banka nlb

Domnevne nepravilnosti v NLB
14. 09. 2001 00.00
Po besedah premiera Drnovška uprava hčerinske banke Nove Ljubljanske banke LBS v New Yorku ni ogrožala varnosti vlog svojih komitentov.

Država naj pokrije certifikate
11. 09. 2001 00.00
Člani odbora vlagateljev certifikatov v pide od države zahtevajo, da za pide nameni kvalitetno premoženje in tako zaustavi oškodovanje 700.000 državljanov, ki imajo pidovske delnice.

Predstavništvo NLB v Beogradu
06. 09. 2001 00.00
V ZR Jugoslaviji, ki zadnje čase intenzivno obnavlja gospodarske in politične odnose s Slovenijo, je svoje predstavništvo konec avgusta odprla tudi Nova Ljubljanska banka.

Bosanski varčevalci proti nekdanji LB
30. 08. 2001 00.00
Varčevalce nekdanje podružnice Ljubljanske banke v Sarajevu bo, v tožbi za izterjavo deviznih hranilnih vlog od banke, zastopala tudi dunajska odvetniška pisarna.

Klik NLB tudi pri Dolenjski banki
06. 07. 2001 00.00
Dolenjska banka je z Novo Ljubljansko banko in podjetjem ZASLON sklenila tristranski dogovor o uporabi najbolj obiskane slovenske spletne poslovalnice Klik NLB. Sporazum je nadgrajevanje pogodbe o strateškem partnerstvu med Dolenjsko banko in Novo Ljubljansko banko, katere del je tudi skupen razvoj na področju informacijske tehnologije.

Prvi krog privatizacije neuspešen
01. 07. 2001 00.00
Za pripojitev Pomurske banke k Novi ljubljanski banki je zmanjkal le odstotek glasov delničarskih glasov. Pripojitev v prvem krogu ni uspela in zdaj se marsikdo sprašuje, zakaj na glasovanju ni bilo predstavnikov državnih podjetij, Nafte Lendava in Elektra Maribor. Proti pa je seveda glasoval predstavnik Nacionalne finančne družbe.

Konsolidacija NLB
28. 06. 2001 00.00
Velenjska in Dolenjska banka sta194160del Nove ljubljanske banke. Včeraj so se tako odločili delničarji omenjenih bank, danes pa so pripojitev potrdili še na skupščini Nove ljubljanske banke. Njeni delničarji so tudi podprli pripojitev Pomurske banke, čeprav so se včeraj delničarji te banke odločili drugače in pripojitev zavrnili.

Italijani kupujejo slovenske banke?
07. 06. 2001 00.00
Za nakup večinskega deleža v Banki Koper naj bi se že dalj časa zanimala Nova Ljubljanska banka (NLB), v javnosti pa se je prejšnji mesec razširila novica, da naj bi bila ponudba padovske Bance Antonveneta bolj ugodna. Italijanski tisk pa je poročal, da predstavniki bančne skupine Banca Antonveneta to zanikajo. Italijanska bančna skupina Banca Antonveneta je lani zabeležila približno 390 milijonov nemških mark čistega dobička, sedaj pa se ozira proti srednji in vzhodni Evropi. Zanimala naj bi se predvsem za vstop na romunski trg, z vstopom v Slovenijo pa bi si odprla pot na na vzhodnoevropske trge.

Vlada bo privatizirala NLB in NKBM
01. 06. 2001 00.00
Vlada je na včerajšnji seji sprejela dopolnjen program privatizacije državnih bank - Nove ljubljanske banke in Nove kreditne banke Maribor. V obeh primerih bo obdržala kontrolni delež, zato deleži, ki jih država namerava ponuditi v odkup, ostajajo nespremenjeni. Poleg vladne četrtine naj bi ob koncu privatizacije imeli 15 odstotkov sedanji drugi delničarji, delničarji pripojenih hčerinskih bank 12 odstotkov, skladi in zavarovalnice 14 odstotkov, ključni investitorji pa bodo po predlogu konec marca leta 2002 tretjinski lastniki Nove ljubljanske banke.

Slovenica je zanimiva tudi za NLB
28. 05. 2001 00.00
Zanimanje za nakup Slovenice se povečuje. Že znanima interesentoma za nakup te družbe SKB Generaliju in Zavarovalnici Triglav se je namreč pridružila še NLB. Manj pomembno je, koliko je k tej odločitvi morebiti prispeval prestop Andraža Vehovarja, nedavno zaposlenega v NLB, k Slovenici, bolj zanimivo je razmišljanje, kaj je motiv banke, da se je odločila za ta korak in kaj si lahko od tega obeta.

