zadnji krog

Ruska delegacija odpotovala v ZDA na pogovore o posojilih
25. 04. 1999 18.35
Delegacija ruske vlade pod vodstvom prvega namestnika predsednika vlade Jurija Masljukova je danes odpotovala v Washington na zadnji krog pogovorov o novih posojilih. Delegacija se bo udeležila zasedanj komisij Mednarodnega denarnega sklada (IMF) in Svetovne banke.

Wattsa ne bo v Beograd
06. 10. 1998 10.28
Mednarodni posrednik sir Arthur Watts je prekinil zadnji krog pogovorov z državami naslednicami nekdanje SFRJ. Watts naj bi danes prispel v Beograd na pogovore z jugoslovansko delegacijo, poroča Beta.

Arthur Watts pred oktobrsko nasledstveno ''konklavo'' na turnejo po naslednicah
27. 09. 1998 12.49
Sprva za konec septembra predviden nov krog nasledstvenih pogajanj v Bruslju je prestavljen na konec oktobra, se je nedavno izvedelo v Bruslju. Mednarodni posrednik na pogajanjih sir Arthur Watts se je namreč odločil, da bo pred tem na turneji od 28. septembra do 9. oktobra vnovič preveril stališča držav naslednic. S slovensko delegacijo se bo v Ljubljani pogovarjal 29. septembra, nato pa bo obiskal še Skopje, Beograd, Zagreb in Sarajevo.

V Libanonu poteka zadnji krog lokalnih volitev
14. 06. 1998 10.44
V Libanonu danes poteka zadnji krog prvih lokalnih volitev po 35 letih.

Evropski parlament opravlja še zadnji krog zaslišanj kandidatov za vodstvo ECB
08. 05. 1998 10.32
V Evropskem parlamentu danes poteka še drugi, zadnji krog zaslišanj kandidatov za položaje v šestčlanskem izvršnem odboru Evropske centralne banke (ECB), ki bo začela delovati 1. julija letos. Najbolj odmevno zaslišanje je bilo včeraj, ko je na vprašanja članov parlamentarnega odbora za gospodarstvo in finance odgovarjal kandidat za predsednika ECB, Nizozemec Wim Duisenberg. Duisenberg je odboru znova razložil, da mandata ne namerava odslužiti v celoti, vendar pa je vztrajal pri stališču, da bo sam odločil, kdaj bo zapustil prvo mesto v ECB. Po zaslišanjih bo odbor za gospodarske zadeve prihodnji teden, 11. maja, izrekel mnenje o kandidatih, 626 poslancev pa se bo o njih izreklo na plenarnem zasedanju v Strasbourgu, prihodnjo sredo, 13. maja.

Hašek in Grosek izločila Philadelphio; Montreal zelo blizu prvega uspeha po petih letih
02. 05. 1998 12.10
V Philadelphiji so v peti tekmi prvega kroga končnice severnoameriške hokejske lige NHL domači letalci trdo pristali. S porazom proti Buffalu po podaljšku so lanski finalisti letošnji nastop namreč končali že v prvem krogu končnice. Buffalo, ki si je v letošnji sezoni veliko točk priboril predvsem po zaslugi izrednega vratarja Dominika Haška, je v končnici prikazal doslej skrite vrline. Predvsem to velja za učinkovito igro z igralcem več, saj so od 32 priložnosti, ko so imeli na tekmah v končnici na ledu igralca več, zadeli devetkrat. Na zadnji tekmi v Philadelphiji so vse tri gole za zmago s 3:2 dosegli ob "power-playu". Junak srečanja je bil Michal Grosek, ki je z golom v šesti minuti podaljška Buffalu šele tretjič v zadnjih 14 poskusih omogočil napredovanje v naslednji krog končnice, pa tudi Hašek je bil s 35 obrambami spet na svojem mestu. V Washingtonu je Boston s prepričljivo zmago 4:0 - tri gole so gosje dosegli v drugi tretjini - znižal skupni izid v boju z Washingtonom na 2:3. Vratar Bostona Byron Dafoe je imel 26 obramb ter prvič v karieri na tekmi končnice ohranil nedotaknjeno mrežo, zadetke pa so dosegli Jason Alison, Sergej Samsonov, Rob DiMayo in Ray Bourque. Pingvini iz Pittsburgha so po sinočnjem porazu v domači dvorani zelo blizu izpadu iz tekmovanja. Montrealski Canadiens so jih premagali s 5:2 in v skupnem seštevku vodijo s 3:2. Mark Recchi je dosegel dva gola v zadnji tretjini, Patrice Briseboise in Shaynne Corson pa sta zadela v razmaku minute in pol v drugi tretjini. Edina svetla točka poraza pingvinov je tradicija; ko so namreč zadnjič, leta 1991, izgubljali dvoboj prvega kroga končnice z 2:3, so nazadnje ne le zmagali v prvem krogu, ampak tudi osvojili Stanleyev pokal. Prav nasprotno - prekinitev tradicije - pa si želijo v kanadskem moštvu, ki se mu v zadnjih petih sezonah, ko se je uvrstilo v končnico, nikoli ni uspelo uvrstiti v drugi krog tekmovanja.

