varnosti

Jelcin na Švedskem
02. 12. 1997 13.29
Ruski predsednik Boris Jelcin je davi odpotoval iz Moskve na tridnevni uradni obisk na Švedsko. To je prvi obisk kakega ruskega voditelja v tej skandinavski državi po obisku ruskega carja Nikolaja II. leta 1909.>br> Ruski predsednik bo med pogovori s švedskim premierom Goeranom Perssonom ter nato v švedskem parlamentu predstavil ruske predloge o zagotovitvi varnosti v baltskih državah. Sešel se bo tudi s švedskimi poslovneži in z njimi razpravljal o okrepitvi gospodarskih odnosov med Rusijo in Švedsko.

Bo pri vstopu Češke v NATO potrebna asistenca vitezov?
24. 11. 1997 10.06
Češki novinarji in umetniki so s sinočnjim zborovanjem v Pragi sprožili kampanjo prepričevanja rojakov v prid vstopa domovine v Severnoatlantsko zvezo. Geslo kampanje <b>Vitezi Blanika, pohitite! Vstopamo v NATO</b>, so priredili po stari legendi, ki pravi, da bodo vitezi praškega griča Blanika vstali od mrtvih in prihiteli na pomoč češkemu narodu, če se bo ta znašel v nevarnosti.

Gore in Černomirdin začela pogovore
22. 09. 1997 00.00
Ameriški podpredsednik Al Gore in ruski premier Viktor Černomirdin sta v bližini Moskve danes začela politične pogovore, so sporočili z ruske vlade. Sogovornika bosta razpravljala o sodelovanju na področju jedrske varnosti, dvostranskih trgovinskih vprašanjih in sodelovanju pri vesoljskih poletih. Gore in Černomirdin predsedujeta rusko-ameriški komisiji za gospodarsko in tehnološko sodelovanje.