moškimi

V Španiji enakopravno pri določanju vrstnega reda imen
26. 03. 1998 09.52
V Španiji naj bi pri določanju družinskega imena v prihodnje med moškimi in ženskami vladala enakopravnost. To pomeni, da bodo starši odločali o tem, ali bo njihov otrok na prvem mestu nosil očetov ali mamin priimek. Poslanci vseh strank v parlamentu so predlog zakona o imenih sprejeli skoraj enoglasno. Do sedaj je v Španiji priimek očeta avtomatsko stal na prvem mestu, materin pa na drugem. Španski otroci so lahko šele s polnoletnostjo sami odločali o vrstnem redu njihovih priimkov in ga tudi po želji spreminjali. Nerazrešeno je ostalo vprašanje, kaj storiti, če se starši ne morejo zediniti o vrstnem redu priimkov.

Moški iz emancipiranega Singapura si iščejo neveste na Kitajskem
03. 03. 1998 09.06
"Želim si le žensko, ki bo lahko skrbela zame in za mamo, ki bo varčna in ne bo materialistična. Mislim, da ženske iz Singapura niso sposobne izpolniti teh pričakovanj," je 40-letni singapurski inženir Lim Poh Eng odgovoril na vprašanje, zakaj si išče nevesto na Kitajskem. S pomočjo visoko izobraženih in elegantno oblečenih singapurskih žensk, ki ne zaslužijo malo in si tudi same prizadevajo za uspešnost v poklicnem življenju, se je ta bogata država v zadnjih treh desetletjih spremenila v enega najbolj emancipiranih območij v Aziji. Vendar je za singapurske moške, ki si od zakona obetajo tradicionalne vrednote, skupno življenje z rojakinjami ravno zato težko izvedljivo. V zadnjih nekaj letih je vlada ustanovila celo ženitne posredovalnice za vzpostavljanje stikov med visoko izobraženimi ter poklicno aktivnimi ženskami in moškimi. Zdaj pa se je tržišče razširilo in moški del singapurskega prebivalstva si lahko boljšo polovico, ki ji je mar za tradicionalne vrednote, poišče tudi na Kitajskem. "Ženske na Kitajskem so ponavadi manj zahtevne in ne moti jih, če so moški precej starejši od njih. Želijo si le nekoga s trdnim finančnim položajem - moškega, s katerim je moč živeti. Ne delajo težav zaradi videza ali starosti," je povedal predstavnik ene ženitnih posredovalnic. Njihovih uslug se najpogosteje poslužujejo moški med 30. in 40. letom starosti. Da lahko z morebitno bodočo nevesto preživijo nekaj dni na Kitajskem in jo vsaj malce bolje spoznajo, morajo agenciji plačati 1250 ameriških dolarjev.

V Mariboru prevladovali avstrijski deskarji
15. 02. 1998 11.09
Deskarji na snegu so se v Mariboru pomerili na nočnem veleslalomu mednarodne zveze ISF, ki je štel tudi za slovenski pokal Ballantines Snowboard Grand Prix. Pri ženskah je zmagala Avstrijka Maria Pfurtscheller pred rojakinjo Doris Krings in Italijanko Bianco Elzenbaumer. Pri moških so bili najboljši Avstrijci. Zmagal je Gerry Ring pred Stefanom Bockom in Felixom Stadlerjem.

Kavbojke so v Nemčiji najbolj priljubljen kos oblačila
06. 02. 1998 08.43
Kavbojke sodijo med najbolje prodajana oblačila v Nemčiji. Glede na izsledke študije Fashion 97/98 revije Burda več kot polovica vseh Nemcev svojo garderobo vsaj enkrat letno dopolni s parom kavbojk. Hlače so sicer priljubljene tako med ženskami kot moškimi: 18,5 milijona moških in 17,5 milijona žensk vsako leto kupi najmanj en par kavbojk.

Vse več novorojenk z imenom Diana
04. 01. 1998 09.30
Po tragični smrti britanske princese Diane konec avgusta lani se je v Veliki Britaniji močno povečalo število novorojenk z imenom Diana. Kot piše časnik Times v sobotni izdaji, so minulo leto z omenjenim imenom vsak mesec povprečno poimenovali po tri novorojene deklice, septembra pa se je to število povečalo na 29. Kljub temu pa ime Diana ni na seznamu 50 najbolj priljubljenih ženskih imen v Veliki Britaniji v letu 1997; novorojenke so najpogosteje dobile imena Chloe, Emily in Sophie. Med moškimi imeni pa so ta čas nabolj priljubljena Jack, James in Thomas; imeni Dianinih sinov, Harry in William sta na 17. oziroma 19. mestu.

Hčerka Judinje in nacista bo objavila svojo zgodbo
06. 12. 1997 11.34
Angela Schluter, ki se je rodila med 2. svetovno vojno v Nemčiji materi Judinji in nacističnemu vojaku, namerava po 50-ih letih objaviti zgodbo svoje družine.

Moški zaslužijo več kot ženske
25. 11. 1997 08.25
Med ženskami in moškimi so še vedno ogromne razlike, predvsem pri plači. V Nemčiji ženska kot redno zaposlena uslužbenka zasluži mesečno približno 4260 mark bruto, kar je skoraj 2500 mark manj kot povprečno moški. Moški v povprečju zaslužijo mesečno plačo v višini 4300 mark neto oziroma 1200 mark več kot ženske. Vzrok za nižje plače žensk je pogosto nižja kvalifikacija in krajša doba zaposlenosti pri določenem podjetju.