SMO

Davišnji potres začutili tudi prebivalci Kopra

03. 04. 1998 11.34

Seizmografi državne mreže potresnih opazovalnic so danes, 3. aprila, ob 9 uri 27 minut zabeležili močan potresni sunek iz oddaljenosti 360 kilometrov južno od Ljubljane, so sporočili iz Uprave RS za geofiziko. Žarišče potresa je bilo v srednji Italiji. Potres so v Sloveniji čutili posamezni prebivalci Kopra. Ob 10. uri je sledila močnejša ponovitev.

Nova KBM bo uvedla bruto poravnave v realnem času

02. 04. 1998 17.39

Nova KBM bo v ponedeljek, 6. aprila, prenesla svoj račun na Banko Slovenije (BS) in začela poslovati po načinu bruto poravnave v realnem času. Ta pomeni, da bo ob opravljanju prenosov med računi znesek zabeležen tako na računu, iz katerega je bilo plačilo izvedeno, kot na računu, kamor je bilo nakazano, in to v času od 15 do 30 minut. Sistem bruto poravnav v realnem času bodo v banki začeli takoj uporabljati za medbančna posojila, kasneje pa tudi za ostala plačila. Prenos računov poslovnih bank na BS in začetek izvajanja bruto poravnave v realnem času je druga izmed šestih faz projekta priprave za prenos plačilnega prometa iz Agencije za plačilni promet v banke, so sporočili iz NKBM. "To je eden izmed pogojev za vključitev Slovenije v Evropsko monetarno unijo," razlaga Igor Štor, vodja projekta uvajanja reforme plačilnega prometa v Novi KBM. "Tako bomo kmalu postali poravnalna banka. To pomeni, da smo odprli račun pri BS, kar je pogoj, da bomo lahko neposredno izvajali plačilni promet za svoje komitente." V enem od naslednjih korakov bodo namreč podjetja, ki so bila doslej obvezana imeti račune pri Agenciji za plačilni promet, prenesla svoje račune v poslovne banke. Bruto poravnava v realnem času bo potekala prek sistema S.W.I.F.T., ki se je doslej uporabljal predvsem za poslovanje bank s tujino.

Marjan Podobnik: Mi smo bili takrat zavedeni

27. 03. 1998 17.36

Predsednik Slovenske ljudske stranke (SLS) Marjan Podobnik je na današnji novinarski konferenci v Ljubljani znova zavrnil odgovornost SLS za poslovanje agencije Magenta, ki je izvedla nekatere projekte za strankino predvolilno kampanjo leta 1992, in zatrdil, da je bila stranka zavedena. Razkrivanje domnevne vpletenosti SLS v morebitne finančne nepravilnosti Magente in nekaterih drugih podjetij pa je Podobnik označil kot "naročeno, a slabo vodeno kampanjo" lobijev, strank, skupin in posameznikov, ki želijo kriminalizirati SLS ob dejstvu, da je postala vladna stranka in ima možnost uresničiti vrsto tehtnih projektov, ter ob realni možnosti, da stranka zmaga na lokalnih volitvah konec tega leta.

Jordan nekaj krepkih o upravi in soigralcih v NBA

25. 03. 1998 16.44

"V primeru, da bo Phill Jackson odšel, ne bom več igral, pa če tudi to Jerryu Rheinsdorfu in ostalim lastnikom kluba ni všeč. Ve se, da so Bullsi vredni nekaj sto milijonov, Rheinsdorfu pa je v njih vložil le 13 milijonov, zato se mu sploh ni potrebno bati za dobiček," je za posebno izdajo revije ESPN povedal Michael Jordan. "Vprašanje je, kdo bo prvi popustil, saj jaz nikakor ne mislim biti trener in igralec hkrati, kar so mi tudi že ponujali," je dejal Jordan in dodal, da ga nikoli ne bomo videli v obleki s kravato na klopi, možnosti za nadaljevanje svoje kariere pa se mu trenutno zdijo 70:30. Če je pri tem mislil v prid odhoda ali nadeljevanja, ni hotel komentirati. Poleg lastniku Rheinsdorfu ni prizanesel niti glavnemu menedžerju Jerryju Krausu, ki bi po njegovem mnenju že moral oditi, na njegovem položaju pa on vidi prav Philla Jacksona; seveda bi le-ta moral zadržati tudi funkcijo trenerja. "Jaz lahko shajam z ali brez Krausa, vendar ga nikoli ne pozdravim, ko se srečava. Njegove poslovne odločitve v zadnjem času niso bile najboljše; npr. odhod Jasona Caffeyja, za kar ni bilo nobenega pravega razloga, saj smo v zameno dobili Davida Vaughna in dva novinca, kar je pozneje zelo težko prodati," je bil do Krausa oster zvezdnik NBA. Pravzaprav v intervjuju za ESPN ni prizanesel niti svojim "kolegom" s parketa. Za Reggija Millerja tako trdi, da je na igrišču zelo grob in da je z njim igrati podobno, "kot se prepirati s svojo ženo". Še slabše mnenje ima o centru Vročin iz Miamija Alonsu Mourningu, za katerega pravi, da je obseden z Denisom Rodmanom. "Zmeraj se obnaša kot pravi negativec, vendar se, ko na igrišču pride do napetosti, vedno skrije za sodniki," pravi Jordan, ki si je s tem pogovoromm gotovo nabral nekaj novih sovražnikov.

