odpovedi pogodb

Bratuškova po stečaju Adrie: Čez noč smo bili postavljeni pred dejstvo
17. 10. 2019 13.29
Vlada po stečaju Adrie Airways in po zavrnitvi njenega predloga v DZ za vzpostavitev letalske gospodarske javne službe še išče dodatne možne rešitve za večjo povezljivost države s svetom. V kakšno smer se nagiba, ni znano, saj si želi po besedah ministrice Alenke Bratušek najprej pretehtati vse potrebne podatke.

Na pogorišču Adrie: Lufthansa ne želi lastniško sodelovati s Slovenijo
16. 10. 2019 19.55
Medtem ko na Brnik prihajajo novi ponudniki in ko je precej pilotov že dobilo nove službe, vlada še naprej išče rešitev za državnega letalskega prevoznika. Lastniško sodelovanje je že zavrnila Lufthansa, po naših informacijah pa tudi irski prevoznik City Jet. Edini, ki vztrajno išče podjetje, ki bi si delilo lastništvo nove letalske družbe, naj bi bil Tomaž Besek, predsednik uprave DUTB.

'Država je zaposlene v Adrii pustila na cedilu'
08. 10. 2019 06.00
Zakaj novi letalski prevozniki, ki so prevzeli linije Adrie Airways, ne zagotavljajo enake povezljivosti Slovenije s svetom kot takrat, ko je Adria še letela? Predstavnik iniciative zaposlenih za ohranitev letalskega prevoznika Primož Jovanović meni, da Slovenija nujno potrebuje nacionalnega prevoznika ter da (ne)rentabilnost, na katero se sklicuje vlada, ni edini cilj.

Prve odpovedi zaposlenim v Adrii vročene, eni že na pogovorih za nove službe
07. 10. 2019 07.13
Stečaj letalske družbe Adrie Airways je stekel, 558 zaposlenim pa je stečajni upravitelj danes začel izročati odpovedi delovnega razmerja. S tem je delavcem začel teči 15-dnevni odpovedni rok. Medtem pa vlada še vedno išče rešitev, kaj storiti na pogorišču propadle Adrie.

'Adria ima sedem dni za predložitev načrta, sicer bo ostala brez licence'
25. 09. 2019 11.47
Po neuradnih informacijah naj bi vse družbe, od katerih je Adria Airways najemala letala, sprožile postopke za prekinitev pogodb za najem letal. V Adrii so te navedbe zanikali. Rok Marolt, direktor agencije za civilno letalstvo, je povedal, da so Adrii dali čas do 2. oktobra, da predloži finančni načrt prestrukturiranja, sicer bo ostala brez licence.

Neuradno: Adria ostala brez tretjega letala
20. 09. 2019 08.25
Adria Airways se sooča s številnimi odpovedmi letov, preklicane so tudi najemne pogodbe s strani lizinških družb, ki so Adrii oddajala letala. Agencija za civilno letalstvo je potrdila izbris Adrie Airways kot upravljalca dveh letal iz slovenskega registra zaradi odpovedi najemnih pogodb, neuradno pa smo izvedeli še za tretjega, ki je poletelo v Maastricht.

Zaposleni pred upravno zgradbo Adrie Airways izvedli simbolični protest
20. 09. 2019 12.46
Danes ob 12. uri se je zgodil spontani protest zaposlenih v Adrii Airways, ki imajo dovolj ignorantskega odnosa lastnikov. Zbrali so se piloti in kabinsko osebje, najbolj jih moti to, da ne vedo, kaj se bo zgodilo s podjetjem in z njihovimi karierami.

V hoški Magni odpustili šest delavcev: ven so jih pospremili kar varnostniki
20. 09. 2019 09.49
Magna je v lakirnici odpustila šest zaposlenih. Te naj bi kar med delovnim časom obvestili, naj se oglasijo v kadrovski službi, nato pa naj bi jih iz podjetja pospremili varnostniki. Magna je sočasno zaposlila šest novih ljudi. Odpuščeni delavci so se obrnili na sindikat in odvetnike. Iz Magne so sporočili, da nadaljnje zmanjševanje števila redno zaposlenih ni predvideno.

