Avtor24UR ZVEČER

Adrio tehniko zapuščajo visoko usposobljeni mehaniki
01. 03. 2018 08.31
Zakaj svetovno priznanega vzdrževalca letal Adriotehniko zapušča vse več visoko usposobljenih mehanikov? Stvari naj bi šle tako daleč, da v podjetje kot nadomestilo prihajajo pogodbeniki, ki nekatera letala, ki naj bi jih popravili, vidijo prvič, kar naj bi od nadaljnjega poslovanja že odvračalo velika letalska imena.

V enem tednu več kot 5000 podpisov za odstop zdravstvene ministrice Milojke Kolar Celarc
01. 03. 2018 06.30
Na začetku tedna je v javnost prišla novica, da očitno razpada tudi oddelek za otroško intenzivno terapijo v UKC Ljubljana. Na tem oddelku je dala odpoved še ena zdravnica. Požar gasijo z zdravniki iz Hrvaške. Ministrica pa javnosti sporoča, da ima novo vodstvo UKC vso podporo ministrstva pri iskanju zdravnikov znotraj Evropske unije.

Po cesti in zraku s trikolesnim 'žirokopterjem'
01. 03. 2018 07.19
So električni avtomobili res vozila prihodnosti? Morda pa se bomo gneči na cestah preprosto izognili tako, da se bomo dvignili s tal in poleteli. Prototip, ki ga je nizozemsko podjetje razvijalo deset let, bo prvič postavljen na ogled na slovitem mednarodnem sejmu v Ženevi, ki vsako leto z novostmi privabi največje ljubitelje avtomobilizma. Kako vabljiva pa je cena letečega avtomobila?

Primorski tehnološki gigant Robotina želi postati največja elektrarna na svetu
28. 02. 2018 06.30
Slovenija ni zaman oklicana za Silicijevo dolino kriptosveta. Primorski tehnološki gigant Robotina napoveduje prvo virtualno elektrarno, ki bo omogočila 30-odstotni prihranek pri porabi električne energije po vsem svetu, ne le pri nas. S prodajo lastnih krpitožetonov bodo namreč poskušali zbrati največ na slovenskih tleh, več kot 28 milijonov dolarjev.

S čim bodo volivce tokrat prepričevale nove stranke?
27. 02. 2018 06.30
Vlada Mira Cerarja ima najnižjo podporo doslej, kampanje za junijske volitve pa že pripravljajo stari in novi obrazi na političnem parketu. S kakšnim programom bodo volivke in volivce prepričali Bojan Dobovšek, Bojan Požar in Aleš Primc? In zakaj Slovenci tako radi zaupamo novim obrazom?

Nov slovenski prodor v kriptosvet: mladi podjetniki razvili platformo Futourist
24. 02. 2018 11.21
Všečkanje objav na Facebooku, recenzija hotela na Tripadviserju, ocenjevanje restavracije na Yelpu. Si predstavljate, da bi za to prejeli plačilo? Seveda, pravi ekipa osmih mladih podjetnikov, ki pripravlja platformo Futourist. Ta bo ocene in mnenja nagrajevala s kriptožetoni.

Hčerinska družba NLB brez dovoljenja odobravala kredite v švicarskih frankih in evrih
23. 02. 2018 06.30
Hčerinska družba NLB InterFinanz AG iz Zuricha je na Hrvaškem odobravala kredite tako v šivcarskih frankih kot v evrih, čeprav za to ni imela dovoljenja. Smo tudi zato v slabšem položaju v primerjavi s Hrvati, ki terjajo plačilo vlog NLB-ja na Hrvaškem?

Na izlet do kraja snemanja uspešnice Moja boš
23. 02. 2018 08.08
Serija Moja boš tako navdušuje, da so se v eni od ljubljanskih turističnih agencij na pobudo gledalcev že odločili pripraviti posebno turo po Carigradu. Prav v tem mestu se namreč odvija ljubezenska zgodba Kemala in Nihan. In kje sta se zaljubljenca sprehajala, kam sta hodila na zmenke, kje je njuna ljubezen vzcvetela? V mestu ob Bosporski ožini, ki je sicer že tako pravi magnet za Slovence.

