javni posvet

Bomo Natu odgovarjali tudi zaradi Iraka?
13. 01. 2009 18.01
V Slovenijo prihajajo predstavniki Nata, ki bodo ocenili sodelovanje Slovenije. Zagovarjati pa naj bi se morali ne le zaradi patrij, ampak tudi zaradi Iraka.

Ustavno sodišče pritrdilo sodnikom
17. 12. 2008 11.57
Ustavno sodišče je razglasilo, da sodniške plače niso ustrezno umeščene v plačni sistem. Odločbo so pozdravile skoraj vse stranke. Kritična sta bila le Jelinčič in Virant. Šturm se ni odzval.

Veleposlaniku zapečatili računalnik
04. 02. 2008 16.41
Rupel je objavo dokumentov označil za nepomemben drobec v delu. Kljub temu so Šetincu zapečatili računalnik.

Kdaj novi ustavni sodniki?
31. 01. 2008 16.47
Rok za zbiranje prijav za ustavne sodnike se je že iztekel, Türk pa bo imena predlagal v prihodnjih tednih.

Brez dogovora o plačah
08. 03. 2007 17.01
Vlada in policijski sindikat še vedno nista dosegla dogovora o plačah. Policistom naj bi dvignili plačo za štiri odstotke.

Janša zavrnil očitke
20. 04. 2006 08.38
Premier Janša je zavrnil navedbe, da je zahteval zamenjavo podpredsednikov državnega zbora Pavlihe in Pečeta.

Reforme niso le ekonomske
26. 01. 2006 16.47
Vladne reforme niso zgolj ekonomske reforme in posegajo v strukturo družbe, je na Forumu 21 ocenil Milan Kučan.

Posvet o davkih na avtomobile
24. 07. 2004 00.00
Evropska komisija je sprožila internetni posvet za javnost glede reforme evropskega davčnega sistema za osebne avtomobile.

Kriza v parlamentu
07. 05. 2004 00.00
Predsednik parlamenta Borut Pahor ob zadnjem dogajanju v državnem zboru ugotavlja, da atmosfera v parlamentu v zadnjih dneh ni taka, da bi omogočala enako uspešnost dela kot doslej.

Foruma 21 ne bo v strankarski politiki?
26. 02. 2004 00.00
V sredo je bil odločilen posvet za nastanek Foruma 21. Glavni pobudnik za ustanovitev nove, kot trdijo, nepolitične stranke je bil nekdanji predsednik države Milan Kučan.

Posvet o gradnji džamije
12. 11. 2003 00.00
Ljubljanska občina je sklicala javni posvet o gradnji islamskega verskega centra, na katerem so sodelovali predstavniki islamske skupnosti in občani, ki gradnji džamije nasprotujejo.

Posvet Indo 2002
18. 12. 2002 00.00
Z okroglo mizo na temo usklajevanja, povezovanja in integracije pomembnejših podatkovnih zbirk se je danes v Portorožu končal posvet Indo 2002 z naslovom E-uprava za boljšo upravo.

Kučan predlagal Ropa za mandatarja
06. 12. 2002 00.00
Predsednik države Milan Kučan je DZ po posvetovanjih s poslanskimi skupinami za mandatarja za sestavo nove vlade predlagal Antona Ropa. Kučan meni, da bo predlog dobil potrebno večino glasov poslancev, čeprav Ropa ne bo podprla nobena opozicijska stranka.

Tudi desničarji proti globalizaciji
25. 02. 2001 00.00
V konferenčni dvorani tržaške železniške postaje je sinoči pod naslovom "Trst kot vrh italijanstva v srednji Evropi: ideje in načrti proti globalizaciji" potekal posvet proti globalizaciji, ki ga je priredilo italijansko skrajnodesničarsko gibanje Forza Nuova (Nova sila - NS). To gibanje je napovedovalo tudi manifestacijo in povorko proti zaščitnemu zakonu za slovensko manjšino in je nanjo povabilo skrajnodesničarska gibanja iz cele Evrope, a so oblasti shod prepovedale. Niso pa prepovedale omenjenega posveta, saj je šlo za zasebno pobudo v zaprtem prostoru. Posvet je nadzorovalo veliko število pripadnikov policije in orožnikov.