Nov lastnik Banke Koper še ni znan
22. 05. 2001 00.00
Kljub temu, da je ponudba italijanske bančne skupine Banca Antonveneta iz Padove trenutno najboljša, odločitev, ali je italijanska ponudnica tudi prihodnja večinska lastnica Banke Koper, najpomembnejše primorske finančne ustanove, še ni sprejeta. Kot je za 24 ur povedal predsednik uprave banke Koper Vojko Čok, je namreč zanimanje za nakup večinskega deleža v banki čedalje večje.

Skupen razvoj elektronskega bančništva
13. 04. 2001 00.00
Nova Ljubljanska banka (NLB) in skupina Hermes SoftLab sta podpisali pogodbo o celovitem razvoju rešitev na področju elektronskega in mobilnega bančništva. NLB se je za podpis pogodbe odločila, ker predstavlja elektronsko bančništvo skupaj z ostalimi modernimi načini poslovanja vse bolj pomemben del poslovanja, hkrati pa se tako odziva na nove trende in potrebe v sodobnem bančnem poslovanju, so sporočili iz NLB.

Donator 2000 je NLB
26. 03. 2001 00.00
Rdeči križ Slovenije je v sodelovanju s Slovenskimi novicami v Klubu Central podelil diplome in plakete Donator 2000 posameznikom in organizacijam, ki so v preteklem letu namenili največ finančnih ali materialnih sredstev v humanitarne namene.

Banka Celje še naprej uspešna
28. 02. 2001 00.00
Banka Celje je bila v lani zelo uspešna, saj je po nerevidirani bilanci uspeha bilančno vsoto v primerjavi s predlansko povečala za 30 milijard tolarjev oz. 18 odstotkov na 185 milijard tolarjev, kar je tudi več od zastavljenih načrtov, je za STA povedal član uprave banke Dušan Drofenik. Poudaril je tudi, da so kljub velikim vlaganjem v prenovo informacijske tehnologije ter oblikovanim rezervacijam za varno poslovanje dosegli načrtovani bruto dobiček, ki je v primerjavi z dobičkom iz leta 1999 porasel za 18 odstotkov na 2,6 milijarde tolarjev. Banka je lani zabeležila 1,9 milijarde tolarjev čistega dobička, kar je 175 milijonov tolarjev več kot predlani.

Pridobitve Umetniške zbirke NLB
24. 02. 2001 00.00
V Galeriji Avla Nove Ljubljanske banke je do 2. aprila na ogled del umetnin, ki jih je NLB odkupila v minulem letu. Vodja Umetniške zbirke NLB in kustos razstave Stane Bernik predstavlja dela Rika Debeljaka, Bojana Gorenca, Marjana Gumilarja, Zdenka Huzjana, Zmaga Jeraja, Živka Marušiča in Tuga Šušnika.

Ali bo NLB ostala v slovenski lasti
21. 02. 2001 00.00
Program privatizacije NLB, ki ga je predstavilo vodstvo, predvideva, da bi največja slovenska banka ostala v večinski lasti slovenskih pravnih in fizičnih oseb. Model privatizacije vsebuje trojni postopek: pripajanje bank hčera, delno odprodajo državnega lastniškega deleža in hkrati izdajo novih delnic domačim in tujim investitorjem.

NLB načrtuje predor na tuji trg
19. 02. 2001 00.00
Nova Ljubljanska banka (NLB) po dobrih poslovnih rezultatih v preteklem letu letos načrtuje proces združevanja z bankami hčerami, začetek privatizacije banke in krepitev prisotnosti na trgih Srednje Evrope ter nadaljnjo specializacijo ponudbe za posebne skupine strank - privatno bančništvo. Postopek pripajanja v prvi fazi predvideva pripojitev Banke Velenje, Dolenjske banke in Pomurske banke v prvi polovici leta, najkasneje do 30. junija 2002 naj bi pripojili še Banko Domžale, Banko Zasavje in Koroško banko, tretja faza pa predvideva pripojitev Banke Celje in še vedno aktualno povezavo z Banko Koper, za katero se resneje zanimata še dve tuji banki. Banka načrtuje tudi prodor na tuje trge, kjer na bi do leta 2005 ustvarila že 40 odstotkov svoje bilančne vsote. Svoje aktivnosti namerava okrepiti predvsem v državah Srednje Evrope, s katerimi slovensko gospodarstvo največ sodeluje.

