posegi

Gre za izjemno najdbo, kakršnih tudi po svetu ni veliko

23. 04. 2019 11.40

Med obnovo Muzejskega trga v Celju so našli izjemne arheološke najdbe, ki pričajo o tem, kako vrhunsko znanje so imeli mojstri izdelave fresk v 1. stoletju v Celei ter kako razgledani so bili lastniki vil, ki so želeli imeti v svojih bivalnih prostorih upodobljene motive iz grško-rimske mitologije.

Kje je skrivnost polnih in privlačnih ustnic naravnega videza?

18. 04. 2019 00.01

Zagrebški Muzej Mimara je odprl vrata gostujoči fotografski razstavi Ustnice, ogledalo emocij. Brezčasni lepoti umetniških del v muzeju so se tokrat pridružile ženske iz vsakdanjega življenja in v seriji fotografij podarile najlepši nasmeh. Prvi tovrstni regijski foto projekt je nastal s pomočjo novih inovativnih dermalnih polnil za oblikovanje ustnic.

Po 30 letih se jezero počasi vrača, načrti z njim pa so zelo ambiciozni

22. 03. 2019 07.39

Ob svetovnem dnevu voda je prav, da se posvetimo tudi našim rekam. Tokrat predstavljamo pregrado Vonarje na reki Sotli, ki končno doživlja svojo prenovo. S tem naj bi znova oživeli nekoč eno večjih slovenskih jezer – Vonarsko jezero. To mejno jezero poleg poplavne zaščite prinaša tudi nove možnosti za razvoj turizma v dveh občinah, Podčetrtku in Rogaški Slatini. A do gradnje eko naselij je še dolga in strma pot.

Pozabite na botoks in izumetničen videz!

17. 02. 2019 00.01

Če želite izgledati nekaj let mlajše, vam zato ni treba k lepotnemu kirurgu. Pozabite na botoks, ki ponuja le začasne rešitve in pogosto rezultira v precej izumetničenem videzu.

'Bitka bo končana, ko bo vlada razveljavila koncesijo o energetski izrabi reke Mure'

23. 01. 2019 14.31

"Strokovnjaki so že v  80 letih dejali, da hidroelektrarne na Muri niso sprejemljive. Enako ugotavljajo še danes," pravi Sonja Bezjak, ki aktivno sodeluje pri aktivnostih za zaščito reke Mure. Minister Leben si je po mnenju okoljevarstvenikov v Veliki Polani privoščil populistično in zavajajočo izjavo, ki je po njihovem daleč od zagotovila, da hidroelekrarn na Muri zares ne bo.

'Sina tlačijo more, tistega trenutka groze se ne da kar izbrisati'

07. 01. 2019 07.33

Dva meseca po eksploziji plina, ki je domala povsem razdejala stanovanjski blok na mariborskem Pobrežju, se življenje stanovalcev počasi vrača v ustaljene tirnice. Vrata in okna so zamenjali, stanovanja obnavljajo. A neprijeten občutek preteče nevarnosti ostaja. "Štiriletnega sina vsako noč tlači mora," pripoveduje eden od stanovalcev, drugi pa dodaja, da se bodo le stežka – če sploh kdaj – otresli strahu, ki jim ga je 'vcepila' tragedija.

Žalitve in trpinčenje zaposlenih na inšpektoratu za infrastrukturo?

18. 12. 2018 16.29

Na inšpektoratu za infrastrukturo vladajo neprimerni delovni odnosi, ocenjujejo nekateri zaposleni. Glavni inšpektorici očitajo, da naj bi žalila, ustrahovala, izvajala pritiske na določene sodelavce, zaradi česar naj bi bilo tudi več daljših bolniških odsotnosti. Na inšpektoratu vse očitke zavračajo. Sklicujejo se na komisijo, ki očitanih dejanj trpinčenja ni mogla potrditi. Našla pa je nepravilnosti.