V sadnih čajih sadja pogosto le za vzorec
23. 02. 2018 07.00
V zimskih mesecih se radi pogrejemo s čajem. Še posebej priljubljeni so sadni čaji, izbire pa je v trgovinah res veliko. A koliko sadja je v resnici v njih? Kot ugotovlja 24UR Inšpektor, običajno ne prav veliko. Oziroma v mnogih primerih je borovnic, češenj, jabolk, malin, ki nam jih obljubljajo imena čajev in slike na embalaži, v resnici zelo malo ali celo zgolj za vzorec.

Nova kriminalna epidemija v Londonu: roparji na motorjih
22. 02. 2018 08.29
V Londonu je zadnjih nekaj let vse več žrtev roparjev na motorjih. Ti se, navadno zvečer, vozijo po mestu in ljudem kradejo iz rok torbice in pametne telefone, ki ji lahko nato tudi dobro prodajo. Tovrstnih ropov je v Londonu povprečno že 54 na dan.

Zabava na Švedskem - ljudje si jemljejo vzorce DNK, da bi preprečili razvoj morebitnih bolezni
22. 02. 2018 07.00
Švedska je trenutno raj za biohekerje. Na posebnih zabavah si posamezniki jemljejo vzorce DNK, da bi s posebnimi analizami vnaprej ugotovili, kakšne bolezni jim grozijo in kako jih preprečiti. A strokovnjaki svarijo, da so stvari bolj zapletene in da je v primeru težav še vedno treba k zdravniku.

Tudi Slovenci imamo svojo Silicijevo dolino
22. 02. 2018 07.00
Tudi Slovenci imamo svojo Silicijevo dolino - številna podjetja, ki orjejo kripto ledino. Tekma za prevlado je pač ostra, države želijo krojiti prihodnost blockchain tehnologije. Medtem v prestolnici bitcoina, Berlinu, navdušenci že obupujejo nad najuspešnejšo kriptovaluti. Tehnologija blockchain vedno večjega trgovanja ne zmore več.

Ministrica, odidite! Novo gibanje z Loredanom na čelu do 5. marca zahteva odstop Kolar Celarčeve
21. 02. 2018 22.03
Odslej lahko prispevate svoj podpis pod zahtevo za odstop zdravstvene ministrice Milojke Kolar Celarc. Gibanje Skupaj naprej, vrnimo zdravstvo ljudem zahteva njen odhod do 5. marca. Eden od ustanoviteljev gibanja, zdravnik Daniel Bešič Loredan, je na Cerarja naslovil pismo za korenite spremembe v zdravstvu.

Četudi javni vrtci necepljenim otrokom zaprejo vrata, kako bo kasneje s šolami?
21. 02. 2018 07.00
Varuhinja človekovih pravic staršem sporoča: če država od vas zahteva, da cepite otroke za predpisane bolezni, da bi jih lahko vpisali v javni vrtec, s tem niso kršene nobene pravice. A četudi bodo necepljenim otrokom zaprta vrata javnih vrtcev, je kasneje tu še javna šola, ki pa je obvezna.

Jamie Oliver v hudih finančnih težavah, prodaja celo nekatere restavracije
21. 02. 2018 06.30
42-letni Jamie Oliver je spet v središču pozornosti, a tokrat ne zaradi kakšne nove kuharske knjige ali kuharske televizijske serije, pač pa zato, ker je njegov britanski in mednarodni imperij restavracij v hudih finančnih težavah. Bankam in drugim naj bi bil dolžan blizu osemdeset milijonov evrov.

Reka ljubezni - v prvi sezoni še niste videli vsega!
20. 02. 2018 20.13
Še čisto malo, pa boste zvečer spet imeli vsaj še en razlog, da boste prikovani pred televizijo, saj se na Pop TV vrača priljubljena serija Reka ljubezni. Snemanje druge sezone je že v polnem teku, na ta mrzli in zasneženi dan pa je igralce na prizorišču snemanja na Dolenjskem obiskala naša Anja.

