razvita

Ženske so ocenile: To je trenutno najboljši anti age serum za obraz na trgu

22. 08. 2022 00.15

Pozabite na vse, kar ste vedeli o serumih za obraz proti staranju. Hialuronska kislina, kolagen in druge sestavine so pogosto le marketinški trik, na katerega ''padejo'' mnoge ženske. Zakaj? Ker pomanjkanje le-teh NI glavni vzrok staranja kože. Glavni vzrok je pomanjkanje maščobnih celic! Šokirani? Berite dalje.

Ženske so ocenile: To je trenutno najboljša anti-age krema na trgu!

25. 04. 2022 00.15

Pozabite na vse, kar ste vedeli o kremah za obraz proti staranju. Hialuronska kislina, kolagen in druge sestavine so pogosto le marketinški trik, na katerega ''padejo'' mnoge ženske. Zakaj? Ker pomanjkanje le-teh NI glavni vzrok staranja kože. Glavni vzrok je pomanjkanje maščobnih celic! Šokirani? Berite dalje.

Udobna trenirka in ljubezen v uniformi

19. 05. 2024 20.56

"Ta trenirka je zelo udobna, kar se tiče vojaške opreme, bi pa vseeno morda prej izbral smučarsko," se posmeji Žan Kranjec, ko ga prestrežemo ob prihodu pred dvorano Tabor. Naš najboljši alpski smučar je že nekaj let zaposlen v Slovenski vojski, ki je ta teden praznovala svoj rojstni dan, je del športne enote.

To naravno kozmetiko uporablja Iva Krajnc Bagola

17. 01. 2022 09.22

Na slovenskem trgu se je pojavila najbolj ekološka in naravna kozmetika Active Luxe, ki je 100% učinkovita in dokazano zavira proces staranja kože.

Spomenik osamosvojitve bo stal na Trgu republike

09. 05. 2024 15.13

Vlada je sprejela izhodišča za postavitev spomenika slovenske osamosvojitve v Ljubljani. Za lokacijo je določila Trg republike. Lokacija spomenika na Trgu republike ima svojevrstni zgodovinski pridih, saj je tam potekala razglasitev samostojnosti leta 1991.

Je Slovenija vstop v EU dobro izkoristila ali zapravila priložnost?

02. 05. 2024 19.32

Vstop Slovenije v EU pred dvema desetletjema je bil velika prelomnica tudi za gospodarstvo, podjetja. Prej omejena predvsem na slovenski trg in države nekdanje Jugoslavije, so podjetja dobila veliko priložnost: vstop na velik evropski trg in to brez carin, z manj birokracije. Ob številnih priložnostih, ki jih je odprlo članstvo, pa jih je Slovenija očitno več zapravila kot izkoristila. Statistika življenjskih standardov namreč razkriva, da je naša država med deseterico, ki se je evropski družini priključila pred dvema desetletjema, v tem času napredovala najmanj. Slovenijo prepogosto zapuščajo najbolj perspektivni kadri, na drugi strani pa se zdi, da smo, ko gre za privabljanje tujega kapitala, še vedno razmeroma neuspešni. Zakaj?

Ivjana Banić: Brigam se zase, tega so me naučila leta

16. 04. 2024 07.57

Prejšnji teden so različna ministrstva podpisala memorandum, s katerim se zavezujejo, da bodo z ukrepi učinkovitejši proti spletnemu nasilju med mladimi. Več kot polovica osnovnošolcev in srednješolcev je že doživela vsaj eno obliko spletnega nasilja, zaradi katerega so mladi vedno bolj anksiozni, depresivni in izolirani. O tem, kako se svoje mladosti spomni Ivjana Banić, je med drugim spregovorila v podkastu z Gregorjem Trebušakom.

Kaj lahko Rominje praznujejo 8. aprila?

06. 04. 2024 17.14

8. aprila obeležujemo mednarodni dan Romov in Rominj. Evropska unija se na ta dan tradicionalno pokloni tej največji etnični manjšini znotraj evropske skupnosti solidarnosti in napredka. Ob tem priročno pozabi na različne pobude kriminaliziranja, patologiziranja in diskriminiranja skupnosti, ki je skozi leto bolj ali manj očitno izvajajo države članice, kot so popisi romskega prebivalstva, kriminalizacija beračenja ter njihova popolna pozaba med epidemijo koronavirusa in po njej.

