avtoriteto

Loterija priložnostnega seksa

12. 10. 2001 00.00

Tokrat o seksualni razvajenosti in nezvestobi slavnih moških, od pevcev do športnikov, od politikov do igralcev, o udeležencih premiere filma Banditi in o nenadni odpovedi poroke igralke Minnie Driver.

Izraelski tanki spet v Gazi

15. 12. 2001 00.00

Izraelska vojska je v spopadih med vdorom v Gazo ubila pet Palestincev, med njimi tudi dva otroka. ZDA pa so v Varnostnem svetu ZN z vetom preprečile sprejem resolucije o ustavitvi nasilja in napotitvi mednarodnih opazovalcev v regijo.

Predsednik Kučan v Veliki Britaniji

10. 12. 2001 00.00

Predsednik Kučan je na povabilo britanskega premiera Blaira na tridnevnem uradnem obisku Velike Britanije.

Izraelska vojska se bo začela umikati

26. 10. 2001 00.00

Izraelska vlada je na sinočnji seji sprejela odločitev o postopnem umiku izraelske vojske s palestinskih avtonomnih območij na Zahodnem bregu. Arafat zavrača izročitev Zevijevih morilcev.

Osama bin Laden

12. 09. 2001 00.00

Zaenkrat še vedno ni mogoče zanesljivo trditi, kdo je odgovoren za teroristične napade v ZDA. Najpogosteje omenjajo vodjo mednarodnih islamskih teroristov Osama bin Ladena, ki je sicer zanikal svojo vpletenost in hkrati izrazil podporo "tem drznim dejanjem."

Afganistanska vlada narodne rešitve

01. 10. 2001 00.00

Nekdanji afganistanski kralj je s Severnim zavezništvom sklenil sporazum ki naj bi pripomogel k odstranitvi talibanskih voditeljev v Kabulu.

Bushu in Putinu poziv za Nube in Afriko

13. 06. 2001 00.00

Skupina slovenskih državljanov je danes veleposlanikoma ZDA in Rusije v Sloveniji izročila poziv za Nube in Afriko, ki naj ga posredujeta predsednikoma Georgu Bushu in Vladimirju Putinu. Pozivu so priložili tudi videokaseti Toma Križnarja, ki je ta čas v Keniji, od koder bo skušal v Nubske gore pripeljati pošiljko humanitarne pomoči. Podpisniki predsednika pozivajo, naj javno podpreta prizadevanja za preprečitev genocida nad nubskimi ljudstvi in s svojo avtoriteto omogočita začetek resnega obravnavanja nubske problematike.

Eksplozija v Sanskem Mostu

08. 05. 2001 00.00

Sinoči je v Sanskem Mostu v Federaciji BiH odjeknila eksplozija, ki je poškodovala pravoslavno cerkev v mestu z večinskim muslimanskim prebivalstvom. Za eksplozijo, v kateri ni bil nihče ranjen, sta najverjetneje odgovorna dva Muslimana, ki so ju že zaslišali. Predstavnik mednarodne policije Združenih narodov Douglas Coffman Coffman je zaradi incidenta izrazil obžalovanje. Po njegovih besedah predstavlja eksplozija neodgovoren odziv na včerajšnje incidente v Banjaluki in sobotni incident v Trebinju, kjer so izbruhnili izgredi Srbov zaradi začetka obnove mošej v obeh mestih.

KVIAZ podprl Kučanove kandidate

23. 01. 2001 00.00

Komisija za volitve, imenovanja in administrativne zadeve (KVIAZ) je brez razprav in glasu nasprotovanja (13:0) za odločanje na bližnjem zasedanju državnega zbora pripravila predlog predsednika države Milana Kučana za določitev treh kandidatov za sodnike Evropskega sodišča za človekove pravice, izmed katerih bodo v Strasbourgu izvolili predstavnika, ki bo v omenjeni ustanovi naslednjih šest let predstavljal Slovenijo. Na listi kandidatov, o kateri bo DZ po napovedih odločal še ta teden so dr. Arne Mavčič, dr. Anton Perenič in dr. Boštjan M. Zupančič.

Pahor pisal poslancem

22. 01. 2001 00.00

Pred začetkom januarskega zasedanja državnega zbora je predsednik parlamenta Borut Pahor (ZLSD) v pismu vodje poslanskih skupin pozval, da skupaj storijo vse, kar je v njihovi moči, da na tem zasedanju dokončno in soglasno zaključijo oblikovanje delovnih teles in stalnih delegacij. Za takšno dejanje je po mnenju predsednika DZ potrebno veliko politične modrosti in volje.

Podpredsednica vlade odstopila s položaja

12. 10. 2000 00.00

Podpredsednica filipinske vlade Gloria Macapagal Arroyo je zaradi obtožb na račun predsednika države Josepha Estrade, ki so ga obdolžili, da je od nezakonitih igralniških iger prejel milijon dolarjev podkupnine, sporočila, da odstopa s položaja ministrice za socialne zadeve, še naprej pa bo opravljala dolžnosti podpredsednice vlade.