Potnike na križarjenju tri dni terorizirala nasilna družina, organizatorji pa nič
20. 02. 2018 07.00
10 dni križarjenja na luksuzni jahti, neomejene količine hrane in pijače, kino in bazeni. Se sliši kot raj na zemlji? Morda bi celo bil, a le, če ne naletite na nasilno in neobvladljivo družino, ki spremeni potovanje v peklensko. Potnike na križarjenju ob avstralski obali, med njimi so bili tudi otroci, je tri dni terorizirala nasilna družina.

Kje je program NSi drugačen od tistega, s katerim je šla na volitve Ljudmila Novak?
20. 02. 2018 06.30
Višje plače, hitrejše zdravljenje, kriminalce v zapor, višje pokojnine, varnejše zaposlitve, več investicij, mir in varnost. Nova Slovenija s takšnimi obljubami in pod sloganom 'Zdaj je čas' nagovarja volivce v predvolilni tekmi. S kakšnim 'orožjem' bo v. d. predsednika NSi Matej Tonin skušal državljane prepričati, da si zaslužijo več kot na prejšnjih volitvah?

Končno dočakali poljub nesrečnih zaljubljencev
20. 02. 2018 07.00
Ljubitelji serije Moja boš so končno dočakali poljub med Kemalom in Nihan. Po več kot 50 delih sta si nesrečna zaljubljenca tako izkazala ljubezen. Turške nadaljevanke sicer ne slovijo po strastnih prizorih - če so v mehiških telenovelah žgečkljivi prizori stalnica, jih v konzervativnih turških ne boste videli.

Skriti aduti slovenskega gospodarstva, ki vlečejo državni voz naprej
20. 02. 2018 07.00
Slovenci na mnogih področjih določamo svetovne trende. Ivo Boscarol za Uber razvija letalnik, Pečečnik narekuje razvoj elektronskega igralništva, Akrapovič je sinonim za izpušne sisteme. Priznani podjetniki omogočajo boljši standard v državi, saj so njihovi zaposleni bolje plačani od državnega povprečja. A to so le trije, imamo namreč še vrsto skritih adutov.

Ko podarimo ključ do srca, moramo podariti tudi svoja gesla?
15. 02. 2018 08.01
Vsak tretji na spletu vohuni za svojim partnerjem. In to prav tisti, ki jim partnerji zaupajo svoja gesla telefona, računalnika, e-pošte. Kdo je tisti, ki ima težave z zaupanjem v razmerju – tisti, ki želi vedeti geslo partnerjevega telefona, ali tisti, ki gesla ne želi razkriti? Strokovnjaki za internetno varnost so se postavili na stran slednjih z argumentom, da moramo svoja gesla pač vsi varovati, tudi v zvezi.

Zmagovalni loterijski listek: kako obdržati denar in anonimnost?
15. 02. 2018 08.17
Si lahko zamislite, da v rokah držite zmagovalni loterijski listek, ki bi vam prinesel več kot 450 milijonov evrov, pa si ga ne upate vnovčiti, saj to pomeni, da bodo vsi izvedeli, kdo ste in kje živite? Prav to nočno moro zdaj preživlja zmagovalka ameriškega Powerballa, ki skuša obdržati oboje, dobitek in anonimnost.

Poimenovali so jo za severnokorejsko Ivanko. Kako v resnici obvladuje Kima?
15. 02. 2018 08.09
Sestra severnokorejskega diktatorja Kim Džong Una je s svojo skrivnostnostjo dvignila obilo prahu. Z bratom sta izjemno povezana, v propagandni vojni z Južno Korejo je dosegla pomembno zmago. Zaradi vpliva in osebnega stila so jo že poimenovali za severnokorejsko Ivanko. Ampak - kako, če sploh, v resnici obvladuje Kima?