Kitajsko podjetje kupilo slovaški prototip letečega avtomobila

01. 04. 2024 22.20

Kitajsko podjetje je kupilo prototip slovaškega letečega avtomobila. Tako imenovan AirCar je hibrid med športnim avtomobilom in zrakoplovom. Pred tremi leti je prvič poskusno letel pol ure, za preobrazbo iz avtomobila v leteče vozilo pa potrebuje dobri dve minuti.

'Slovenija je odporna na geopolitične napetosti, inflacija še naprej upada'

30. 01. 2024 15.33

Slovenski finančni sistem ostaja odporen na povečane izzive, a država potrebuje strukturne reforme, med drugim pri pokojninskem in zdravstvenem sistemu, je v okviru rednih letnih posvetovanj ocenila misija Mednarodnega denarnega sklada (IMF). V Banki Slovenije so zadovoljni, da imajo z IMF podoben pogled na stanje in izzive. IMF je sicer izboljšal napoved rasti svetovnega gospodarstva. Po tem, ko je oktobra pričakoval, da se bo svetovni BDP letos okrepil za 2,9 odstotka, po novem ocenjuje, da se bo za 3,1 odstotka. Bolj optimistično napoved je utemeljil z nepričakovano odpornostjo razvitih in hitro rastočih držav po svetu.

Podjetje IKEA z novo DAJLIEN kolekcijo spreminja način vadbe doma

26. 01. 2024 00.15

Podjetje IKEA predstavlja DAJLIEN kolekcijo za vadbo doma. Kolekcija vsebuje 19 raznolikih izdelkov, ki podpirajo vsakodnevno gibanje in pripomorejo k ustvarjanju zdravih navad v vsakdanjem življenju.

Zavrti kolo sreče in prejmi darilo!

28. 12. 2023 00.15

Ob veselem pričakovanju novega leta smo zate pripravili ekskluzivno kolo sreče, ki prinaša kar 9 odličnih dobitkov.

Oborožen, brez pilota, slovenski

26. 12. 2023 07.00

Dobro leto dni po podpisu pogodbe med ministrstvom za obrambo in podjetjem Timtec je javnost na letališču Cerklje ob Krki lahko prvič videla rezultate sodelovanja, ki so ga podpisniki označili kot velik mejnik za slovensko industrijo in obrambo. Slovenska vojska bo, če bo šlo vse po načrtih, v nekaj letih imela eskadriljo oboroženih kombiniranih brezpilotnih letalnih sistemov. Gre za vojaško različico Pipistrelovega letala Virus SW 121 s štirimi nosilci za rakete zrak-zemlja in z doletom 500 kilometrov.

Ekološko in varčno ogrevanje s toplotno črpalko M Heat Sun

04. 12. 2023 00.15

Toplotna črpalka M Heat Sun je prva izbira, ko gre za kombinacijo varčevanja z energijo ter varovanje okolja. Energija, ki jo uporablja toplotnačrpalka je na voljo v naravi neomejeno in brezplačno.

Kozmetika Afrodita ustvarila peptidni čudež za pomlajevanje kože

18. 11. 2023 00.15

Kozmetika Afrodita je na odmevnem medijskem dogodku v Ljubljani ponovno navdušila izbrane povabljence.

'Šverckomerc': 60 kilogramov kave za volkswagen golfa

04. 11. 2023 10.46

Ko danes govorimo o tihotapljenju, najprej pomislimo na droge, mamila in ilegalne migrante. Ampak še ne tako dolgo nazaj so ljudje na tihotapljenje gledali precej drugače. "Takrat je bil manjši šverc oz. tihotapljenje za osebne potrebe razumljeno kot nekaj sprejemljivega," se strinja etnolog Rok Bavčar. Vsak je kaj tihotapil, še zlasti, če je živel ob meji, ali pa je vsaj poznal nekoga, ki je kaj tihotapil. Večkrat slišimo tudi, da je bil "šverc" slovenski nacionalni šport.