Težave Adrie: do česa smo upravičeni, če ostanemo brez leta
20. 09. 2019 12.23
Potniki, ki so zaradi težav Adrie Airways ostali brez letov ali imajo ti zamudo, naj skušajo težave najprej rešiti z letalskim prevoznikom, če pa na ta način ne uspejo, se lahko obrnejo na nadzorne organe, pristojne za pravice potnikov, svetuje agencija za civilno letalstvo. Število pritožb na račun Adrie zaradi njihovih težav namreč narašča.

17 kranjskih zdravnikov preklicalo odpovedi, a še zmeraj nezadovoljni
30. 08. 2019 15.29
Večina kranjskih splošnih zdravnikov je preklicala odpovedi. Za to so se odločili zaradi vodstva zdravstvenega doma, ki da jim je bolj naklonjeno, kot bi jim morda bilo v kakšnem drugem javnem zavodu. Ker pa so v kranjskem zdravstvenem domu ob tem še zmeraj kadrovsko podhranjeni, bodo zdravnike iskali tudi v Srbiji, BiH, Črni gori in Makedoniji.

Po odpuščanjih Gorenje sedaj potrebuje 100 novih delavcev
16. 08. 2019 18.27
Gorenje, ki je v okviru reorganizacije poslovnih procesov prejšnji mesec vročilo odpovedi pogodb o zaposlitvi 60 delavcem, zaradi povečanega povpraševanja in posledično rasti proizvodnje potrebuje večje število novih delavcev v proizvodnji. Gre za okoli 100 delavcev, ki bi z delom začeli septembra.

Glavinova z novo službo v podružnici državnega podjetja v Milanu?
31. 07. 2019 10.02
Nekdanja predsednica uprave Slovenskega državnega holdinga Lidija Glavina je veliko prahu dvignila že s svojim odhodom oziroma neodhodom s SDH. Podjetje, ki skrbi za približno 10 milijard evrov državnega premoženja, je namreč z njo sklenilo sporazum, po katerem je postala svetovalka uprave, zdaj pa naj bi Glavinova novo službo dobila v podružnici državnega podjetja Gen-I v Milanu.

V Gorenju sklenili obdržati več delavcev, kot je bilo predvideno
26. 07. 2019 11.15
Vodstvo Gorenja, ki je pred tednom dni napovedovalo vročitev odpovedi pogodb o zaposlitvi 86 presežnim delavcem, je odpovedi vročilo 71 zaposlenim. Kot je povedal predsednik sindikata Skei Gorenje Žan Zeba, se je Gorenjeva uprava zaradi potreb proizvodnje odločila obdržati nekaj delavcev.

Gorenje vročilo odpovedi 86 presežnim delavcem
19. 07. 2019 16.57
Vodstvo Gorenja je vročalo odpovedi pogodb o zaposlitvi 86 delavcem, ki so na seznamu presežnih delavcev. Vsi so sicer dobili ponudbe za druga delovna mesta v proizvodnji, a za vse to ni ustrezno delovno mesto oz. je slabše delovno mesto, tako da je večinoma pričakovati, da novih pogodb ne bodo sprejeli.

Prostorska stiska ljubljanskih sodišč: ostali še brez enega prostora
12. 07. 2019 10.39
Predsednik vrhovnega sodišča Damijan Florjančič je premierja Marjana Šarca seznanil z dejstvom, da je najemodajalec odpovedal najemno pogodbo za prostor, v katerem deluje oddelek za gospodarsko sodstvo Okrožnega sodišča v Ljubljani. Florjančič zato Šarcu predlaga, da čim prej skupaj poiščejo trajno rešitev prostorskih problemov ljubljanskih sodišč.