Člani humanitarne organizacije Oxfam na misijah leta spolno zlorabljali najšibkejše?
13. 02. 2018 18.21
Bile naj bi zgled in vzor človekoljubnosti, nesebične skrbi za tiste, ki potrebujejo pomoč. A žal se je izkazalo, da tudi dobrodelne in humanitarne organizacije, ki se borijo proti revščini, brezvestno izkoriščajo ranljivost šibkih in nemočnih. Ena najbolj uglednih človekoljubnih organizacij na svetu, britanski Oxfam, naj bi leta prikrivala izkoriščanje in spolne zlorabe, ki so jih zakrivili njeni delavci na misijah v tujini.

Komaj polnoleten in že milijonar: večino bogastva ustvaril z vlaganji v kriptovalute
13. 02. 2018 06.30
Pri komaj 18 letih se vozi v luksuznih avtomobilih in svetuje velikim podjetjem. Na hitro bi pomislili, da je eden od razvajenih bogataških sinčkov. Čeprav je Eddy Zillan res iz bogate družine, je večino svojega bogastva ustvaril z vlaganji v kriptovalute. Kapital za vlaganje, približno deset tisoč evrov, je dobil od staršev, ko pa je kriptovalute prodal, je zaslužil več kot milijon evrov.

Zakaj se njuna ljubezen tako globoko dotakne gledalcev?
13. 02. 2018 08.27
Neverjetna priljubljenost turške serije Moja boš v Sloveniji ni izjema, nadaljevanka osvaja občinstvo povsod po svetu. Kaj je v tej nadaljevanki tako posebnega, da gledalcev iz različnih držav, okolij in kultur ne pušča ravnodušnih? Zakaj se ljubezen in usoda Kemala in Nihan tako globoko dotakneta gledalcev? V čem se razlikuje od drugih telenovel?

Prvi človek, ki bo stopil na Mars, je že rojen
10. 02. 2018 06.30
Mars na Zemlji. Tako bi lahko opisali dogajanje v oddaljeni puščavi v Omanu, kjer naj bi bile razmere zelo podobne tistim na rdečem planetu. Znanstveniki, sodeluje jih kar 200 iz 25 držav, testirajo skafandre, robote in vso opremo, ki jo človek potrebuje za pot na Mars in za preživetje tam. Kako daleč pa je v resnici trenutek, ko bo človek res stopil na rdeči planet?

Tragične zgodbe podizvajalcev, ki so verjeli velikim – ti pa se še naprej izmikajo odgovornosti
08. 02. 2018 06.30
DUTB ves čas trdi, da opeharjenim podizvajalcem, ki so gradili v koprski soseski Nokturno, kljub temu, da so jim predložili takratne pogodbe in interno komunikacijo NLB z GPG, izbrisne pobotnice ne more izdati in da ne ve, če je bila kakšna izdana že prej. Toda, Vera Krivec zastopnica opeharjenih podizvajalcev v Nokturnu je po več mesecih preučevanja dokumentacije našla prav tisto, česar na DUTB ves čas trdijo, da niso imeli.

Ljubljana z največ blockchain podjetij na prebivalca na svetu, zdaj se združujejo v zbornico
08. 02. 2018 06.30
Slovenska blockchain podjetja niso le med najštevilčnejšimi in najprodornejšimi na svetu, ampak so tudi prva, ki se uradno povezujejo v zbornico. Toda inovativna podjetja imajo veliko težavo: ne vedo namreč, kako je denimo sploh obdavčena trgovina z žetoni, ki jih izdajajo za zbiranje denarja, prav tako sama zagonska sredstva, področje pa je davčno povsem neurejeno.

S sistemom souporabe avtomobila tudi do pestrejšega družabnega življenja
07. 02. 2018 06.30
Souporaba avtomobilov je v velikih mestih v Evropi in drugod po svetu že precej razširjena, saj se vse več ljudem posedovanje avtomobila zdi odvečen in prevelik strošek. Kaj pa v majhnih vaseh in na periferiji? V Nemčiji že nekaj let preizkušajo ta model tudi v vaseh in prebivalci - zlasti upokojenci - so zelo zadovoljni.