Včeraj je bil svetovni dan voda

23. 03. 1998 13.37

Svetovni dan voda, 22. marec, je razglasila Generalna skupščina Združenih narodov v skladu s priporočili sklepnega dokumenta Konference OZN o okolju in razvoju-Agende 21 (Rio de Janeiro, 1992). Namen tega dne je opozoriti javnost, da je voda pomembna in nenadomestljiva naravna prvina, ki omogoča, ob nesmotrni rabi pa omejuje, življenje in razvoj človeka.

SEG: Ohranimo gozdove, enega zadnjih ostankov naše narave, ter strokovno delo z njimi

18. 03. 1998 16.13

Slovensko ekološko gibanje (SEG) je v današnjem sporočilu za javnost javno pozvalo k ustavitvi škodljivih usmeritev uradne državne politike na področju razvoja slovenskih gozdov in dela z njimi. Posledice uničenja narave ne poznajo meja. Zato so v zadnjih letih, ko je postalo očitno, da prvine oziroma dobrine narave niso neuničljive, prizadevanja za njeno ohranitev zajela ves svet. Kar po vrsti se podpisujejo mednarodne konvencije za zaščito posameznih delov narave. Tudi Slovenija se rada pohvali, da jih podpisuje. Vendar, ali ima tudi resen namen ravnati skladno z njimi, se sprašuje SEG in ugotavlja, da so napovedi na področju dela z gozdovi slabe. V sledenju temeljne premise razvitega sveta, da učinkovit razvoj omogoča le zasebna lastnina, smo tudi v Sloveniji pri zastavitvi novih razvojnih usmeritev to premiso vzeli kot eno od izhodiščnih. Lastninjenje nekdanjega družbenega premoženja, ki je bilo od vseh ali od nikogar, ter bolj ali manj posrečena poprava krivic, ki so jih pred pol stoletja povzročile različne oblike nacionalizacij, zato že vse od osamosvojitve pomenijo prioritetno nalogo razvojnih prizadevanj v Sloveniji. Brez rešenih lastninskih vprašanj in brez tega, da se nameni lastnini vso veljavo, menda ne bo ne razvoja in ne miru v tej deželi. Vendar pa predstavniki SEG ne morejo mimo ugotovitve, da pomeni prizadevanje "do konca rešiti lastninsko vprašanje" v primeru narave obenem odpiranje občutljivega vprašanja življenskega prostora in življenskih dobrin za vse, ki niso lastniki vsaj delčka narave.

Kokain je skrila v lasni vložek

18. 03. 1998 08.10

Ameriški cariniki so na letališču Fort Worth v Dallasu prijeli 26-letno Jamajčanko, ki je skušala pretihotapiti kilogram kokaina, in sicer kar na glavi. Cariniki so med preiskavo odkrili, da mladenka drogo nosi v lasnem vložku. "Mislili smo, da smo videli že vse mogoče načine tihotapljenja mamil, vendar pa tokratno presega vse dosedanje," je povedala carinska inšpektorica Anne Marie Nagle. Mlada Jamajčanka je privolila v sodelovanje s policijo in zdaj pomaga carinikom pri prepoznavanju oseb, osumljenih tihotapljenja mamil.

Bavčar: Bistvo vseh sprememb smo dosegli

17. 03. 1998 16.20

Podpredsednik Liberalne demokracije Slovenije (LDS) in prvotni predlagatelj novele zakona o denacionalizaciji Igor Bavčar je na današnji novinarski konferenci v Ljubljani ocenil, da je stranka z besedilom novele, sprejetim v drugi obravnavi, in s svojimi dopolnili za tretjo, sklepno obravnavo dosegla bistvo vseh sprememb, ki jih je želela doseči v zakonu o denacionalizaciji. Gre za spremembe zakona o denacionaliciji - o katerih je včeraj štiri ure razpravljal tudi svet LDS in sprejel več sklepov - v zvezi z varovanjem najemnikov v denacionaliziranih stanovanjih, varovanjem javnega interesa pri vračanju gozdov ter v zvezi z revizijami spornih odločb. Podrobneje sta o včerajšnjih sklepih sveta LDS ob Bavčarju spregovorila še predsednik sveta stranke Slavko Gaber in generalni sekretar Gregor Golobič.

