sabo

Žalostno leto za singapurska zabavišča

20. 04. 1998 09.51

Singapurska zabavišča imajo zaradi finančnega pretresa polotoške republike in zagrenjenosti prebivalcev za sabo črno leto, piše The Sunday Times. Število obiskovalcev se je po podatkih singapurskega turističnega urada lani znižalo za 8,4 odstotka, na približno 16 milijonov obiskovalcev. Predlani se je posel povečal za 3,1 odstotka, prvič po dolgih letih celo zabeležil rekorden obisk, preden so lanskoletni dogodki zaustavili rast. Krizo so občutila lokalna zabavišča, parki vseh vrst, muzeji, galerije, vrtovi, živalski vrtovi in naravni parki.

IMF opozarja ZDA pred padcem vrednosti dolarja in delnic

15. 04. 1998 11.13

Mednarodni denarni sklad (IMF) je v svojem polletnem pregledu dogajanj v svetovnem gospodarstvu opozoril ZDA, da bi azijska finančna kriza lahko vplivala na padec vrednosti dolarja in delnic. V Washington pa je že prispela večina finančnih ministrov iz 182 držav članic IMF, ki bodo razpravljali o učinkih in posledicah azijske krize ter skušali najti odgovor, kako bi naj finanči svet v prihodnosti reagiral na krizne dogodke.

Skrivnostni tatovi v mestni hiši

03. 03. 1998 09.06

Svetniki v češkem mestu Prostej so povsem nemočni. Mestno hišo namreč že več tednov sredi belega dne obiskujejo tatovi, ki doslej za sabo niso pustili niti najmanjše sledi. Po navedbah občinskega predstavnika je v tem času iz luči izginilo precej žarnic, v toaletnih prostorih pa pogrešajo brisače in zavitke toaletnega papirja. Neznani storilci so odnesli tudi aparat za kuhanje kave in tepih. "Od policije vendar ne moremo zahtevati, da v mestno hišo napoti opazovalno službo," je povedal občinski predstavnik. Po njegovem mnenju tatovi niso uslužbenci, ampak bolj verjetno stranke. Vendar pa, kakor pravi, vsakemu, ki pride iz mestne hiše, človek ne more sprazniti žepov.

Policisti zavračajo pobiranje kazni

09. 02. 1998 09.23

Newyorški policaji so prvič resneje prišli navkriž z županom Rudolphom Giulianijem, pa ne zaradi plač ampak zaradi kaznovanja pešcev. Možje v modrem namreč zavračajo kaznovanje ljudi, ki prečkajo cesto pri rdeči luči, oziroma izven označenega prehoda. Zadeva niti ne bi bila zanimiva, če ne bi posegla v samo bistvo New Yorka, mesta s "posebnimi" pravili obnašanja pri prečkanju ceste.