pol

Rojstvo prvih živih sedmerčkov

20. 11. 1997 09.30

V ZDA so se v sredo prvič rodili živi sedmerčki. V bolnišnici v mestu Des Moines v Iowi so po porodu povedali, da je eden v kritičnem stanju, medtem ko je stanje ostalih šestih resno. 29-letna mati, ki se je pred tem zdravila zaradi neplodnosti, se dobro počuti. Štirje dečki in tri deklice so se rodili s carskim rezom, tehtajo pa od enega kilograma do kilograma in pol. Rojeni so bili v 31. tednu nosečnosti, mati pa že ima tudi 21-mesečno hčer. Edini doslej znani primer rojstva živih sedmerčkov je bil v Mehiki leta 1993, vendar so otroci tedaj en dan po rojstvu umrli.

Od decembra med Parizom in Brusljem samo uro in pol vožnje z vlakom

12. 11. 1997 00.00

V okviru priprav na 14. december, ko bo med Brusljem in Parizom začel voziti nov hitri vlak, ki bo prestolnici zbližal na uro in pol vožnje, belgijske železnice že ves teden izvajajo hitrostne in varnostne poskuse. Med poskusi na progi med mestom Halle in francosko mejo so dosegli rekordno hitrost do sedaj zabeleženo na belgijskih železniških progah - 354 kilometrov na uro. Vendar pa med komercialnimi vožnjami ne bodo skušali doseči novih rekordov. Zgornja meja hitrosti bo 300 kilometrov na uro, tako kot pri ostalih hitrih vlakih.

Sedma obletnica združitve Nemčije

03. 10. 1997 00.00

V Stuttgartu bo danes potekala osrednja slovesnost, s katero bodo obeležili sedmo obletnico združitve Nemčije. V wuerttemberškem gledališču bodo ob tej priložnosti spregovorili nemški kancler Helmut Kohl, nekdanji ameriški predsednik George Bush in predsednik deželne vlade Baden-Wuerttemberg Erwin Teufel, predsednik Roman Herzog pa bo v gradu nad mestom sprejel 1.700 gostov. Slavje bo potekalo tudi v središču mesta, kjer bo imela koncert na prostem nemška rock skupina Scorpions. Po oceni deželne vlade se bo praznovanja udeležilo pol milijona obiskovalcev.