Zakaj Dars odpušča direktorja področja vzdrževanja?
13. 06. 2019 13.28
Znano je, da se v ozadju vzdrževanja avtocest bijejo boji med interesnimi lobiji. Nedavno smo poročali, da zaradi pomanjkljivega vzdrževanja ne deluje kar polovica cestno-vremenskih postaj ob avtocestah, maja pa so policisti zaradi nepravilnosti pri prijavi na Darsov razpis opravili hišne preiskave pri enem od izvajalcev avtovleke. Zakaj se je torej moral posloviti direktor vzdrževanja?

Bodo Litijani ponoči in med vikendi ostali brez nujne zdravniške pomoči?
24. 05. 2019 18.25
Štirje družinski zdravniki iz brežiškega zdravstvenega doma z junijem dajejo odpoved, odpovedi družinskih zdravnikov so sprožile protest v Nazarjah, 23 odpovedi pogodb o zaposlitvi v ZD Kranj ... To je le nekaj zdravstvenih zgodb zadnjega meseca. In tudi tokratna žal ni nič kaj optimistična. Prebivalci Litije in Šmartna pri Litiji se bojijo, da bodo ostali ponoči in za vikende brez urgence.

Celjski zdravniki pozdravili aneks ena, a pričakujejo dodatne ukrepe
20. 05. 2019 06.08
Družinski zdravniki Zdravstvenega doma Celje, ki so marca zaradi preobremenjenosti napovedali odpovedi pogodb, so sporočili, da je sprejeti aneks ena k splošnemu dogovoru prvi, a zelo pomemben korak za izboljšanje razmer v družinski medicini. Med drugim pa pričakujejo še administrativne razbremenitve in ustrezno financiranje timov.

Kranjski zdravniki podaljšali odpovedni rok do 15. septembra
17. 05. 2019 08.19
Kranjski splošni zdravniki, ki so podali odpovedi pogodb o zaposlitvi, so se po sprejemu aneksa ena k splošnemu dogovoru odločili, da odpovedni rok, ki bi se iztekel s koncem maja, podaljšajo do 15. septembra. Vztrajajo namreč tudi pri sprejetju drugih ukrepov, ki bodo razbremenili njihovo delo, na čelu z aneksom dve.

'Po dolgem času je to prvič, da je minister prisluhnil zahtevam družinskih zdravnikov'
16. 05. 2019 10.55
Vlada se je reševanja problematike preobremenjenih družinskih zdravnikov lotila tako, da je potrdila aneks številka ena k splošnemu dogovoru, s katerim je na novo določena zgornja meja, po kateri bodo družinski zdravniki lahko odklanjali nove bolnike. Ta je z aneksom določena pri 1895 glavarinskih količnikih. Kranjski zdravniki so sprejem aneksa pozdravili, a odločitve o tem, ali bodo na podlagi tega sedaj umaknili svoje odpovedi, še niso sprejeli.

V ZD Kranj umiritev razmer, skrajšale so se tudi čakalne dobe
08. 05. 2019 18.06
Predsednik DZ, minister za zdravje, kranjski župan, vodstvo zdravstvenega doma in zdravniki so v Kranju razpravljali o problematični situaciji zaradi zaprtih ambulant družinske medicine. Kot so izpostavili, so na sestanku gradili medsebojno zaupanje. Sicer se je situacija v Kranju nekoliko umirila - skrajšale so se tudi čakalne dobe.

Kaos v ZD Kranj: med čakanjem so se pacienti celo stepli
07. 05. 2019 15.47
Razmere v kranjskem zdravstvenem domu so po zaprtju šestnajstih družinskih ambulant še vedno kaotične. V čakalnici so se bolniki dopoldne celo stepli. Direktorica pravi, da se zadeve umirjajo, minister Šabeder pa s prstom kaže prav na vodstvo zdravstvenega doma. V zadnjih letih bi lahko zadeve uredili, pa jih niso, zdaj pa delo ni ustrezno organizirano, pacienti niso primerno oskrbljeni, čakalne dobe pa so zelo dolge.