Utah se je rešil, Charlotte v drugem krogu proti Chicagu
02. 05. 1998 12.04
Košarkarji Utah Jazza so v četrti tekmi prvega kroga končnice ameriške košarkarske lige NBA v Hustonu premagali domače rakete s 93:71, izenačili izid v zmagah na 2:2 in izsilili še odločilno peto tekmo. S to zmago so se verjetno izognili prvi ponovitvi neslavnega rekorda, da bi jih kot prvopostavljeno moštvo že v uvodnem krogu končnice premagala ekipa, ki je bila po rednem delu šele na osmem mestu. V zgodovini NBA se je doslej to zgodilo le enkrat, ko je 1994 Denver izločil Seattle. Zmagovalec dvoboja med Utahom in Houstonom (peta tekma bo v nedeljo v Salt Lake Cityju) se bo v drugem krogu pomeril s San Antoniom. V sinočnji tekmi je blestel Karl Malone, ki je dosegel 29 točk. Gostje so dokončno zlomili odpor domačih košarkarjev šele v zadnji četrtini, ki so jo dobili z 28:10. Izkazali so se tudi rezervni igralci Utaha, saj sta Bryon Russel in Shandon Anderson dosegla po 15 točk. Pri poražencih je bil najučinkovitejši Hakeem Olajuwon s 27 točkami, nekoliko bolj razpoložen je bil le še Clyde Drexler (11), ostali pa niso dosegli več kot 10 točk. Igralci Charlotta so šele drugič v zgodovini svojih nastopov v NBA preskočili prvo oviro v končnici. V Atlanti so premagali domače jastrebe z 91:82 in se s skupnim izidom 3:1 v zmagah uvrstili v drugi krog končnice, kjer pa se bodo srečali s Chicagom. Na tekmi v Atlanti se je odlikoval predvsem Anthony Mason, ki je dosegel kar 29 točk, od tega 21 v zadnji četrtini. Ko je bil pet minut pred koncem izid izenačen na 74:74, je prevzel vso odgovornost. Trikrat zapored je zadel izpod koša, z meti mimo visokega centra domačih Dikemba Mutomba, in svojemu moštvu zagotovil prednost šestih točk. Do konca tekme domači niso več zmogli preobrata. Pri zmagovalcih je bil razpoložen še Glenn Rice s 26 točkami, pri poražencih pa je največ, 27 točk dosegel Smith.

Blair in Ahern nadaljujeta pogajanja o Severni Irski
09. 04. 1998 11.11
S srečanjem premierov Velike Britanije in Irske Tonyjem Blairom in Bertiejem Ahernom se je v Belfastu danes začel zadnji, odločilni krog mirovnih pogajanj o prihodnosti Severne Irske, na katerem naj bi še pred iztekom ultimata danes opolnoči skušali doseči dogovor o nerešenih vprašanjih.