O italijanskem zakonu za manjšine
24. 11. 2000 00.00
V Gorici je sinoči potekal posvet z naslovom Zakon 482/99 o zaščiti zgodovinskih jezikovnih manjšin, ki so ga priredili Goriška pokrajinska uprava, Pokrajinska konzulta za slovensko skupnost ter krovni organizaciji Slovencev v Italiji, Slovenska kulturno gospodarska zveza in Svet slovenskih organizacij. Na posvetu so predvsem upraviteljem in italijanskemu delu prebivalstva goriške pokrajine predstavili določila novega zakona za jezikovne manjšine v Italiji in torej tudi za furlansko in slovensko jezikovno manjšino.

Svetovni dan turizma
28. 09. 2000 00.00
Ob svetovnem dnevu turizma, 27. septembru, je bila osrednja prireditev v Sloveniji strokovni posvet na temo Slovenski turizem in naravna in kulturna dediščina. Pripravili so ga ministrstvo za malo gospodarstvo in turizem, Turistična zveza Slovenije (TZS), Urad slovenske nacionalne komisije za Unesco in javni zavod Škocjanske jame. Na strokovnem posvetu so udeleženci predstavili mnogo projektov, katerih namen je vključiti naravno in kulturno dediščino v slovensko turistično ponudbo. Slovenija ima bogato naravno in kulturno dediščino, ki jo je potrebno še bolj vključiti v turistično ponudbo, je nocoj na novinarski konferenci pred slavnostnim sprejemom v ljubljanski Vili Podrožnik ob svetovnem dnevu turizma povedal minister za malo gospodarstvo in turizem Janko Razgoršek. Ob tej priložnosti je minister Razgoršek ponovil pobudo za ustanovitev nepremičninskega sklada za upravljanje s turističnimi objekti. Sklad bi sofinanciral turistične objekte, ki so pomembni za razvoj določene regije in so v državni lasti in propadajo ali pa jih lastniki ne morejo obnavljati. O bogati naravni in kulturni dediščini v Sloveniji je spregovorila tudi generalna direktorica Slovenske turistične organizacija (STO) Barbara Gunčar in dodala, da bo strokovna komisija pri STO izbrala pet do šest projektov, ki jih bo STO podprla pri razvoju in vključevanju v turistično ponudbo. Na nocojšnji novinarski konferenci so med drugim predstavili tudi nekaj podatkov o letošnji turistični sezoni, ki jih je zbral Statistični urad Republike Slovenije. Turistični obisk je bil letošnje leto do konca avgusta dober ne le v primerjavi z letom 1999, temveč tudi z letom 1998. Poleg tega je bil letošnji avgust v tujskem turizmu najboljši od osamosvojitve Slovenije. Svetovni dan turizma je septembra leta 1979 razglasila generalna skupščina Svetovne turistične organizacije zato, ker je 27. septembra leta 1970 generalna skupščina sprejela svoj statut.

Haider zahteva posvet o evropskih sankcijah
27. 04. 2000 17.10
Koroški deželni glavar in predsednik avstrijskih svobodnjakov (FPOe) Jörg Haider je danes napovedal, da bodo pripravili javni posvet o sankcijah 14 držav članic Evropske unije zoper Avstrijo, in sicer še preden bo Francija prevzela predsedovanje uniji.

Posvet o informatiki v državnih organih INDO'99
06. 12. 1999 17.31
V Bernardinu se je danes začelo letos že šesto tradicionalno posvetovanje o informatiki v državnih organih INDO'99, ki ga organizira vladni center za informatiko (CVI). Na njem sodelujejo informatiki, uporabniki in izvajalci, ki delajo v slovenski javni upravi. Uvodna govornika sta bila generalna sekretarka vlade Nevenka Črešnar-Pergar in direktor CVI Marin Silič, sledila pa je razprava o podpori približevanja Slovenije v EU in o aktivnostih državne uprave in lokalne samouprave.