sistem plač v javnem sektorju

Pri pogajanjih je nujna enotnost
08. 03. 2002 00.00
Sindikati negospodarskih dejavnosti so vladni predlog o sistemu plač v javnem sektorju označili za popolnoma neustreznega. Vodja koordinacije sindikatov negospodarstva Drago Ščernjavič pa poudarja, da je enotnost vseh poklicnih skupin ključna za nadaljnjo uspešnost pogajanj z vlado.

Vlada o plačah v javnem sektorju
07. 03. 2002 00.00
Vlada je določila besedilo predloga zakona o sistemu plač v javnem sektorju za drugo obravnavo v državnem zboru. Pogajanja s sindikati naj bi se nadaljevala prihodnji teden.

Začetek partnerskega dialoga
05. 11. 2001 00.00
Predstavitev zakona o sistemu plač v javnem sektorju gre razumeti kot začetek partnerskega dialoga in ne kot začetek pogajanj, zatrjuje notranji minister Rado Bohinc.

Proti predlogu zakona o plačah
17. 10. 2001 00.00
SVIZ zavrača predlog vlade, ki je bil sindikatom javnega sektorja predložen na pogajanjih o izhodiščni plači in regresu. Predlog predvideva, da bi polovico predvidene uskladitve izhodiščnih plač uveljavili po sprejetju novega zakona o plačah v javnem sektorju.

Bohinc o reformi javne uprave
17. 04. 2001 00.00
Na današnjem posvetovalnem sestanku na Brdu pri Kranju je notranji minister Rado Bohinc županom slovenskih občin predstavil potek reforme javne uprave ter nekatere nove zakonske predpise, s katerimi bo vlada skušala sistemsko urediti to področje oz. premostiti nekatere slabosti ter pomanjkljivosti, ki so se pokazale v dosedanjem delovanju lokalne samouprave. Tako je v načrtih tudi posebna reforma lokalne samouprave ter oblikovanje najprej izhodišč in nato nekaterih novih zakonov, sistemskega o lokalni samoupravi, o občinah, o pokrajinah in o financiranju občin, s katerimi naj bi decentralizirali oblast. Ob tem je minister Bohinc napovedal, da bo predlog zakona o javnih uslužbencih, sicer eden najpomembnejših stebrov potekajoče reforme, ki prinaša številne novosti tudi na lokalni ravni, predvidoma že na četrtkovi seji obravnavala vlada.

Vlada o nesorazmerju plač
23. 03. 2001 00.00
Vlada je včeraj sprejela še drugi del informacije o plačah v javnem sektorju. Ker so dosedanja nesorazmeja plač povzročali predvsem številni dodatki, ki so se v posameznih sektorjih razlikovali, je vlada sklenila, da bo v novem Zakonu o razmerju plač večina dodatkov vključenih v osnovno plačo. Ta pa bo enotna za vse zaposlene v javnem sektorju.

Vlada o nesorazmerju plač
22. 03. 2001 00.00
Vlada je danes sprejela še drugi del informacije o plačah v javnem sektorju. Ker so dosedanja nesorazmeja plač povzročali predvsem številni dodatki, ki so se v posameznih sektorjih razlikovali, je vlada sklenila, da bo v novem Zakonu o razmerju plač večina dodatkov vključenih v osnovno plačo. Ta pa bo enotna za vse zaposlene v javnem sektorju.

Vlada končala stodnevno obdobje
08. 03. 2001 00.00
Danes je bila zadnja vladna seja v stodnevnem obdobju, ki ga nenapisano politično pravilo predvideva za mirovanje opozicije, da se vlada lahko ustali. Na njej je vlada za ministrsko svetnico, ki bo koordinirala reformo državne uprave, projekt e-Slovenija in antibirokratski program ter ostale zadeve s področja državne uprave, imenovala diplomirano pravnico Nevenko Črešnar-Pergar. Za državnega sekretarja v uradu predsednika vlade pa je bil imenovan Janez Lenarčič, ki bo zadolžen za področje zunanjih zadev.

Drnovšek o plačni politiki
08. 01. 2001 00.00
Do aktualnih vprašanj plačne politike se je opredelil tudi predsednik vlade Janez Drnovšek. Svoje stališče, ki so ga povzeli mediji, je predstavil kar na internetu, na spletni strani predsednika vlade. Drnovšek med drugim piše, da ne pristaja na pozive k nekakšnemu Thatcherjanskemu urejanju politike plač, ko naj bi vlada s trdo roko zagotovila red. Pri tem je treba imeti občutek in pravo mero, kar je bistvo politike na tem področju.

Brejc o sistemu plač
04. 10. 2000 00.00
Minister za delo, družino in socialne zadeve Miha Brejc je po sestanku vladne skupine za pogajanja s sindikati negospodarstva poudaril, da je na sistemski ravni nujno potrebno urediti sistem plač v javnem sektorju za primerljive skupine, saj bo le tako možno rešiti nesorazmerja, ki se pojavljajo pri plačah v javnem sektorju.