Klik NLB tudi za uporabnike Banke Celje
05. 02. 2001 00.00
Banka Celje d.d. je z Novo Ljubljansko banko d.d. in podjetjem ZASLON d.o.o. sklenila tristranski dogovor za uporabo Klika NLB. ZASLON je tako s svojimi rešitvami uspešno prodrl tudi v peto največjo slovensko banko.

Prevzem Istarske banke
29. 12. 2000 00.00
Na podlagi sklepa delničarjev Istarske banke, sprejetega na sredini skupščini, sta Dalmatinska banka iz Zadra in mednarodni investicijski sklad Regent fond iz Londona formalno prevzela Istarsko banko. S tem se je končala večmesečna agonija omenjene banke in njenih varčevalcev, ki je trajala od marca letos, v četrtkovi številki poroča hrvaški časnik Vjesnik. Delničarji Istarske banke so z večino glasov sprejeli predlog o zmanjšanju osnovnega kapitala Istarske banke z 213 na 31 milijonov kun, potem pa sprejeli sklep o izdaji novih delnic v korist Dalmatinske banke, ki je v večinski, 60-odstotni lasti Regent fonda, v vrednosti 183,75 milijona kun. Dalmatinska banka je tako pridobila 87-odstotni lastniški delež v Istarski banki. Kot je znano, se je za dokapitalizacijo Istarske banke potegovala tudi Nova Ljubljanska banka (NLB). Za prevzem večinskega deleža v tej hrvaški banki, s katero je v preteklosti že sodelovala, je NLB ponudila 150 milijonov kun.

Skupina NLB vstopa na trg BiH
22. 12. 2000 00.00
Članica skupine NLB, Banka Domžale, bo drevi podpisala pogodbo s poslovno banko Šahinpašič iz BiH o dokapitalizaciji v višini 6,2 milijona nemških mark. Z dokapitalizacijo, ki naj bi jo izpeljala do konca letošnjega leta, bo Banka Domžale postala večinski, 51-odstotni lastnik omenjene banke. Skupina NLB pa bo tako začela uresničevati svojo strategijo, ki predvideva, da s kapitalskim vlaganjem zagotovi prisotnost v Federaciji BiH kot enem najpomembnejših slovenskih trgov.

Banka Koper ima tri ponudbe
20. 12. 2000 00.00
Banka Koper ima tri ponudbe za povezovanje - od Nove ljubljanske banke so prejeli sicer le ustno ponudbo za tesnejše povezovanje, v igri pa sta še ponudbi dveh italijanskih bančnih holdingov, je povedal predsednik nadzornega sveta Banke Koper Jože Kranjc. Banka Koper se želi prek partnerja, ki bo najverjetneje izbran prihodnje leto, predvsem umestiti v močnejšo, mednarodno naravnano bančno skupino.

Modernizacija proizvodnje v Talumu
20. 12. 2000 00.00
Nova ljubljanska banka, Nova kreditna banka Maribor, celovška Zveza bank in hranilnic ter članice skupine NLB: LHB Frankfurt, Adria Bank Dunaj in LBS New York, so se povezale v sindikat bank, ki je danes z družbo Talum iz Kidričevega na ptujskem gradu slovesno podpisal pogodbo o kreditiranju modernizacije proizvodnje primarnega aluminija. Vrednost dolgoročnega deviznega kredita je 76 milijonov dolarjev.

NLB uspešno ob polletju
08. 08. 2000 00.00
Nova ljubljanska banka je ob polletju s 4,3 milijarde tolarjev dobička pred obdavčitvijo presegla zastavljene cilje. Banka je do konca junija povečala bilančno vsoto za devet odstotkov na 821 milijard tolarjev, kapital pa za 13 odstotkov na 77,3 milijarde tolarjev. Kapitalska ustreznost banke presega zakonsko določeno za dobri dve odstotni točki, so sporočili iz NLB.

NLB poslala ponudbo za dokapitalizacijo Istarske banke
29. 07. 2000 21.00
Ponudbi za dokapitalizacijo Istarske banke sta v Pulo poslali Nova Ljubljanska banka in investicijski sklad Regent Europe s sedežem v Londonu. Kot je sporočil predsednik uprave Istarske banke Milenko Vidulin, so se za dokapitalizacijo banke zanimale štiri finančne ustanove, vendar sta končno in obvezujočo ponudbo do 27. julija, ko se je iztekel rok, poslali le dve. Obe ponudbi temeljita na dokapitalizaciji banke, kar pomeni, da bi eden od ponudnikov prevzel večinski sveženj delnic, je zapisano v sporočilu. Tekmec NLB, Regent Europe, sodi v skupino investicijskih skladov Regent Pacific Group, ki upravlja 1,2 milijarde dolarjev sredstev, višina lastnega kapitala pa znaša 107 milijonov dolarjev.