To je najugodnejši približek botoksu brez injekcije

16. 12. 2018 00.01

Še do nedavnega je veljalo prepričanje, da se je gubic, ki se pri večini žensk pojavijo okrog 30. leta, nemogoče znebiti samo z uporabo dobre dnevne kreme ter da jih je mogoče premagati le z botoksom ali plastičnimi operacijami, vendar še zdaleč ni tako.

Vodstvo murskosoboške bolnišnice obsojeno zaradi goljufije

11. 12. 2018 15.19

Sodnik Stanislav Žižek je direktorja Splošne bolnišnice Murska Sobota Bojana Korošca ter nadzornika pri energetski obnovi bolnišnice Ivana Hercoga in Draga Štrafelo obsodil zaradi kaznivega dejanja goljufije na škodo EU. Korošcu je prisodil pet mesecev, Hercogu in Štrafeli pa po štiri mesece pogojne zaporne kazni s preskusno dobo dveh let.

Na Pokljuki za potrebe SP 2021 s številnimi infrastrukturnimi izzivi

10. 12. 2018 14.34

Pred prireditelji pokljuških tekem v biatlonu je do naslednjega svetovnega pokala, ki bo januarja 2020, 13 mesecev. Ta čas bodo izkoristili za posodabljanje stadiona, rekonstrukcijo tekaških prog in spremljevalne infrastrukture. Vse za svetovno prvenstvo, ki bo na Rudnem polju leta 2021.

Vlada pod plazom kritik zaradi predloga o rezanju socialnih transferjev

14. 11. 2018 15.45

Ministrstvo za finance je v proračunu predvidelo več ukrepov, ki gredo v smeri zmanjševanja pravic na področju socialne in družinske politike. Med drugim predlog za prihodnje leto predvideva ukinitev dodatka za veliko družino, otroškega dodatka za višje dohodkovne razrede in še nekatere druge omejitve. Šarec zatrjuje, da to še ni uradni predlog vlade.

Po eksploziji ostali brez doma, odpravljanje škode bo dolgotrajno

08. 11. 2018 08.21

Da je počilo kot bomba in da jih je dogajanje spominjalo na prizor iz filma, pripovedujejo stanovalci bloka na Pobrežju v Mariboru, kjer je odjeknila silovita eksplozija. Šest stanovanj je popolnoma uničenih, prav v vsakem od skupno 32 je treba kaj popraviti. Medtem ko se nekateri stanovalci že lahko vselijo nazaj, so drugi ostali brez doma.

Vas že zebe? Pazite, da ne boste imeli težav z inšpektorjem ali ognjem

26. 09. 2018 15.59

Nova kurilna sezona je pred vrati - ne le, ker korakamo proti oktobru, ampak tudi zaradi že precej hladnih nočnih temperatur. Vendar pa se je treba, če za ogrevanje uporabljate lastno kurilno napravo, na novo sezono zelo odgovorno pripraviti, opozarjajo dimnikarji.

Aljažev stolp se prihodnji teden vrača na vrh Triglava

24. 09. 2018 11.20

Približno dvotedenska restavratorska dela na Aljaževem stolpu se končujejo. Stolp čaka le še selitev na svoje staro mesto, kar se bo predvidoma zgodilo prihodnji teden. Ob koncu vzdrževalnih del je restavratorska ekipa pripravila predstavitev del, na kateri je med drugim razkrila, kdo je po njihovem mnenju v "malarski vojni" prvi prebarval stolp.

Zaposleni na UKC Ljubljana ministrici: Dovolj nam je vaše ignorance in nesposobnosti

28. 08. 2018 09.58

Zaposleni na ljubljanskem kliničnem centru so ministrici za zdravje Kolar Celarčevi poslali nov dopis, v katerem pravijo, da imajo dovolj njene ignorance in nesposobnosti ministrstva. Pozvali so jo, naj začne iskati ustrezne rešitve in uredi kadrovsko podhranjenost, iztrošenost opreme v UKC Ljubljana, neprimerne prostore in druge težave.