Kosovske Albanke začele pohod v Drenico

16. 03. 1998 10.39

Približno tisoč kosovskih Albank je danes v Prištini začelo 50-kilometrski pohod v Drenico, da bi izrazile solidarnost s prebivalci tega območja, kjer je bilo nedavno v spopadih med srbsko policijo in albanskimi separatisti ubitih najmanj 80 ljudi.

Kandidatura treh dežel v drugi fazi

11. 03. 1998 17.13

Kandidature avstrijske Koroške, Furlanije Julijske krajine in Slovenije za pridobitev organizacije zimskih olimpijskih iger 2006 je zašla v drugo fazo. V ta namen so v Celovcu predstavili novoustanovljeno družbo "Celovec Olympia 2006", ki se v grobem sestoji iz predsedstva ter komitejev za regije, šport in izvršnega komiteja. Glavna naloga družbe bo sestaviti elaborat kandidature, ki ga mora do 1. septembra letos izročiti Mednarodnemu olimpijskemu komiteju.

Na Kosovem bo treba hitro in ostro ukrepati

09. 03. 1998 08.54

Ameriška državna sekretarka Madeleine Albright je po srečanju s francoskim kolegom Hubertom Vedrinom v Parizu danes poudarila, da je treba v nekdanji Jugoslaviji "hitro in ostro ukrepati".

Slovenci smo letos kupili že 9.502 novih vozil

08. 03. 1998 11.03

Na slovenskem avtomobilskem trgu v letošnjem januarju in februarju so med prvič registriranimi novimi osebnimi vozili na prvem mestu Renaultova, na drugem Volkswagnova in na tretjem mestu vozila korejskega izdelovalca Daewoo. Prvo mesto v skupini najbolje prodajanih vozil v letošnjem januarju in februarju pa zaseda Volkswagnov avto polo.

Januarja manjši uvoz električne energije od načrtovanega

02. 03. 1998 12.39

V Sloveniji smo januarja proizvedli milijardo 87 milijonov kilovatnih ur električne energije, od tega 194,6 milijona v hidroenergetskih objektih na Dravi, Savi in Soči, 892,4 milijona kilovatnih ur pa v termoelektrarnah na premog in plin oz. Nuklearni elektrarni Krško.

Lek: Kitajsko tržišče je velika priložnost

28. 02. 1998 12.20

Po prepričanju Igorja Kovača, direktorja področja Države v razvoju (DVR) v farmacevtski družbi Lek, kitajski trg nudi neslutene možnosti, ki bi jih moral Lek čimbolje izkoristiti. Že od lani potekajo pogovori s kitajskim farmacevtskim podjetjem Haimen o ustanovitvi skupnega mešanega podjetja za proizvodnjo farmacevtskih surovin in izdelkov, ki naj bi ga zgradili na Kitajskem. Kot je v pogovoru za Lekov časopis Kolektiv povedal Kovač, naj bi končno dovoljenje za skupni projekt, ki je trenutno v fazi priprave možnostne študije, predvidoma dobili do konca leta. Če bo projekt ostal v zdajšnjem obsegu, naj bi tovarno zgradili v dveh letih, leta 2001 pa naj bi stekla poskusna proizvodnja. "Med vsemi državami v razvoju je Kitajska gotovo tista država, katere potencial smo najmanj izkoristili. Glede na to, da podjetje potrebuje rast, smo ugotovili, da je Kitajska država, za katero si ne moremo privoščiti, da nas tam ne bi bilo," je med drugim pojasnil Kovač. Dodal je, da pa bo s projektom potrebno povezati še cel kup ostalih komercialnih dejavnosti, da bi lahko v celoti izkoristili potencial te azijske države.

Annan zavrača kritike

27. 02. 1998 10.58

Generalni sekretar OZN Kofi Annan se je uslužbencem Svetovne organizacije zahvalil za podporo, ki so mu jo nudili med posredovanjem v iraški krizi in hkrati zavrnil vse kritike. "Kritike in napačne razlage o tem, kar smo dosegli v Iraku, niso nepričakovane, vendar zaradi tega ne smemo izgubiti poguma. Če sporazuma ne bi bilo, bi to pomenilo konec dela UNSCOM-a. Memorandum o razumevanju je njegovo delo le okrepil," je v četrtek dejal Kofi Annan.

Britanci za dogovor, ki bo omogočil nemoteno delo inšpektorjev ZN v Iraku

23. 02. 1998 11.31

Britanski zunanji minister Robin Cook je danes v Bruslju ponovil britansko stališče, da je treba z Irakom doseči dogovor, ki bo inšpektorjem Združenim narodom omogočil nemoteno nadaljevanje dela in bo ustavil razvijanje kemičnega in biološkega orožja v Iraku.

