državni funkcionar

Visoki honorarji vladnih funkcionarjev

24. 03. 2004 00.00

Javnost je precej razburil podatek poslanca Bogdana Baroviča, da naj bi eden od ministrov poleg plače zaslužil 18 milijonov, nek državni sekretar pa deset milijonov tolarjev avtorskega honorarja. Kdo je minister, ni znano, visokohonorirani sekretar pa je Gregor Virant z ministrstva za notranje zadeve.

Penko ali Kos?

08. 03. 2004 00.00

Predsednik države je prejel dve prijavi za predsednika komisije za preprečevanje korupcije. Izbiral bo med Boštjanom Penkom in Dragom Kosom.

V veljavi protikorupcijski zakon

30. 01. 2004 00.00

Veljati je začel nov zakon, ki prinaša številne ukrepe za učinkovitejši boj zoper korupcijo.

Posredovali gradivo o pobojih pri Borlu

30. 05. 2003 00.00

V uradu generalne državne tožilke Zdenke Cerar so potrdili, da jih je v začetku tedna hrvaški generalni državni tožilec zaprosil za informacije in dokumentacijo glede množičnih pobojev hrvaških državljanov na slovenskem ozemlju ob koncu druge svetovne vojne, s katero razpolaga slovensko tožilstvo.

Službeni avto - privilegij ali nuja?

10. 10. 2002 00.00

Zaradi neplačevanja prispevkov šestih najvišjih državnih funkcionarjev za uporabo službenih avtomobilov, je v javnosti izbruhnila nova afera. Večina funkcionarjev mora tako kot drugi državljani, ki službene avtomobile uporabljajo zasebno, za ta privilegij plačati davek oziroma dohodnino.

Zlorabe na obrambnem ministrstvu

24. 04. 2002 00.00

Primer državnega podsekretarja Jožeta Lacka, ki poleg visoke funkcije v obrambnem ministrstvu vodi še zasebno podjetje, se je po razkritju v medijih premaknil z mrtve točke. Obrambni minister Grizold je proti Lacku uvedel disciplinski postopek, vendar to ni edini primer spornega ravnanja visokih javnih funkcionarjev.

Vohunska afera še ni končana

22. 03. 2002 00.00

Jugoslovanski predsednik Koštunica vztraja, da so varnostni organi pri aretaciji sedaj že nekdanjega podpredsednika srbske vlade Momčila Perišića delovali "v skladu z obstoječimi pravili".

Karadžić in Mladić še na prostosti

17. 01. 2002 00.00

Urad jugoslovanskega predsednika Koštunice je zanikal trditve, da naj bi ameriške specialne enote aretirale nekdanjega političnega in vojaškega voditelja bosanskih Srbov, Radovana Karadžića in Ratka Mladića.

Pahor o povojnih pobojih

19. 10. 2001 00.00

Zaradi odkrivanja novih povojnih grobišč se je predsednik državnega zbora Borut Pahor sestal s člani vladne komisije za evidentiranje prikritih grobišč.

Šuštar ostaja v priporu

13. 04. 2001 00.00

Na ljubljanskem okrožnem sodišču se je včeraj, z branjem obtožnice ter zagovori obtoženih Borisa Šuštarja, njegove žene Rozane, Stanislava Droljca in Boštjana Šobe, začela obravnava v primeru Šuštar. Prvoobtoženi Šuštar naj bi po trditvah tožilstva kot državni sekretar samovoljno delil subvencije podjetjem. Tako naj bi direktorju podjetja Selda Pack Darku Selanu omogočil pridobitev nepovratnih sredstev na razpisu ministrstva za gospodarske dejavnosti, pri čemer bi moral Selan Šuštarju izročiti 210.000 nemških mark. Pri dveh kaznivih dejanjih jemanja podkupnine ter izsiljevanja naj bi sodelovali tudi Šuštarjeva žena Rozana, Stanislav Droljc, lastnik in uslužbenec svetovalnega podjetja Start iz Ljubljane in nekdanji član nadzornega sveta Slovenske razvojne družbe Boštjan Šoba.

Pridržali podžupana mestne občine Koper

01. 12. 2000 00.00

Na Policijski upravi (PU) v Kopru se nadaljujejo policijski postopki, v katere je vključen koprski podžupan, 38-letni Branko Kodrič. Koprskega podžupana sta Urad kriminalistične policije PU Koper in okrožni državni tožilec včeraj popoldne pridržala, ker obstaja sum, da je storil kaznivo dejanje, ki se preganja po uradni dolžnosti, je povedal predstavnik za stike z javnostmi PU Koper Ivan Maras. Jutri popoldne bodo policijski postopki končani. Znano bo tudi, ali so koprski kriminalisti utemeljili sum zoper koprskega podžupana in podali kazensko ovadbo, je dejal Ivan Maras.

Svet RTV Slovenija sprejel etični kodeks

19. 05. 2000 08.48

Svet RTV Slovenija je na včerajšnji seji v Lendavi sprejel poklicna merila in načela etike v programih RTV Slovenija. Največ energije in časa so svetnikom in novinarjem RTV Slovenija vzele razprave o tem, po kolikšnem času se lahko voljeni ali imenovali politični in državni funkcionar vrne v informativni program nacionalne televizije.