'Če gre soditi po Perpetuum Jazzile, popularnost tega žanra zgolj narašča'

21. 10. 2023 08.00

Pred dnevi se je zaključil Ljubljana Vocal Festival, ki je bil posvečen raziskovanju sodobne vokalne glasbe. V 13 dneh, kolikor je Ljubljana gostila ljubitelje a cappelle, beatboxa in drugih sodobnih pristopov k vokalnemu ustvarjanju, je festival znova navdušil z naborom žanrsko raznolikih vsebin, ki jim je skupno poigravanje in preigravanje s preprostim, a edinstvenim inštrumentom: človeškim glasom.

Jeklena kupola nad Izraelom

13. 10. 2023 13.00

Zgodaj zjutraj, 7. oktobra, je palestinsko gibanje Hamas sprožilo silovit raketni napad na Izrael. Izstreljenih je bilo več tisoč raket, ki so uspele delno preobremeniti sicer izjemno učinkovit sistem izraelske zračne obrambe in povzročiti precejšnjo škodo. Kljub temu pa v Tel Avivu ugotavljajo, da se je sistem Iron dome (Jeklena kupola) znova dobro obnesel. Prestregli naj bi 90 odstotkov od približno 5000 izstrelkov.

IMF: Višja napoved rasti za Slovenijo, a višja tudi inflacija

10. 10. 2023 10.16

Mednarodni denarni sklad (IMF) v najnovejši gospodarski napovedi Sloveniji za letošnje leto napoveduje dvoodstotno gospodarsko rast, kar je 0,4 odstotne točke več, kot je napovedal spomladi. Za prihodnje leto je napoved zvišal za 0,1 odstotne točke na 2,2 odstotka. Povprečna inflacija naj bi letos dosegla 7,4 odstotka. Medtem za svetovno gospodarstvo veljajo nespremenjeni obeti pri treh odstotkih.

NUK for Nature – stekleničke, ki so se približale naravi

25. 09. 2023 00.15

Rojstvo otroka je eden najbolj čarobnih in čustveno polnih trenutkov v življenju. Občutki, ki jih starši doživijo ob tem pomembnem dogodku, so globoki in nepozabni. Zato želijo svojemu otroku nuditi le najboljše.

'Ne preostane nam drugega, kot da se odločimo in zapustimo svoje hiše'

27. 08. 2023 07.00

Iz nočnega neba se je neumorno cedilo že nekaj ur. Ob treh zjutraj so v Lokah pri Mozirju začeli zvoniti telefoni. "Voda gre." Prebivalci štirih hiš na desnem bregu Savinje so skočili na noge in se spustili v kleti ter pritličja. Vedeli so, kaj morajo storiti. Ni bilo prvič. Stvari so reševali že leta 1990, pa 2012. Toda tokrat je bilo drugače. Dve uri kasneje je voda segla do kolen, umaknili so se iz hiš. To je bila zadnja noč, ki so jo prebili na zemlji svojih očetov.

Posojilo, ki ga ne zmoremo odplačati

05. 08. 2023 14.04

Današnje razmišljanje začenjam z vprašanjem: "Veš, človeštvo, svoj dolg?" saj smo v teh dneh, 2. avgusta, če smo natančni, z grenkim priokusom obeležili dan globalnega ekološkega dolga. V Sloveniji smo, še bolj skrb vzbujajoče, ta prag dosegli že 18. aprila. Neslavni naziv je dodeljen dnevu, ko (kot človeštvo ali kot posamezna država) porabimo vse naravne vire, ki nam jih mati Zemlja lahko omogoči za tisto leto.

Obnovljeno letalo bi lahko bilo kos tudi superceličnim nevihtam

28. 07. 2023 15.35

Letalska obramba pred točo je v primeru superceličnih neviht, kakršnim smo bili v Sloveniji priča v preteklih dneh, otežena. A kljub temu daje rezultate, so prepričani v Letalskem centru Maribor, kjer zaenkrat edini v državi izvajajo ta ukrep zavarovanja pred točo. "Povsem se toče ne bo dalo nikoli preprečiti. A če na leto ubranimo en sam oblak, ki povzroči 15 milijonov evrov škode, je vsako vlaganje v to preventivo upravičeno," je prepričan vodja obrambe pred točo v omenjenem centru.

'Država, ki nima razvite prometne infrastrukture, ne more računati na gospodarski razvoj'

05. 07. 2023 15.13

Država, ki nima razvite prometne infrastrukture, po besedah generalne direktorice GZS Vesne Nahtigal ne more računati na gospodarski razvoj. Predstavniki zbornice so opozorili na nevzdržne razmere v prometu, zaradi katerih nastaja tudi gospodarska škoda, na neizvajanje strategije razvoja logistike in predolgo umeščanje projektov v prostor.

