dokončno

Slovenci in vključevanje v Evropsko unijo
26. 11. 1997 18.33
Slovenci so dokaj močno proevropsko usmerjeni, saj tako ali drugače vstop v Evropsko unijo podpira približno 70 odstotkov prebivalcev, eksplicitno proti vključitvi pa je okoli 16 odstotkov ljudi, je povedal dr. Mitja Hafner Fink, nosilec javnomnenjske raziskave o stališčih Slovencev do vključevanja Slovenije v EU, ki jo je izvedel Center za raziskovanje javnega mnenja in množičnih komunikacij s Fakultete za družbene vede. Predstavniki centra so na današnji novinarski konferenci prikazali rezultate omenjene raziskave, ki bodo izhodišče za pripravo vladnega programa obveščanja slovenske javnosti o EU in slovenskem vključevanju vanjo.

Zunanji ministri EU o širitvenih načrtih
24. 11. 1997 10.12
Zunanji ministri Evropske unije danes v Bruslju nadaljujejo razpravo o širitvenih načrtih povezave in z oblikovanjem dokumenta na to temo, ki ga bodo 12. in 13. decembra v obravnavo predložili predsednikom vlad in držav EU. Slednji bodo na decembrskem vrhu sprejeli dokončno odločitev o širitvi unije.

Slovenija bo v Bruslju predstavila svojo pristopno strategijo
24. 11. 1997 09.35
Slovenija bo prihodnji ponedeljek, 1. decembra, v Bruslju priredila konferenco, na kateri bo javno predstavila svojo pristopno strategijo za vključitev v Evropsko unijo.