Rumene rutice bo spremljalo več kot 500 prostovoljcev, na Gorenjskem opozorili na nevarne točke

27. 08. 2018 08.07

Poletje se počasi izteka in z njim šolske počitnice. Otroci se bodo vrnili v šolske klopi, več kot 21.800 jih bo šolski prag prestopilo prvič. Naše ceste bodo tako prihodnji teden znova polne otrok. Da se bodo ti v promet čim bolj varno vključili, potekajo številne preventivne akcije. Gorenjski policisti so med drugim zbrali nevarne točke na cestah.

Nova koalicija: kaj obljubljajo in kje bodo vzeli?

24. 08. 2018 18.52

Koalicijska pogodba se na 36 straneh dotika vseh področij: od starejših, mladih, davkov, zdravstva do dela in socialne politike. Znova bodo poskušali ukiniti dodatno zdravstveno zavarovanje in uvesti davka na nepremičnine in na premoženje. Obljubljajo dvig minimalne plače, višje pokojnine, obetajo pa se še dodatne dajatve.

Dokaz, da 'Šarčeva vlada' plus Levica ne more delovati, peterček pa nima konkretnih predlogov?

03. 08. 2018 11.35

Potem ko so se okrepila prizadevanja za sestavo vlade pod vodstvom Marjana Šarca po formuli 5 plus 1, torej s podporo Levice pri ključnih projektih, se postavlja vprašanje, kateri bi ti projekti sploh lahko bili. Šarčeva koalicijska pogodba, h kateri so dodani komentarji Levice, namreč kaže na precejšnja razhajanja med peterčkom in Levico. Pa tudi zelo konkretne rešitve boste v dokumentu zaman iskali.

Smrtonosni trend: za večjo zadnjico tvegajo življenje

03. 08. 2018 08.37

Se spomnite časov, ko je bilo imeti veliko zadnjico nekaj slabega in ne cilj, za katerega je vredno umreti? Mi tudi komaj. Trend povečevanja zadnjic je trdovraten kot maščoba, ki jo vbrizgavajo. Združenja lepotnih kirurgov po svetu pa so enotna – to je eden najnevarnejših posegov, kar jih trenutno obstaja, saj v enem izmed 3000 primerov povzroči smrt. Da, smrt.

TO JE najugodnejši približek botoksu brez injekcije

24. 07. 2018 00.01

Še do nedavnega je veljalo prepričanje ...

'To, da ostanke Majev najdemo preraščene v gozdu, ima svoj čar'

15. 07. 2018 07.00

Maji nikoli niso napovedali, da bo 21. 12. 2012 konec sveta, to je bil lari fari, ki so ga razni ezoteriki napihnili in izkoristili, ocenjuje priznani arheolog in strokovnjak za majevsko civilizacijo Ivan Šprajc. To, da so dosegli tako visoko raven razvoja brez poznavanja kovin, kolesa in neodvisno od starega sveta, je po njegovem fascinantno.

Bruno Mars je pel, oder pa gorel – dobesedno!

11. 07. 2018 15.38

Glasbenik Bruno Mars je na svojem koncertu v Glasgowu dokazal, da nič ne more okrniti njegove profesionalnosti. Potem, ko je razživel navdušeno množico, je ta poskrbela za pirotehnično predstavo, ki je rezultirala v požar na koncertnem odru. Koncert so morali prekiniti, Bruno pa ...

UKC rešuje stisko na otroški kardiologiji: junija na pomoč prihajajo strokovnjaki iz tujine

17. 05. 2018 12.43

V Društvu za srce in ožilje so opozorili, da določene male paciente s srčnimi napakami lahko peljejo na preglede v tujino, a številni težko bolni novorojenčki potrebujejo zdravljenje tu in takoj, sicer ne bodo preživeli. V UKC so že podpisali pogodbo s petimi strokovnjaki s Hrvaške, ki bodo začeli delati prihodnji mesec, dogovarjajo se še z nekaj zdravniki.

Vsi bi radi bili videti mlajši, a kaj deluje in kaj je zavajanje?