Slovesnost SLS+SKD in SDS ob dnevu državnosti

24. 06. 2000 11.59

SLS+SKD Slovenska ljudska stranka in SDS sta včeraj zvečer na Jančah organizirali slovesnost ob dnevu državnosti. S proslavo in kresovanjem so obeležili deseto obletnico prve demokratične slovenske vlade in deveto obletnico samostojne države Slovenije. Slavnostna govornika na prireditvi sta bila predsednik SLS+SKD Franc Zagožen in podpredsednik SDS Milan Zver.

Skrivnost je v sončnih očalih

12. 05. 2000 08.43

Skrivnost privlačnosti italijanskega moškega so sončna očala, je pokazala neka javnomnenjska raziskava, ki jo je objavil italijanski časnik La Stampa ob odprtju mednarodnega optičnega salona v Milanu. Po ugotovitvah raziskave naj bi sončna očala okrepila karizmo in avtoriteto javnih osebnosti, kot sta papež Janez Pavel II. in novi predsednik italijanske vlade Giuliano Amato.

Vodopivec o Bizjakovem poročilu

11. 04. 2000 15.10

Ocena o stanju sodstva pri nas, ki jo je v lanskoletnem poročilu o delu institucije varuha človekovih pravic podal Ivan Bizjak, ni realna. Stanje je namreč bistveno slabše, saj so sodniške sodbe, ki mnogokrat ne ugotavljajo dejanskega stanja, praviloma pristranske, je na današnji tiskovni konferenci povedal predsednik Združenja za demokratizacijo javnih glasil in Civilne družbe za demokracijo in pravno državo Vinko Vodopivec.

ZLSD proti mandatarju ''pomladnikov''

10. 04. 2000 16.23

Združena lista socialnih demokratov (ZLSD) ne bo podprla morebitnega mandatarja desnosredinskih strank, njena odločitev, da ne podpre razrešitve ministrov SLS, pa ni bila povezana s podporo njihovemu delu, ampak je bila vezana na glasovanje o nezaupnici vladi. ZLSD prav tako ne bo podprla večinskega volilnega sistema. Pri ZLSD so se odločili podpreti predlog 30 poslancev za spremembo 80. člena ustave, s čimer bi bile odpravljene vse nejasnosti v zvezi z odločbo ustavnega sodišča o rezultatih referenduma o volilnem sistemu, so sporočili iz ZLSD.

ZLSD za predčasne volitve

27. 03. 2000 15.36

Borut Pahor in ZLSD sta v danih okoliščinah bolj naklonjena predčasnim parlamentarnim volitvam kot drugim možnostim, ki se kažejo po napovedanem razpadu vladne koalicije ob združitvi SLS in SKD. Po Pahorjevem prepričanju je to verjetno najčistejša rešitev in predstavlja najkrajši čas, da v Sloveniji pridemo do vlade, ki bo lahko s polnimi pooblastili in avtoriteto vodila državo naprej. Zato je Pahor na novinarski konferenci v zvezi z nedavnimi napovedmi predsednika vlade Janeza Drnovška o dopolnitvi sedanje vlade po izstopu ministrov SLS kot najverjetnejši rešitvi po 15. aprilu napovedal, da ZLSD ne bo podprla manjšinske vlade in tudi ne želi vstopiti v vlado pred letošnjimi volitvami, saj je za kakršnokoli resno delo oziroma spremembo sedanjih vladnih trendov premalo časa.

Kučan o sporazumu med Slovenijo in Svetim sedežem

26. 11. 1999 07.42

Odgovoren odnos vlade, ki vodi pogajanja s cerkvijo, je, da vse argumente temeljito preuči. Na koncu bo vendarle odgovorna vlada, ki bo parlamentu predlagala sporazum v ratifikacijo, je v zvezi z današnjim odprtim pismom o nameravani sklenitvi sporazuma med Slovenijo in Svetim sedežem, ki ga je več kot 140 podpisnikov naslovilo na predsednika države in vlade, kot gost 4. mreže nekomercialnih radijskih postaj Slovenije dejal predsednik države Milan Kučan.

Odprto pismo Kučanu in Drnovšku

25. 11. 1999 20.39

Osrednja notranje politična tema v Sloveniji ostaja sporni sporazum med Slovenijo in Vatikanom, ki ga je vlada sprejela pred štirinajstimi dnevi. Nekateri pravni strokovnjaki trdijo, da je sporazum v nasprotju z ustavo. 140 univerzitetnih profesorjev je danes v odprtem pismu predsedniku države in vlade zapisalo, da sporazum globoko posega na področje šolstva.

Apostolski nuncij pri predsedniku Kučanu

25. 11. 1999 18.59

Predsednik republike Milan Kučan se je danes z apostolskim nuncijem msgr. Edmondom Farhatom pogovarjal predvsem o razmerah v jugovzhodni Evropi s poudarkom na zahodnem Balkanu. Sogovornika sta se strinjala, da bi bilo koristno, če bi voditelji treh največjih regij v tem delu Evrope s svojo moralno avtoriteto zmogli prevzeti večjo odgovornost za strpnost in sožitje med ljudmi, so sporočili iz predsednikovega urada.

