računovodske

Zavarovanje za računovodske servise

27. 01. 2001 00.00

Združenje računovodskih servisov Slovenije pri Gospodarski zbornici Slovenije, v katerega je včlanjenih več kot 2.900 družb in samostojnih podjetnikov, je z zavarovalno družbo Adriatic podpisalo posebno pogodbo, ki vsem računovodskim servisom, članom Združenja, omogoča celovito zavarovanje odgovornosti pod posebno ugodnimi pogoji, ob tem pa še druge ugodnosti pri ostalih premoženjskih zavarovanjih.

Zavarovanje za računovodske servise

26. 01. 2001 00.00

V Sloveniji povsem novo zavarovanje odgovornosti računovodskih servisov so razvili v Adriaticu v sodelovanju z Združenjem računovodskih servisov in Zavarovalno poslovnim inštitutom iz Maribora, saj se je že na prvem kongresu računovodskih servisov porodila ideja, da bi se računovodski servisi zavarovali pred odškodninskimi zahtevki naročnikov. Zato so pogoji zavarovanja odgovornosti članov Združenja edinstveni in pripravljeni v skladu s strokovnimi potrebami članov, nudijo pa zelo obsežen razpon zavarovalnih kritij. Zavarovanje odgovornosti računovodskega servisa nudi celovito kritje pred odškodninskimi zahtevki, ki bi jih tretje osebe lahko uveljavljale od računovodskih servisov zaradi strokovnih napak, ki bi lahko nastale pri opravljanju dejavnosti računovodskega servisa. Obenem pa zavarovanje krije tudi odgovornost servisa zaradi morebitnih nesreč ali podobnih dogodkov, ki bi se pripetile zaradi dejavnosti servisa. Ob tem bodo člani Združenja v okviru pogodbe o sodelovanju deležni še dodatnih popustov pri sklepanju ostalih premoženjskih zavarovanj pri zavarovalnici Adriatic.

Uspešni in ambiciozni Mercator

25. 08. 2000 00.00

Prvi mož Mercatorja Zoran Jankovič je na današnji novinarski konferenci povedal, da je poslovni sistem Mercator v prvem letošnjem polletju ustvaril za 43,4 milijarde tolarjev čistih prihodkov iz prodaje, kar je realno za 14,3 odstotka več kot v enakem obdobju lani. Čisti dobiček se je v omenjenem obdobju zvišal za 539 milijonov tolarjev

Svet BS sprejel letno poročilo

29. 03. 2000 14.18

Svet Banke Slovenije (BS) je na torkovi seji med drugim sprejel letno poročilo Banke Slovenije za leto 1999 in finančni načrt BS za leto 2000, so po seji sveta sporočili iz slovenske centralne banke.

SLS ne more iz finančnih zagat

24. 11. 1999 20.12

Slovenska ljudska stranka se nikakor ne more izkopati iz finančnih zagat. Milijonski dolg bo zdaj od stranke skušala po sodni poti izterjati nekdanja glavna finančnica Boža Grešovnik oziroma njeni podjetji Apris in Brazde. Gre menda za petintrideset milijonov tolarjev. Grešovnikova je terjatve pripravljena tudi prodati.

Kovinotehna posluje z izgubo

29. 06. 1999 11.07

Uprava Kovinotehne je objavila revidirane letne nekonsolidirane in konsolidirane računovodske izkaze, ki izkazujejo za 456 milijonov tolarjev večjo izgubo, kot je bila ugotovljena z nerevidiranimi letnimi nekonsolidiranimi in konsolidiranimi računovodskimi izkazi.

V podjetju Termoplasti - Plama stekla proizvodnja

11. 05. 1999 16.45

V podjetju Termoplasti - Plama, kjer je v ponedeljek začelo stavkati 80 od 129 zaposlenih, je danes ponoči že stekla proizvodnja. Vodstvo podjetja je namreč po sinočnji seji nadzornega sveta s predstavniki stavkovnega odbora podjetniškega sindikata, ki sicer deluje v okviru Zveze svobodnih sindikatov Slovenije in KNSS-Neodvisnost, podpisalo kompromisni dogovor, ki med drugim predvideva nadaljevanje pogajanj za sklenitev nove podjetniške kolektivne pogodbe ter uresničuje ostale stavkovne zahteve.

