urad za informiranje

Na Top Jobu tokrat tudi Republiški zavod za zaposlovanje

13. 04. 1998 07.24

Na Ekonomski fakulteti v Ljubljani se bo 14. aprila začela vsakoletna prireditev Top Job '98, ki jo organizira združenje študentov ekonomije AIESEC. Na prireditvi bo s programom, namenjenim usposobitvi mladih za uspešnejše iskanje zaposlitve, sodeloval tudi Republiški zavod za zaposlovanje. Urad za delo Ljubljana pa bo pripravil delavnico z naslovom Poti do dela in zaposlitve.

Jugoslovanska vlada o nasledstvu; podpora Wattsovemu predlogu

17. 03. 1998 17.31

Posebna komisija vlade Zvezne republike Jugoslavije je na današnji seji preučila predlog dogovora o nasledstvu nekdanje Jugoslavije na podorčju arhivov, državljanstev in pokojnin ter ocenila, da je predlog, ki ga je pripravil mednarodni posrednik sir Arthur Watts dobra osnova za sklenitev končnega dogovora o omenjenih vprašanjih, je sporočil jugoslovanski urad za informiranje.

Možnosti slovenskega podeželja v Evropski uniji

16. 02. 1998 14.21

V letu 1998 bodo predstavniki centra za uravnotežen razvoj Vitra organizirali razstave, okrogle mize in predavanja, na katerih bodo slovenske kmete poučili o poslovnih možnostih, ki se bodo pojavile ob slovenski vključitvi v Evropsko unijo. Izvedli bodo projekt <i>Priložnosti slovenskega podeželja</i>, ki ga je podprl vladni urad za informiranje in projekt <i>Demokratična vas</i> s podporo programa za demokracijo Phare&Tacis. Slednjega bo financirala komisija evropske skupnosti.

Slovenska manjšina na Hrvaškem: priznana, a ne ustavna

17. 12. 1997 09.21

Da bi se glede na stalne odzive slovenskih medijev in na uradne ocene iz Slovenije "izognil kakršnimkoli nadaljnjim nejasnostim in nerazumevanju", je urad za informiranje Republike Hrvaške izdal obvestilo, v katerem pojasnjuje vzroke za spremembe hrvaške ustave, ki jih je 12. decembra izglasoval hrvaški parlament in po katerih slovenska narodna manjšina ni omenjena v besedilu preambule spremenjene ustave. V njem je zapisano, da želi hrvaška vlada poudariti, da sprejemanje omenjenih ustavnih odredb ne bo imelo negativnega vpliva na status slovenske manjšine na Hrvaškem, ter da namerava še naprej pomagati slovenski manjšini s ciljem ohranjanja njene identitete ter zaščite njenih manjšinskih pravic. Hrvaška vlada bo na podlagi predhodnih pozitivnih izkušenj s podobnim sporazumom z Italijo in Madžarsko slovenski vladi ponudila predlog dvostranskega sporazuma o vzajemni zaščiti manjšin.