tukaj

Sampras slavil v Duluthu

04. 05. 1998 09.03

Zmagovalec teniškega turnirja v Duluthu v ZDA - nagradni sklad je bil 315.000 ameriških dolarjev - je prvi nosilec in igralec sveta domačin Pete Sampras. Po ogorčenem dvoboju je v finalu s 6:7 (2:7) 6:3 7:6 (7:4) premagal Avstralca Jasona Stoltenberga, sicer drugega nosilca. V konkurenci parov sta slavila Južnoafričana Ellis Ferreira in Brent Haygarth. V finalu sta s 6:3 0:6 6:2 premagala prva nosilca, domačina Alexa OBriena in Richeyja Reneberga. "Tukaj očitno zmagam vsake tri leta. Bil je naporen teden, poleg tega pa je bila tokrat prava vojna v finalu. Tekma je bila solidna, pravzaprav mi ni poklonil niti ene same žoge, tako da bi zlahka lahko zmagal tudi Jason," je po zmagi povedal Sampras.

Glavni problem je vreme

09. 02. 1998 12.25

Vzdušje v Naganu je v pričakovanju lepega vremena. Novinarji, tekmovalci in spremljevalci zrejo v nebo in ugibajo, ali se bodo neobetavne napovedi uresničile. Tekmovanja in treningi zaradi slabega vremena odpadajo in se prelagajo, kar je neprijetno tudi za nas, televizijske novinarje. Poteka namreč več stvari naenkrat, program pa se je pripravljal več let, zato je vse skupaj postavljeno na glavo. Japonska je znana po tem, da so zime dokaj zasnežene, navajeni so tudi na hitre vremenske spremembe. Novinarji tukajšnjo situacijo primerjajo s svetovnim prvenstvom leta 1993 v Norioki. Sicer pa lepše vreme napovedujejo za sredino tedna.

Ni tako slabo kot zgleda - prva letošnja premiera v PDG

22. 01. 1998 09.12

Kot prvo letošnjo premiero v Primorskem dramskem gledališču v Novi Gorici bodo drevi ponudili delo Ni tako slabo kot zgleda avtorja Petra Barnesa v režiji Jaše Jamnika.