11. 05. 2018 06.00

Kreme proti gubam. Nekatere obljubljajo pomladitev v le nekaj tednih, da boste videti kar 10 let mlajši, gube naj bi izginile, vaše gube so preteklost ... Vse to lahko slišite in preberete, ko kupujete kreme. Pa to res drži? Kaj je resnica in kaj zavajanje? Kako učinkujejo kreme in koliko so lahko učinkovite?

Vadba na napihljivih blazinah: na zabaven način do čvrstega telesa

28. 04. 2018 07.00

"Ljudje se na bazenih in kopališčih večinoma namakajo. Koliko jih je aktivnih, koliko jih dejansko plava?" se sprašuje Mariborčan, ki je v Slovenijo pripeljal vadbo na napihljivih blazinah onmat fit, s katero ljudi želi spodbuditi h gibanju. Z njo krepimo celo telo, izboljšujemo ravnotežje in gibljivost, ker treniramo bosi, pa razvijamo tudi pogosto zapostavljene mišice prstov, sprednjega dela stopala, pete in gležnjev.

Kaj sploh še dobimo pri zobozdravniku brez doplačil?

24. 04. 2018 11.01

Obisk zobozdravnika je lahko stresna zadeva, ne samo zaradi strahu, ki ga čuti veliko ljudi že ob zoprnem zavijanju vrtalnega stroja, pač pa pogosto tudi zaradi visokega računa, ki ga izstavijo po opravljenih posegih. Kaj pravzaprav pacient lahko še dobi, ne da bi moral doplačati? Kaj krije zavarovalnica, kaj gre iz žepa pacienta?  

Kako najhitreje do zdravnika specialista?

19. 04. 2018 13.02

Slovenski zdravstveni sistem se je v zadnjih letih pogosto znašel v središču pozornosti: po eni strani zaradi vrhunskih dosežkov naših specialistov, ki odmevajo po vsem svetu, po drugi strani pa zaradi kaosa pri organizaciji dela in vse številčnejših nepravilnosti v delovanju. Posledice tega najbolj občutijo pacienti, ki morajo pred vsako obravnavo pri zdravniku specialistu najprej do osebnega zdravnika po napotnico, nato pa tudi po več let čakajo v vrsti in upajo, da jih morebitna bolezen ne bo prehitela. Je res nemogoče, da bi bili na vrsti prvi?

Ima država pravico, da nam govori, kako bomo živeli?

12. 04. 2018 15.56

Pravica do izbire je naša temeljna pravica – imamo pravico do lastnega mnenja in pravico do svobodne odločitve, kakšen bo naš življenjski slog. Vendar tako v Sloveniji kot tudi v tujini doživljamo, da države vedno bolj omejujejo našo prosto izbiro, kaj naj jemo in kaj ne, kaj je za nas zdravo in kaj ne, pa vse do regulacije poklicev. Pa je takšno vmešavanje države upravičeno in učinkovito?

Posvojitev psa z Balkana - problem ali rešitev?

07. 04. 2018 07.00

Po odmevni zgodbi psičke Dane, ki so ji neznanci v BiH odrezali vse štiri tačke in ušesa, nato pa je nov dom in prijazne lastnike dobila v Sloveniji, so se na družbenih omrežjih med zaščitniki živali vnele vroče razprave o načinu reševanja in uvozu živali iz držav nekdanje Jugoslavije. Živali ne poznajo meja, pravijo zagovorniki, nasprotniki pa: S tem ne rešujete problema tam, ga pa povečujete tukaj!

Kdo bo odločal o tem, kaj bomo jedli, pili in kaj počeli?

22. 03. 2018 12.35

Ljudje smo se skozi zgodovino morali neprestano boriti za svobodo in zdi se, da ta boj nikoli ne bo končan. Čeprav so naše pravice in svoboščine opredeljene v različnih mednarodnih pravnih dokumentih, ustavah in zakonih, se vedno znova izkaže, da nimamo svobodne izbire oziroma da je ta pogosto omejena. Kako uspešni bomo pri uveljavljanju svoje svobodne odločitve, je v veliki meri odvisno od nas samih, pa tudi od institucij, ki so nam pri tem zlasti z osveščanjem in izobraževanjem lahko v veliko pomoč.