ostrejše

Lažje do dela?

12. 05. 2000 21.25

Nezaposlenost je padla na najnižjo številko v zadnjih letih. Po optimističnih napovedih bi se lahko število nezaposlenih znižalo celo do magične številke 100.000. Poleg visoke gospodarske rasti so število nezaposlenih pomagali oklestiti številni programi, o čemer je danes spregovoril minister za delo Anton Rop.

Ostrejše kaznovanje v NHL

04. 01. 2000 20.44

Vodstvo severnoameriške poklicne hokejske lige uresničuje napovedi, da bo mnogo ostreje kaznovalo nevarne prekrške ali ''neenakovredne'' pretepe, ki nimajo zveze z žarom borbe. Osem tekem prepovedi igranja je tako dobil Gino Odjick (New York Islanders), ki je od zadaj napadel branilca Pittsburgha Dariusa Kasparaitisa.

Umrl Andras Hegedues, podpisnik Varšavskega pakta

25. 10. 1999 13.18

V Budimpešti je minulo soboto umrl nekdanji madžarski premier Andras Hegedues, ki je leta 1956 izdal odlok, v skladu s katerim je Rdeča armada zadušila ljudsko vstajo, pozneje pa je postal glavni nasprotnik prosovjetskega režima.

Srbska opozicija napoveduje ostrejše proteste

26. 08. 1999 11.34

Predsednik srbske opozicijske Demokratske stranke Zoran Djindjić je v pogovoru za časnik Blic dejal, da se namerava umakniti iz političnega življenja, če bo jugoslovanski predsednik Slobodan Milošević ob koncu tega leta še vedno na oblasti.

EU za ostrejše gospodarske sankcije proti Beogradu

19. 05. 1999 17.17

Komisija EU je danes predlagala zaostritev gospodarskih sankcij proti ZRJ in Republiki Srbiji.

Kriminal v ZDA manjši že sedmo leto zapored

18. 05. 1999 09.19

Kriminala v ZDA je manj že sedmo leto zapored: skupna kriminalna dejanja so v letu 1998 padla za 7 odstotkov v primerjavi z letom 1997, je ob predstavitvi podatkov o stopnji kriminalitete v ZDA, ki jih je pripravil Zvezni preiskovalni urad (FBI), povedala ameriška pravosodna ministrica Janet Reno.

Clinton namerava poostriti ameriške zakone o orožju

23. 04. 1999 14.37

Ameriški predsednik Bill Clinton namerava po pokolu ne šoli v bližini Denverja uveljaviti ostrejše zakone o orožju. Ameriška televizija CNN je, sklicujoč se na neimenovane vire, danes poročala, da bo vlada prihodnji teden predložila ustrezen osnutek zakona.

Ameriška jeklarska kriza se umirja

26. 02. 1999 14.28

Kriza na področju uvažanja jekla v ZDA, ki naj bi botrovala odpuščanju in bankrotom v treh ameriških družbah, je po besedah predstavnikov Clintonove administracije končana. Ruske in ameriške oblasti pa so že sklenile sporazum, da Rusija v izogib protidumpinškemu obdavčenju v prihodnjih petih letih izvoz jekla v ZDA zmanjša na 13 milijonov ton oziroma na vrednost štiri milijarde dolarjev. Sporazum o tem naj bi podpisali v marcu.

Poostreni varnostni ukrepi v NEK in na ameriškem veleposlaništvu

27. 08. 1998 15.38

Na povečano nevarnost terorističnih napadov po nedavnih akcijah v Keniji in Sudanu so se odzvali tudi v jedrski elektrarni v Krškem (NEK), kjer so okrepili obstoječe varovanje objekta, so za STA danes povedali v NEK.

V Franciji sprejet novi zakon o tujcih

09. 04. 1998 11.12

Kljub sporu v vladajoči koaliciji je večina poslancev francoske narodne skupščine sinoči glasovala za osnutek novega francoskega zakona o tujcih, ki ga je predlagal notranji minister Jean-Pierre Chevenement. Pred glasovanjem so Zeleni napovedovali, da bodo glasovali proti zakonu, komunisti pa, da se bodo glasovanja vzdržali.

Italijanska vojska preprečila izplutje ladij z begunci

09. 01. 1998 16.50

Italijanska mornarica je pred albansko obalo v bližini Drača prestregla šest gumijastih čolnov s skupno 200 kurdskimi begunci in jih prisilila, da so se vrnili, odkoder so izpluli. Oblasti v Rimu so sporočile, da je med nočno akcijo prišlo tudi do streljanja, vendar nihče ni bil ranjen.

Kurdski begunci v luči Schengenskega sporazuma

05. 01. 1998 18.29

V sredo se bo sešla delovna skupina sveta Evropske unije za Schengenski sporazum, ki bo obravnavala novonastale razmere po množičnem zatekanju kurdskih beguncev v Italijo in izrazom pripravljenosti te države, da beguncem podeli politično zatočišče. Viri na Evropski komisiji so povedali, da imajo begunci v primeru dodelitve političnega azila s strani ene države, ki je polno pristopila k Schengenskem sporazumu, pravico do prostega kroženja po vseh "schengenskih" državah, vendar pa imajo bivališče lahko le v državi, ki jim je zatočišče podelila. Viri na komisiji so pri tem razložili, da za druge države potemtakem "ni nevarnosti", hkrati pa poudarili potrebo po uskladitvi petnajsterice do tovrstnih problemov. Italija se je že znašla pod kritiko nekaterih držav petnajsterice, predvsem Avstrije in Nemčije, ki ji očitajo neučinkovito begunsko politiko in "varovanje unijinih meja". Oblasti v Rimu pa poudarjajo, da vrata Italije ostajajo odprta vsem, ki so politično preganjani.