V zdravstvenem domu Kranj spremenjen sistem: vladata gneča in zmeda
06. 05. 2019 14.29
V Zdravstvenem domu Kranj so zaradi množičnega koriščenja dopustov zdravnikov družinske medicine, ki jim teče odpovedni rok, ta mesec začele delovati tako imenovane akutne ambulante, v katere lahko po zdravniško pomoč pridejo bolniki zaprtih družinskih ambulant. Kot je ocenila direktorica doma, vladata precejšnja gneča in zmeda.

Sindikat po odpuščanjih v Gorenju: Prikrito zniževanje plač?
26. 04. 2019 14.47
Po napovedih, da bodo v Gorenju odpustili 1720 delavcev in 1450 delavcem ponudili nove pogodbe, bo 270 zaposlenih postalo presežna delovna sila, v sindikatu Skei pa opozarjajo, da vodstvo njihovih pripomb ne upošteva, hkrati pa svarijo pred prikritim zniževanjem plač.

Šabeder: Aneks k splošnem dogovoru bo sprejet do konca maja
16. 04. 2019 12.28
Minister za zdravje Aleš Šabeder je v nagovoru na skupščini ZZZS napovedal, da bodo na ministrstvu v kratkem predstavili javnosti glavne prioritete in akcijski načrt za izvedbo posameznih nalog in tudi že nekatere konkretne rešitve. Do konca maja pa je napovedal sprejetje aneksa št. 1 k splošnemu dogovoru za leto 2019.

'Tu ne gre za merjenje mišic, res potrebujemo pomoč'
02. 04. 2019 08.24
Po odmevnih odpovedih zdravnikov družinske medicine so pristojni že zavihali rokave in se s sestajanjem z različnimi deležniki lotili reševanja alarmante situacije v primarnem zdravstvenem sistemu. Med ukrepi, ki so na mizi, se pojavlja več možnosti, med njimi tudi uvoz zdravnikov iz tujine. V sindikatu družinskih zdravnikov predlagajo vzpostavitev začasnega instituta izbranega zdravstvenega zavoda. Kaj to pomeni v praksi?

Množične odpovedi v Kranju, zagrozili tudi ptujski zdravniki
01. 04. 2019 07.51
Ministrstvo za zdravje na čelu z ministrom Alešem Šabedrom tudi v tem tednu nadaljuje fronto z družinskimi zdravniki. Med prvimi, ki so zaradi problematike preobremenjenosti začeli podajati odpovedi delovnega razmerja, so družinski zdravniki v Zdravstvenem domu Kranj. Brez osebnega zdravnika bi lahko tam ostalo več kot 40.000 ljudi, odpovedi pa napovedujejo tudi na Ptuju, v Celju in Mariboru.

Obveljala Šarčeva: po Lebnu odhaja še Topolko
28. 02. 2019 08.53
Bratuškova je v izjavi sporočila, da bo izkoristila možnost, da v enem letu zamenja določene uradnike na ministrstvu in bo, po pozivu premierja, zamenjala direktorja direkcije za infrastrukturo Damirja Topolka. Premier Marjan Šarec je po sprejemu odstopa okoljskega ministra Jureta Lebna namreč povedal, da se mu ne zdi prav, da bi ceno dejanj iz preteklih mandatov nosil samo on.

Gospodarska zbornica: Treba je najti energijo za srednjeročni socialni sporazum
05. 12. 2018 06.31
Zveza svobodnih sindikatov Slovenije in Konfederacija sindikatov Slovenije Pergam sta v Ljubljani pripravili protestni shod, na katerem so delodajalce pozvali k zvišanju plač. Gospodarska zbornica je ob tem sporočila, da se zavzema za sklenitev srednjeročnega socialnega sporazuma.

DZ prižgal zeleno luč nadaljnji obravnavi zakona o minimalni plači
29. 11. 2018 09.50
Poslanci so na izredni seji s 50 glasovi za in nobenim proti sklenili, da je predlog novele zakona o minimalni plači primeren za nadaljnjo obravnavo. V razpravi so se sicer kresala mnenja o smiselnosti zviševanja minimalne plače in ne vseh neto plač ter o ustreznosti socialnega dialoga, v katerem je potekala dosedanja obravnava.