ana marija

Benka Pulko: Iz radovednosti okoli sveta
12. 01. 2004 00.00
V klepetalnici 24ur.com smo se pogovarjali s Slovenko leta 2003, avanturistko in svetovno rekorderko Benko Pulko.

Kamenikova v celjskem zaporu
24. 03. 2003 00.00
Avstrijski varnostni organi so na mejnem prehodu Karavanke slovenski policiji predali Marijo Kamenik, obtoženo preprodaje mamil. Kamenikovo so konec februarja aretirali blizu Borovelj, na podlagi že tri leta razpisane mednarodne tiralice.

Prošnja za izročitev Kamenikove že napisana
04. 03. 2003 00.00
Prošnja za izročitev Marije Kamenik, ki jo je prejšnjo sredo aretirala avstrijska policija, je že napisana, treba jo je le še prevesti v nemški jezik. Ni še znano, ali bo Kamenikova, med drugim osumljena tudi kaznivega dejanja neupravičene proizvodnje in prometa z mamili v letu 1999, svoji izročitvi Sloveniji ugovarjala, še ni znano.

ZLSD proti verouku v šolah
08. 03. 2002 00.00
V Združeni listi socialnih demokratov nasprotujejo ponovnim poskusom uvajanja verskega pouka v javne šole. To je namreč poskus, ki ga je opravila Nova Slovenija z zakonskim predlogom.

Valvasorjeva nagrada in priznanja
25. 05. 2001 00.00
Valvasorjeva nagrada in priznanja so najvišja priznanja, ki jih vsako leto podeljuje Slovensko muzejsko društvo. Valvasorjevo nagrado za leto 2000 dobi avtorska projektna skupini Muzeja novejše zgodovine Celje - Tone Kregar, Marija Počivavšek, Andreja Rihter (vodja projekta), Tanja Roženbergar Šega, Iris Zakošek - za stalno razstavo Živeti v Celju. Valvasorjeva priznanja prejmejo Martin Horvat za razstavo Mestnega muzeja Ljubljana Mesto pod muzejem, Bojana Rogelj Škafar za razstavo Ljubezen je v zraku - ljubezenska darila v slovenski tradicijski kulturi v Slovenskem etnografskem muzeju, Jože Hudales in Rudnik Velenje za Muzej premogovništva Slovenije.

Polemično o umetnih oploditvah
18. 04. 2001 00.00
Državni zbor je začel razpravo o predlogu poslancev LDS, Cvete Zalokar Oražem in Jelka Kacina, za noveliranje lani sprejetega zakona o zdravljenju neplodnosti in postopkih umetne oploditve z biomedicinsko pomočjo, v katerega naj bi med drugim vključili tudi možnost za umetno oploditev samskih žensk brez moškega partnerja. Podobno kot je omenjena rešitev razdelila strokovno javnost, je razdelila tudi parlamentarne stranke, med katerimi so hitri postopek in predlagane spremembe podprli predstavniki poslanskih skupin LDS, ZLSD in DeSUS, odločno so jim nasprotovali v SDS, NSi in SNS, vladna SLS+SKD se je zavzela za redni zakonodajni postopek, poslanci SMS pa se bodo odločali "po svoji vesti".

Ženske v parlamentu
25. 10. 2000 00.00
V novoizvoljenem 90-članskem parlamentu bo naslednja štiri leta sedelo 12 poslank, 5 več kot v prejšnjem sklicu, a še vedno precej manj kot v državah članicah Evropske unije. Zato na Uradu za žensko politiko pripravljajo konkretne zakonske predloge, kako delež žensk v politiki približati Evropi.