rusko letališče

Aretirali letališkega uslužbenca
30. 12. 2002 00.00
Francoska policija je v soboto aretirala uslužbenca pariškega letališča Roissy-Charles de Gaulle, ker so pri njem našli orožje in eksploziv. Moški sicer ni veljal za islamista.

Drnovšek pri Putinu
13. 09. 2002 00.00
Premier Janez Drnovšek je zaključil dvodnevni uradni obisk v Rusiji, potem ko se je v Sočiju ob Črnem morju sestal z ruskim predsednikom Vladimirjem Putinom. Voditelja sta se strinjala, da so predvsem na področju gospodarstva odnosi med državama izjemno dobri.

V Moskvi strmoglavil iljušin
28. 07. 2002 00.00
Takoj po vzletu z moskovskega letališča Šerementjevo-1 je strmoglavilo potniško letalo iljušin Il-86. Na letalu je bilo 16 ljudi. Po sedaj znanih podatkih je nesrečo preživel samo en potnik.

Siloviti napadi na Kandahar
29. 11. 2001 00.00
Ameriška letala silovito napadajo Kandahar, zadnje talibansko oporišče. Mula Omar in bin Laden naj bi bila po navedbah talibanov in Severnega zavezništva živa. Ameriško obrambno ministrstvo pa je sporočilo, da poročila o pokolu zapornikov v Mazar-i-Šarifu niso verodostojna.

27 mrtvih v ruskem letalu
20. 11. 2001 00.00
Okoli 250 kilometrov severno od Moskve je strmoglavilo letalo z 18 potniki in 9 člani posadke. Rusko obrambno ministrstvo je zavrnilo možnost, da bi letalo sestrelila protiletalska raketa.

Vrnitev nekdanjega predsednika
17. 11. 2001 00.00
Ameriške sile kljub začetku ramadana nadaljujejo z vojaškimi operacijami v Afganistanu. Glavna tarča napadov je mesto Kanduz. V Kabul je prispel nekdanji afganistanski predsednik Rabani, Osama bin Laden pa naj bi se še vedno nahajal v državi.

Severno zavezništvo v Mazar-i-Šarifu
09. 11. 2001 00.00
Opozicijske sile Severnega zavezništva so sporočile, da so prevzele nadzor nad strateško pomembnim mestom Mazar-i-Šarifom ter da bodo nocoj napadle tudi Kabul.

Talibani pripravljajo bitko za prestolnico
17. 10. 2001 00.00
Ameriška pehota naj bi se s helikopterji že izkrcala blizu mesta Kandahar, ki velja za oporišče mule Mohameda Omarja in Osame bin Ladna. Talibani pa so napovedali, da bodo v primeru kopenske ofenzive Severnega zavezništva uporabili tudi kemijsko in biološko orožje.

ZDA za vojaško posredovanje
14. 09. 2001 00.00
Ameriški senat je predsedniku Bushu odobril uporabo vojaške sile proti teroristom in tistim, ki mednarodni terorizem podpirajo. Talibanske oblasti so sporočile, da se pripravljajo na ameriško maščevanje.

Načrt varovanja je pripravljen
12. 06. 2001 00.00
Varnostni načrt sobotnega srečanja Busha in Putina v Ljubljani je praktično že pripravljen, podrobnosti pa so iz varnostnih razlogov strogo varovana skrivnost. Načrt je usklajen tako z ameriško tajno službo, ki varuje predsednika Busha, kot tudi z rusko službo za varovanje predsednika Putina.

Evropska delegacija v Moskvi
14. 02. 2001 00.00
Na dvodnevni obisk v Moskvo je danes prispela evropska delegacija, v kateri so švedska zunanja ministrica Anna Lindh, evropski komisar za zunanje odnose Chris Patten in visoki predstavnik Evropske unije za skupno zunanjo in varnostno politiko Javier Solana. Visoki evropski predstavniki bodo z gostitelji govorili o obrambi, varnosti in posledicah širitve EU za rusko najbolj zahodno ležečo enklavo Kaliningrad. Ob prihodu na moskovsko letališče Šeremetjevo je delegacijo pozdravil podpredsednik ruske vlade Viktor Hristenko, ki je pristojen za odnose z EU.