Uspeh elektronskega bančništva
30. 06. 2000 11.38
Zadnji rezultati <A HREF= http://www.ris.org/ TARGET=_blank>raziskave RIS</A> (Raziskava Internet v Sloveniji) kažejo veliko zadovoljstvo uporabnikov storitev elektronskega bančništva. Med slovenskimi podjetji ima Nova Ljubljanska banka največje število komitentov, ki so že pričela z uporabo informatiziranih storitev plačilnega prometa preko bančnega sistema oz. z uporabo storitev elektronskega bančništva. Da ima največja slovenska banka za ta segment komitentov izjemno kakovostno rešitev, pa potrjuje dejstvo, da so vsa podjetja, brez izjeme, ocenila to storitev z najvišjo oceno 5.

NLB na hrvaškem tržišču
11. 06. 2000 19.18
Večernji list v nedeljski izdaji objavlja zapis o morebitnem prihodu slovenskih bank na Hrvaško. Najprej so se pojavile nepreverjene vesti, da Nova Ljubljanska banka namerava vstopiti v lastniško strukturo najmočnejše hrvaške Zagrebačke banke. Da ima NLB zelo resne namere na Hrvaškem, pa je po mnenju Večernjega lista potrdil tudi nedavni sestanek Gospodarskega interesnega združenja - Hrvaškega združenja bank, na katerem so predstavniki 13 hrvaških bank, članic omenjenega združenja, sklenili, da bodo od odgovornih na Hrvaškem zahtevali, naj se opredelijo o namerah NLB na hrvaškem tržišču.

Višje provizije za plačilo položnic
29. 03. 2000 15.47
S 3. aprilom se bo v Novi Ljubljanski banki (NLB) spremenil način obračunavanja provizij za plačilo položnic. Doslej so stranke plačevale provizijo odvisno od zneska na položnici, od aprila dalje pa bo banka zaračunavala provizijo po vnaprej določeni fiksni ceni. Za plačilo položnice na bančnem okencu bo po novem treba odšteti 200 tolarjev, medtem ko je provizija doslej znašala najmanj 60 in največ 1000 tolarjev, vmesna provizija pa odstotek zneska.

NLB lani povečala bilančno vsoto
28. 02. 2000 16.00
Nova Ljubljanska banka (NLB) je lani po nekonsolidiranih in nerevidiranih podatkih svojo bilančno vsoto v primerjavi s predhodnim letom povečala za nekaj več kot 15 odstotkov na 752,3 milijarde tolarjev. Bruto dobiček banke se ni bistveno spremenil in je znašal 8,333 milijarde tolarjev, čisti dobiček pa se je znižal za približno poldrugi odstotek na 4,165 milijarde tolarjev.

Banka Celje realizirala cilje
06. 01. 2000 14.59
V skladu s slovensko strategijo bančnega povezovanja je Banka Celje podpisala pogodbo o strateškem partnerstvu in poslovnem sodelovanju z NLB. Pogodba opredeljuje ključna področja usklajevanja, ki naj bi obema bankama prinesla sinergijske učinke. Svoje poslovanje je banka prilagodila novi bančni in devizni zakonodaji ter se uspešno vključila v sistem davka na dodano vrednost. S hitrim prilagajanjem razmeram na finančnem trgu je Banka Celje že v 11 mesecih s 16-odstotno rastjo obsega bilančnega poslovanja za šest odstotkov presegla planirano višino bilančne vsote. Ob ocenjeni realizaciji poslovanja v letu 1999 bo banka realizirala bruto dobiček v načrtovani višini.

BS dala soglasje NLB
22. 12. 1999 20.50
Banka Slovenije je dala soglasje, da Nova Ljubljanska banka prevzame več kot polovico deleža v Dolenjski banki. Ta se bo tako priključila bančni skupini Nove Ljubljanske banke, kjer upajo, da bodo dobili še dovoljenje za pridobitev 20-odstotnega deleža Banke Celje. Tako bi skupina NLB pokrivala 43 odstotkov slovenskega trga.