navedbe

Tirana zanika udeležbo svojih državljanov v napadih na Kosovu

25. 03. 1998 16.43

Albanija je kot "neresnične" označila navedbe srbskih oblasti, da so bili v teroristične akcije na Kosovu vpleteni tudi albanski državljani, poroča črnogorska tiskovna agencija Montenafax, sklicujoč se na državnega sekretarja v albanskem zunanjem ministrstvu Feriqa Liteto. Slednji je srbske oblasti obsodil za včerajšnje krvave spopade v treh vaseh na Kosovu ter da je spet poslala enote v smeri proti meji z Albanijo. V Bonnu pa je danes začelo demonstrirati več kot 10.000 kosovskih Albancev, ki se zbirajo nasproti vladne četrti. Organizator shoda je Demokratska zveza Kosova (LDK), ki danes v Bonnu pričakuje kar 40.000 kosovskih Albancev z vseh koncev Nemčije.

V nedeljo volitve na Kosovu

18. 03. 1998 17.50

Hrvaška tiskovna agencija Hina je poročala, sklicujoč se na navedbe glavne volilne komisije na današnji novinarski konferenci v Prištini, da bodo 22. marca "albanske predsedniške in parlamentarne volitve na Kosovu, na katerih bo, kot domnevajo, sodelovalo okrog milijon volilcev". Sodelovalo naj bi sedem strank in združenj, predloženih je 482 kandidatov, največ - 98 jih bo iz Demokratske zveze Kosova. Albanska tiskovna agencija ATA pa je v ponedeljek objavila vest - prav tako sklicujoč se na novinarsko konferenco volilne komisije v Prištini - o volitvah na Kosovu, na katerih naj bi bilo "25 do 30 odstotkov več volilcev kot leta 1992" oziroma "okrog 1,5 milijona volilcev", med katere prištevajo pripadnike muslimanske, turške in romske etnične skupnosti, ne pa tudi Srbov in Črnogorcev, ki živijo na Kosovu. Volilna komisija je, kot je povzela ATA, doslej prejela le dve kandidaturi: Luljete Pula-Beqiri iz Socialdemokratske stranke in Ibrahima Rugove iz Demokratske lige Kosova.

V napadu na policijsko postajo v Carigradu ranjenih 16 policistov

27. 02. 1998 12.03

V napadu na policijsko postajo v Carigradu je bilo danes ranjenih 16 turških policistov, poroča turška tiskovna agencija Anatolija.

Volitve v Republiki srbski

24. 11. 1997 00.00

Parlamentarnih volitev v Republiki srbski se je minuli konec tedna udeležilo okoli 60 odstotkov volilnih upravičencev. To je v noči na ponedeljek sporočil beograjski radio B92, ki se je skliceval na najnovejše navedbe republiške volilne komisije na Palah. Mesto Višegrad v vzhodni Bosni je z 89-odstotno volilno udeležbo na prvem mestu. V Zvezni republiki Jugoslaviji so zabeležili slabšo volilno udeležbo. V Beogradu naj bi dosegla okoli 40 odstotkov. Neuradni izidi volitev naj bi bili znani že danes, uradni pa bodo objavljeni okoli 10. decembra.