London bo še okrepil pritisk na Pariz

30. 10. 1999 16.29

Britanska vlada bo ta konec tedna okrepila pritisk na Francijo, potem ko je znanstveni odbor EU včeraj zavrnil argumente, s katerimi je Francija utemeljevala svojo odločitev, da ne bo odpravila prepovedi uvoza britanske govedine.

Indonezija ima novega predsednika

20. 10. 1999 20.31

V Indoneziji, ki jo že nekaj mesecev pretresa kriza na Vzhodnem Timorju, so izvolili novega predsednika. Izvolitev Wahida Abdurahmana, ki je med volilno kampanjo zagovarjal strankarsko in versko strpnost in ima veliko moralno avtoriteto, že ves dan spremljajo eksplozije in demonstracije njegovih nasprotnikov. Med ljudmi je kot glavni favorit namreč veljala voditeljica demokratične opozicije Megawati.

Srečanje predsednika Kučana z vrhom tožilstva

31. 05. 1999 07.42

Predsednik republike Milan Kučan se je danes na Gradu Brdo srečal z vrhom državnega tožilstva in pravosodja. Kučanovemu povabilu so se odzvali generalna državna tožilka Zdenka Cerar, vrhovni državni tožilci, vodje višjih in okrožnih državnih tožilstev, pravosodni minister Tomaž Marušič in predsednica parlamentarnega odbora za notranjo politiko in pravosodje Darja Lavtižar Bebler. Pogovarjali so se o aktualnih vprašanjih in razmerah v slovenskem državnem tožilstvu.

Moskva bo preučila prošnjo Beograda o vstopu v unijo med Rusijo in Belorusijo

12. 04. 1999 19.09

Moskva bo preučila prošnjo Beograda o vstopu v unijo med Rusijo in Belorusijo, je danes izjavil nek visoki predstavnik Kremlja.

Chirac in Jelcin o položaju na Kosovu

12. 04. 1999 17.09

Ruski predsednik Boris Jelcin je francoskega kolega Jacquesa Chiraca v današnjem telefonskem pogovoru pozval, naj ''uporabi avtoriteto in vpliv Francije'' v zvezi s kosovsko krizo, so povedali v ruskem predsedstvu.

ZRJ poziva ZN k nujni akciji za ustavitev napadov

31. 03. 1999 23.30

Jugoslovanski zunanji minister Živadin Jovanović je danes v pismu, ki ga je naslovil na generalnega sekretarja Združenih narodov Kofija Annana, Združene narode pozval k nujnemu delovanju za ustavitev napadov zveze NATO na ZRJ.

Malo možnosti za širitev zveze NATO na aprilskem vrhu

29. 11. 1998 10.36

Med državami članicami vojaške zveze NATO obstaja mnogo različnih pogledov na spremembe v zvezi, o katerih bodo spregovorili na vrhunskem sestanku v Washingtonu aprila 1999, na 50. obletnico ustanovitve zavezništva. New York Times pa trdi, da so si članice zveze NATO enotne v oceni, da po sprejetju Češke, Madžarske in Poljske nadaljnje širitve ne bo tako kmalu zaradi prepotrebne konsolidacije zveze.

Jelcin izčrpan - ga bo nasledil Primakov?

29. 10. 1998 09.57

Ruski predsednik Boris Jelcin je ob najnovejših zdravstvenih težavah svoje tekoče delovne obveznosti predal premieru Jevgeniju Primakovu, za gospodarske zadeve pa bo poslej odgovorna celotna vlada, je sporočil tiskovni predstavnik predsedstva Oleg Sisujev. Ob tem je poudaril, da je najpomembnejša Jelcinova naloga nasledniku prepustiti stabilno oblast, še pred iztekom mandata pa naj bi Jelcin vnovič preučil tudi rusko ustavo.

Cvitanovič namesto v Francijo na počitnice

27. 05. 1998 15.16

Selektor hrvaške nogometne reprezentance Miroslav Blaževič na svojem seznamu počasi ne bo imel več napadalcev. Po poškodbi Alena Bokšiča je sedaj iz moštva izključil še Igorja Cvitanoviča, ki je po Blaževičevih besedah spodkopaval selektorjevo avtoriteto. "Niti sam predsednik ga sedaj ne more več rešiti," je razburjeno povedal Blaževič.

Jelcin se zavzema za sprejem Rusije v WTO

20. 05. 1998 14.15

Ruski predsednik Boris Jelcin namerava še letos doseči sprejem Rusije v Svetovno trgovinsko organizacijo (WTO).

ZDA se morajo posvetovati z VS

09. 03. 1998 08.51

Generalni sekretar Združenih narodov Kofi Annan je v pogovoru za televizijsko družbo ABC dejal, da bi se morale ZDA najprej posvetovati z ostalimi članicami Varnostnega sveta, preden bi se v primeru iraške kršitve sporazuma odločile za vojaško akcijo.