podtalnica

Zagrebčani kmalu brez vode?

11. 10. 2007 14.27

Zagrebško podtalnico zastrupljajo številni onesnaževalci, zato prebivalcem grozi zaprtje vodnih črpališč.

Pomoč za najbolj prizadeta območja

05. 10. 2007 14.37

Šolsko ministrstvo je zagotovilo 600.000 evrov za sanacijo osnovne šole v Bohinju, ki jo je prizadela ujma.

Obupani domačini kličejo na pomoč

20. 09. 2007 09.06

Po torkovi uničujoči ujmi se v najbolj prizadetih Železnikih bojijo izbruha bolezni, reševalcem pa očitajo selektivno pomoč.

Poplave na jugovzhodu države

31. 05. 2006 09.36

Narasle vode so ogrožale objekte na Štajerskem, Dolenjskem in v Posavju. Voda na Celjskem ni primerna za pitje.

Morda pijemo pesticide

26. 05. 2006 14.14

Okrog 160 tisoč Slovencev morda pije oporečno pitno vodo, pa tega ne vedo, ugotavlja agencija za okolje.

Vizjak: Prezgodaj za napovedi

14. 04. 2006 17.55

Gradnja elektrarn na Muri bi lahko rešila težave z vodotokom reke, vendar je odločitev za projekt odvisna od analiz.

Brez pitne vode ni življenja

22. 03. 2006 07.21

Za boljši odnos do vode je potrebno ozaveščanje javnosti, so poudarili na posvetu ob svetovnem dnevu voda.

Znova strah pred plazovi

06. 10. 2005 08.02

Po Sloveniji so se zaradi obilnega dežja sprožali plazovi, voda pa je zalivala kleti. Reke medtem počasi upadajo.

Eni pod vodo, drugi brez vode

14. 07. 2005 00.00

Medtem ko se Romunija v zadnjih tednih spopada z najhujšimi poplavami, so v Franciji porabo vode zaradi suše omejili.

Oporečne školjke

17. 03. 2004 00.00

Školjke, ki jih gojijo ali nabirajo na območju Piranskega zaliva in strunjanskega rezervata, so bakteriološko oporečne.

Vodostaj rek upada

02. 11. 2003 00.00

Zaradi obilnega deževja, ki se je nadaljevalo v noči na nedeljo, so narasle vode precej težav povzročile na Bovškem, Štajerskem in Gorenjskem.

Sporni tudi trije bohinjski hoteli

14. 08. 2002 00.00

Pri preventivnem pregledu temperature vode v 30 hotelih in zdraviliščih na Obali in Gorenjskem je zdravstvena inšpekcija prenizko temperaturo vode, ki pomeni tveganje za okužbo z bakterijo legionele, odkrila v treh bohinjskih hotelih.

Posledice neurja v Sloveniji

07. 11. 2000 00.00

Krajevni hudourniki in reka Savinja so malo po polnoči, ko je prišlo do izredno močnega naliva na območju Solčave v Zgornjesavinjski dolini, poplavili več stanovanjskih in gospodarskih objektov, sprožilo se je tudi več manjših zemeljskih plazov. Tudi v občini Luče je Savinja prestopila bregove in zalila stanovanjske objekte. Cesta v Solčavo je neprevozna, saj je Savinja poškodovala most na tej cesti ter most do zaselka Raduha. Občini Solčava in Luče sta od druge ure zjutraj brez elektrike. Tudi v občini Nazarje so razmere zelo kritične, saj se je Savinja pri tovarni Elkroj izlila iz svoje struge in zalila tovarno in nekaj objektov v bližini. Vse druge reke na Celjskem močno naraščajo, vendar so zaenkrat še vedno v strugah. Zaradi obilnih padavin na območju Gorenjske so vode prestopile bregove in poplavile ceste na posameznih odsekih, hudourniki pa so na vozišče nanosili več kamenja, blata in listja. V soteski med Bledom in Bohinjem je na vozišču veliko vode in večjih skal, na Črnivcu pa je voda zalila podvoz, ki je zato neprevozen. Zaradi zemeljskega plazu je zaprta tudi cesta Kropa - Dražgoše. Na Jesenicah je voda zalila Tomšičevo cesto. Železniška proga Jesenice - Lesce je zaprta, ker je hudournik na tire nanosil skale in vejevje (potnike na omenjeni relaciji prevažajo z avtobusom). Prav tako je zaprta železniška proga Bohinj - Most na Soči, ker je predor zalila voda. Voda je sicer na območju Gorenjske zalila in ogrozila tudi več hiš. Sprožilo pa se je tudi več zemeljskih plazov. V Koprivniku je voznik traktorja, sicer policist, okrog ene zjutraj odstranjeval manjši zemeljski plaz s ceste. Med tem se je sprožil nov, še večji zemeljski plaz, ki je traktor porinil s ceste 20 do 30 metrov globoko v strugo potoka in ga zasul. Voznik traktorja je ob tem utrpel tako hude telesne poškodbe, da je na kraju nesreče poškodbam podlegel.

Podtalnica ne bo ogrožena

07. 12. 1999 20.48

Kaže, da včerajšnja nesreča, v kateri je iz prevrnjenega tovornjaka izteklo 16.000 litrov bencina, ne bo hujše ogrozila podtalnice. Kraj so si danes ogledali tudi pristojni inšpektorji, ki so ugotovili, da se bencin ni razlil na vodovarstvenem področju.

Ljubljanska podtalnica ni onesnažena

04. 11. 1999 18.58

Direktor Zavoda za varstvo okolja pri Oddelku za urbanizem in prostor Mestne občine Ljubljana Marko Notar je danes na novinarski konferenci med drugim povedal, da so zadnje analize ''monitoringa'' ljubljanske podtalnice (za obdobje od marca do maja), ki ga izvaja republiški hidrometeorološki zavod, pokazale presežene vrednosti atrazina samo v vodnjaku Hrastje, vrednosti v vodnjaku Kleče pa so bile pod mejno vrednostjo. Govorice o tridesetkrat preseženi mejni vrednosti atrazina v pitni vodi naj bi bile zato povsem ''neutemeljene in neresnične''.

Po Sloveniji še vedno poteka odpravljanje neposrednih posledic poplav

09. 11. 1998 13.59

Nekaj dni po hudem dežju, ko so poplavljene reke po vsej Sloveniji povzročile velike nevšečnosti in predvsem veliko škode, še vedno poteka odpravljanje ovir in težav, ki jih je povzročila voda. Lokalne ceste, ki so jih zasuli plazovi, še čistijo, ponekod še povzroča težave visoka podtalnica in, kot je za STA povedal vrhovni poveljnik civilne zaščite Miran Bogataj, iz mnogih objektov med drugim iz železarne v Štorah še črpajo vodo. Za oceno škode, ki so jo pustile poplave, je po besedah Bogataja še prezgodaj, saj se ta še ocenjuje in posamezna ministrstva šele zbirajo podatke.