Brez sprememb na krožnikih ne bo šlo: 'Ni pa treba, da vsi postanemo vegani'

11. 06. 2023 09.11

Kako zagotoviti okolju prijaznejše kmetijske prakse in hkrati zagotoviti, da bomo imeli na krožniku dovolj raznolike in kakovostne hrane? Brez spremembe prehranskega sistema ne bo šlo, opozarja okoljski znanstvenik dr. Žiga Malek iz inštituta za okoljske študije na univerzi Vrije v Amsterdamu. Želi si sistem, ki bo bolj robusten proti podnebnim spremembam in bo imel manjše vplive na okolje. Kmete, ki so se v zadnjem času podali na ulice, razume, saj ne moremo zahtevati enakega prehranskega sistema, obremenjevati pa samo eno stran. Zato moramo kmete podpreti in jih kot enakopravne deležnike vključiti v razpravo, ne pa da jim bomo samo zapovedovali, pravi. In kje začeti?

Kibernetska in informacijska varnost občin

04. 06. 2023 14.16

Lokalna skupnost predstavlja osnovno obliko združevanja ljudi v nekem okolju, s pojavom lokalne samouprave pa je lokalna skupnost dobila tudi formalno strukturo. Temelj lokalne samouprave je občina, ki je lokalni skupnosti dala normativni okvir. Ključna naloga vsake občine je, da opravlja javno službo in s tem poskrbi za zadovoljevanje osnovnih življenjskih potreb vsakega posameznika oz. posameznice. Pojav novih tehnologij je poleg vsakdanjega življenja olajšal tudi delovanje (javnih) institucij. Sočasno s priložnostmi pa so te prinesle številne grožnje, ki se v največji meri kažejo skozi ogrožanje kibernetske in informacijske varnosti.

Ko znanje jezika za tujce ni le zaželeno, ampak tudi obvezno

28. 05. 2023 07.00

Diskriminacija in socialna izključenost, predsodki, pomanjkanje podpore pri iskanju nastanitve, zdravstvenih storitev, izobraževanja ... To je le nekaj težav, s katerimi se po selitvi v novo okolje srečajo delovni migranti. Znanje jezika, kot osrednji steber integracije, ima pri tem osrednjo vlogo, a države se do tega pogoja različno opredeljujejo. Preverili smo, kako se tega izziva lotevajo v Sloveniji, Avstriji in Nemčiji.

V Budimpešti odpira vrata muzej voščenih lutk Madame Tussauds

25. 05. 2023 10.56

V madžarski prestolnici Budimpešta danes odpira vrata nov muzej voščenih lutk Madame Tussauds, v katerem bo na ogled 51 voščenih lutk madžarskih in mednarodnih zvezdnikov ter zgodovinskih osebnosti.

Nov ljubljanski zapor: 'Napačno razumevanje je, da se gradi hotel'

20. 05. 2023 08.00

V ljubljanskih Dobrunjah že nastajajo prve zaporniške celice. Na gradbišču, velikem skoraj 5 hektarjev, bo do leta 2025 zrasel nov moški zapor. Imel bo prostora za 388 zapornikov, kar je trikrat več, kot jih uradno sprejme zapor na Povšetovi, kjer so bivanjske razmere – kar boste lahko videli v današnji rubriki 24UR Inšpektor – katastrofalne. Kar nekaj let je bilo tam zaprtih dvakrat več ljudi, kot bi jih po standardih lahko bilo, zaporniki pa so imeli na voljo tudi manj kot tri kvadratne metre osebnega prostora. Zaradi tega je država danes plačala že za četrt milijona evrov odškodnin.

Beg možganov kot priložnost: kaj lahko ponudi Slovenija?

18. 05. 2023 06.00

Polona Globočnik, Miha Šaberl in Kristi Hodak Knobloch – izobraženci s karierami na Dunaju, v Pragi in Londonu – o tem, zakaj so izbrali tujino. So visoki davki v Sloveniji edini razlog? Ali Slovenija lahko sodeluje v globalni tekmi za višje plače in boljšo kakovost življenja? In kaj je treba narediti, da bo beg možganov postal priložnost za hitrejši razvoj države?