dan

slika

11. 11. 1997 00.00

V sosednjih pokrajinah bo tudi spremenljivo oblačno, popoldne bodo krajevne plohe. Ponoči bo poslabšanje s padavinami najprej zajelo severno Italijo in severni Jadran, čez dan pa se bo razširilo tudi kraje vzhodno od nas. Pihal bo jugozahodni veter, ob severnem Jadranu pa jugo.

EU in nezaposlenost

04. 11. 1997 00.00

V Bruslju se bodo jutri sešli ministri Evropske unije za gospodarstvo in finance, ki bodo po predvidevanjih pripravili podlago za bližajoči se izredni novembrski vrh EU o zaposlovanju. Ministri se bodo seznanili s poročilom strokovnjakov unije o uresničevanju ambicioznih načtrov za boj proti 18-milijonski brezposelnosti, ki jih je predlagala Evropska komisija. Dan kasneje, v četrtek, bodo o isti temi v Bruslju razpravljali še ministri EU za socialne zadeve. Načrt zaradi zelo ambicioznega in konkretno zastavljenega cilja (12 milijonov novih delovnih mest) med petnajsterico ni naletel na odobravanje. Poleg tega, da nekatere članice menijo, naj oblikovanje nacionalnih zaposlovalnih politik ostane v domeni nacionalnih vlad, so nekatere članice opozorile pred negativnimi posledicami morebitnega neuspešnega doseganja zastavljenih ciljev na širšo javnost v EU. Več članic je Evropsko komisijo obsodilo, da je zastavila visok cilj, ne da bi imela zagotovila, da bo ta dejansko uresničen.

Viski - življenjski napitek?

04. 11. 1997 00.00

Teresii Lindahl, ki je s 109 leti najstarejša Švedinja, pomeni jutranja in večerna dozica viskija napitek življenja. Kot je povedala za ponedeljkovo izdajo časnika Svenska Dagbladet, je do dne, ko se je po 100. rojstnem dnevu preselila v dom za ostarele, vsak dan, ko se je zbudila in preden je odšla spat, popila požirek doma skuhanega česnovega žganja. V domu pa si Teresia vsak dan privošči 12 let star škotski viski.

Proračunska razprava se nadaljuje

02. 10. 1997 00.00

Državni zbor tretji dan na 15. izredni seji nadaljuje splošno obravnavo o proračunskih dokumentih za letošnje leto. Včeraj so o proračunu 1997 vodje poslanskih skupin predstavili njihova stališča, v splošni razpravi pa je sodelovalo tudi okrog 20 poslank in poslancev.

Drugi dan srečanja obrambnih ministrov zveze NATO

02. 10. 1997 00.00

V nizozemskem Maastrichtu se nadaljuje neformalni sestanek obrambnih ministrov zveze NATO. Osrednja tema današnjih razprav bo širitev zveze proti Vzhodu in še zlasti stroški le-te.

Neformalno srečanje ministrov EU za notranji trg

01. 10. 1997 00.00

V luksemburškem Echternachu se bodo v petek in soboto na neformalnem srečanju sešli ministri Evropske unije za notranji trg. Drugi dan srečanja se bodo ministri petnajsterice v okviru strukturnega dialoga sestali s kolegi iz srednjeevropskih pridruženih držav, med njimi s slovenskim ministrom za ekonomske odnose in razvoj Marjanom Senjurjem.