Nadzorni svet Mercatorja pozitivno ocenil delo uprave v letu 1998

05. 05. 1999 18.26

Nadzorni svet družbe Poslovni sistem Mercator je 4. maja obravnaval računovodske izkaze skupaj s poročilom revizorjem za leto 1998, po katerih je družba ustvarila 1,346 milijarde čistega dobička. Revizijsko poročilo je pozitivno in ga bo nadzorni svet predlagal skupščini delničarjev v sprejem, so sporočili iz Mercatorja. Nadzorni svet je soglasno ocenil delo uprave v letu 1998 kot izjemno uspešno.

Lani večji dobiček Etola

06. 04. 1999 16.41

Tovarna arom in eteričnih olj Etol je lani po revidiranih poslovnih izkazih ustvarila skoraj 3,6 milijarde tolarjev prihodkov iz prodaje, kar je za 4,4 odstotka več kot leto poprej. Čisti dobiček pa se je v primerjavi z letom 1997 povzpel za dobrih devet odstotkov na 288 milijonov tolarjev.

Pri mariborski območni zbornici ustanovili sekcijo računovodskih in podobnih podjetij

22. 09. 1998 13.05

Pri mariborski območni gospodarski zbornici so pred kratkim ustanovili sekcijo podjetij za računovodske, knjigovodske, revizijske in davčno-svetovalne storitve. Po besedah predsednika omenjene sekcije Darka Vodiviča posluje v mariborski regiji v tej dejavnosti 807 podjetij in samostojnih podjetnikov, v sekcijo pa se jih je doslej vključila približno desetina.

Helios prodal večino Oljarne Domžale slovenskobistriški družbi Gea

20. 08. 1998 15.45

Od začetka septembra bo 87,5 odstotka Oljarice Domžale prešlo iz lastništva družbe Helios v last Tovarne olja Gea Slovenska Bistrica. Helios, dosedanji lastnik domžalske oljarne, je ta večinski delež prodal za približno 250 milijonov tolarjev, je na današnji novinarski konferenci povedal direktor Heliosa Uroš Slavinec, ki je spregovoril tudi o vplivu ruske finančne krize na to domžalsko kemično družbo.

Hrvaška zanika dolg JE Krško

26. 06. 1998 14.00

Generalni direktor Hrvaškega elektrogospodarstva Damir Begović se je v pogovoru za Globus odzval na izjave slovenskega ministra za zunanje zadeve Borisa Frleca, ki se je v pogovoru za omenjeni časnik dotaknil spora med Hrvaško in Slovenijo v zvezi z jedrsko elektrarno Krško. Begović odločno zanika, da Hrvaška JE Krško dolguje 225 milijonov nemških mark. "JE Krško ne dolgujemo ničesar. Smo njeni solastniki in pokrivamo stroške proizvodnje," je poudaril Begović. Dodal je, da se hrvaški "dolg" lahko nanaša le na neplačane račune različnim dobaviteljem nuklearke. Za 225 milijoni nemških mark, o katerih je govoril minister Frlec, se skriva nekaj drugega. Mi lahko približno ugotovimo, od kod izhaja ta vsota, pravi Begović. Omenjeno vsoto po njegovih besedah sestavlja umetno ustvarjena izguba, ki jo je s pomočjo računovodske "gimnastike" prikazala slovenska stran, in sicer tako, da je vse revalorizacijske učinke svojih kreditnih obveznosti za izgradnjo JE s finančno-računovodskimi metodami prikazala kot izgubo na hrvaški strani.

Strožji predpisi so zaščita pred finančnimi krizami

15. 03. 1998 10.07

Vzhodnoevropske države v prehodu se morajo uspešno zaščititi pred finančnimi težavami, ki so nedavno prizadeli Azijo. Poostriti morajo predpise o delovanju finančnih trgov in povečati kapital bank, je na konferenci o stabilnih finančnih sistemih dejal Andrew Crockett, predsednik Banke za mednarodne poravnave (BIS). Ob azijski krizi je veliko vlagateljev umaknilo svoj kapital iz vzhodnoevropskih držav in tako ogrozilo valute teh držav. BIS svetuje, da se vzhodnoevropske države bolj posvetijo obvladovanju tveganj, preglednosti finančnih trgov in računovodske prakse. Po njihovi oceni bi najmanjši delež kapitala bank moral znašati vsaj deset ali dvanajst odstotkov sredstev.