Usoda Kurska odvisna od pomoči tujine
16. 08. 2000 00.00
V ruski jedrski podmornici Kursk, ki je v nedeljo potonila v Barentsovem morju na severozahodu Rusije, je po najnovejših podatkih še vedno ujetih vseh 118 članov posadke, zato se njihovo reševanje intenzivno nadaljuje, danes pa je Rusija tudi uradno sprejela vsakršno pomoč tujine. Plovilo je že v soboto imelo tehnične težave, v nedeljo pa je potonilo na dno morja, kjer leži približno 108 metrov globoko na boku pod kotom 60 stopinj, so sporočili iz norveškega ministrstva za zunanje zadeve. Vzrok nesreče še ni znan. Strokovnjaki domnevajo, da je ob izstrelitvi torpeda eksplozija poškodovala kljun, po drugi možni razlagi pa naj bi Kursk trčila v neko drugo plovilo. V času nesreče jedrske podmornice je bila v Barentsovem morju ameriška ladja za elektronski nadzor, ki je spremljala ruske pomorske vojaške vaje, so sporočili iz ameriškega obrambnega ministrstva, vendar je Pentagon zanikal, da bi bila v nesrečo vpletena kaka ameriška ladja.

Politiki na Balkanu
24. 12. 1999 19.09
Ruski obrambni minister Igor Sergejev je prispel na Kosovo, kjer je obiskal tam nameščene ruske vojake v okviru mednarodnih mirovnih sil (KFOR). Sestal se je tudi s poveljnikom mirovnih enot KFOR Klausom Reinhardtom in nemškim obrambnim ministrom Rudolfom Scharpingom, ki je kasneje odpotoval v Prizren, kjer je obiskal nemške vojake v okviru mirovnih sil KFOR.

Nadaljevanje spopadov
21. 12. 1999 11.08
Ruske sile tudi danes nadaljujejo z napadi na okolico čečenske prestolnice. Po mnenju nekaterih opazovalcev bi lahko bili zadnji boji odločilni v trimesečni operaciji. Po ruskih navedbah naj bi zvezne sile včeraj zavzele letališče v Groznem.

Čečeni uničili dve letali, Rusi zanikajo
24. 10. 1999 09.37
Po trditvah čečenskega ministra za zdravstvo Umarja Khambijeva, je v včerajšnjih napadih ruskih oboroženih sli umrlo 163 ljudi, 380 pa je ranjenih. Opozoril je tudi, da število žrtev narašča z intenziteto ruskih napadov.

Ruska letala ponovno napadla Grozni
24. 09. 1999 11.26
Ruska letala so davi spet napadla čečensko prestolnico Grozni in njeno okolico, je poročala francoska agencija AFP. Pri tem je bilo ubitih devet ljudi, so sporočile čečenske oblasti.

Proti Kosovu poleteli še dve ruski letali
28. 06. 1999 10.05
Z moskovskega letališča sta davi proti prištinskemu letališču Slatina poleteli dve ruski letali s po 16 padalci in vojaško opremo za pripravo namestitve ruskih vojakov v okviru mednarodnih mirovnih sil na Kosovu (KFOR).

Pristanek prvih letal na Kosovu
27. 06. 1999 10.43
Rusko letalo Iljušin 76 in francosko letalo C 130 sta prvi letali, ki sta pristali na letališče blizu Kosova po koncu napadov zveze NATO. Letališče je bilo do danes zaprto.

V trčenju med letalom in labodi so jo slabše odnesli slednji
03. 05. 1999 08.25
Rusko potniško letalo je moralo pred dnevi potem, ko je prišlo do ''trčenja'' z jato labodov, zasilno pristati na ruskem Daljnem vzhodu. Letalo vrste antonov AN-24 z 39 potniki in člani posadke je ravno vzletelo z letališča v Južno-Sahalinsku na otoku Sahalin, nato pa je na višini 350 metrov naletelo na jato labodov. Pilot letala se je odločil za povratek na letališče, kjer naj bi ugotovili, kakšno škodo je povzročila nenavadna nesreča. Na letališču so ugotovili le manjšo škodo na trupu in krilu, ranjenih pa ni bilo. Za labode se je trčenje končalo precej bolj tragično. Potniki letala so povedali, da je ducat ptičev končal v propelerjih letalskega motorja.