooper je začel preučevati "računalniško spolnost", ki jo nudi internet. Anketa - gre za prvo takšno raziskavo - je anonimna. K sodelovanju so povabljeni vsi uporabniki websitea MSNBC, predmet raziskave pa je njihovo spolno obnašanje na računalniku.

Jezen zaradi Clintonove spolne afere predlagal preimenovanje mest
16. 03. 1998 08.46
Republikanskega poslanca Michaela Carrolla je nova spolna afera predsednika Billa Clintona tako razjezila, da je predlagal preimenovanje mest, ki vsebujeta predsednikovo ime. Na njegov predlog naj bi tako mesto Clinton Township preimenovali v Reagan Township, mestece Town of Clinton pa naj bi prav tako preimenovali v spomin na nekdanjega ameriškega voditelja, torej v Town of Reagan. Prebivalce mest pa to prav nič ne zabava, saj bi bilo po njihovem mnenju spreminjanje imen neumna poteza, pa tudi nepotreben strošek za davkoplačevalce.

Dva mrtva v eksploziji skladišča z raketami
01. 03. 1998 12.29
Dva udeleženca študentske zabave v mestu Boraas na zahodu Švedske sta izgubila življenje, ko je v kleti študentskega bloka, kjer je bila zabava, eksplodiralo več raket, pripravljenih za ognjemet. V nesreči je bilo osem oseb ranjenih, med njimi tudi dva gasilca. Po eksploziji je izbruhnil požar, ki je močno poškodoval trinadstropni študentski blok. Kot je povedal predstavnik mestne gasilske ekipe, je bila eksplozija tako močna, da bo verjetno žrtev še več.

Nad hrupne sosede kar z ročno granato
12. 02. 1998 08.12
Nek moški, ki ga je ob živce spravila bučna rojstnodnevna zabava, je v sosedovo stanovanje vrgel ročno granato. V incidentu, ki se je v začetku tedna zgodil v mestu Tula, južno od Moskve, je bila po navedbah policije ranjena šetletna deklica, ki so jo zadeli delci granate. Število žrtev bi bilo še večje, če ne bi vesela družba v času, ko je v stanovanje priletela granata, odšla v kuhinjo, nevedoč, da se je tako izognila katastrofi.