Slovenski športniki v Naganu niso izpolnili pričakovanj

23. 02. 1998 11.06

Na ZOI v Naganu je nastopilo 34 slovenskih športnic in športnikov, ki so med drugim dosegli tri peta mesta, kar so bile tudi najboljše slovenske uvrstitve.

Po čem si zapomniti olimpijske igre v Naganu?

20. 02. 1998 16.44

Osemnajste zimske olimpijske igre si bo večina zapomnila po dveh stvareh. Najprej, po vremenu, ki je zrlo živce vseh, tako nastopajočih, kot novinarjev, gledalcev in drugih. Tisti, ki smo bili že prej na nekaterih olimpijskih igrah, se taksnega vremena pravzaprav ne spomnimo. Že res, da so bile posamične tekme prestavljene tudi že prej, toda taksne odvisnosti od vremena že dolgo ni bilo. Vse bi bilo v redu, če bi tekmo prestavili in jo potem v prestavljenem vremenu tudi opravili. Tu na Japonskem pa je bilo takole: pogled skozi okno kaze na sonce. In čez 5 minut: pogled skozi okno kaze dež. In čez 5 minut: pogled skozi okno kaze sneg. In tako je slo kar iz dneva v dan. Druga stvar, ki bo ostala v spominu okoli 8000 novinarjev iz vsega sveta pa je japonski "red". Prve dni olimpijskih iger nisi mogel praktično nikamor, ne da bi popreje vsaj 10-krat pokazal ustrezno akreditacijo oziroma ustrezno dovoljenje. Japonci so bili sicer vedno zelo vljudni, se neprestano klanjali (pravi čudež je, da jih ima se toliko pokončno držo), toda popustili niso niti za ped. V ilustracijo tega, samo en primer. Včeraj, ko smo se vozili iz Yakebitaija, kjer je bil ženski slalom, je bil cel novinarski avtobus namenjen na parkirišče pred hotelom South Prince, kjer smo imeli avtomobile. Toda, japonski šofer je imel na svojem razporedu napisano: East Prince-South Prince. In nič ni pomagalo, da je cel avtobus vpil in kričal, da je 15-minutna vožnja proti East Prince hotelu nepotrebna. Šofer se je mirno nekajkrat priklonil in nas nato odpeljal po svojem (!) voznem redu, pa čeprav niti en sam novinar ni bil namenjen v kraj njegovega prvega postanka. Prav zanimivo pa je, ko se primeri karkoli izven "voznega reda". Tedaj Japonci ne znajo reagirati in so popolnoma izgubljeni. Več kot očitno je njihovo popolno pomanjkanje reagirati v novih, nepredvidenih okoliščinah. Toda, taksni pač so, to je del njihove zgodovinske in kulturne dediščine in zelo, zelo težko jih kaj odvrne, da ne stopajo po ustaljenih poteh. Za obiskovalca iz Evrope gotovo ostajajo Japonci uganka. Sama športna dogajanja so seveda tudi zanimiva. Niso pa na Japonskem tako spektakularna, kot so bila denimo pred štirimi leti v Lillehammerju na Norveškem. Norvežani so morda celo najbolj športen narod na svetu in v tem jim Japonci niso kos. Tudi v Naganu in okolici (večina zunanjih tekmovališč je oddaljenih skoraj 2 uri vožnje) je bilo veliko gledalcev, tako kot v Lillehammerju. Je pa ena, bistvena razlika. Na Norveškem so ljudje brez izjeme prihajali na tekmovanja spontano, tu na Japonskem pa je navzlic njihovi prisrčnosti le čutiti, da jih je bilo lepo število na tekmovanja "poslanih". Toda, kot sem že zapisal; vedno je potrebno imeti v glavi azijski in evropski način mišljenja in življenja! Ta dva pa sta včasih tako različna kot dan in noč. Sami tekmovalni objekti so, tako kot se za visoko tehnološko razvito državo spodobi, dobro ali celo odlično pripravljeni. Japonci so se res potrudili in naredili vse, da bi si njihove-18-te zimske olimpijske igre ostale v večnem spominu. Tisto, kar je fasciniralo mene in po čemer si jih bom tudi zapomnil pa je poudarek na vlogi otrok. Taksnega poudarka generacijam, ki prihajajo se ni bilo. Kot vemo, pa je potrebno z vzgojo in pridobijanjem pravih vrednot začeti zgodaj. In Japonci se tega zavedajo. O samih športnih tekmovanjih in deležu slovenskih športnikov pred koncem iger ne bi govoril. O tem spregovoriti bo pravi čas, ko bo konec zadnje tekme.

Nov ciprski predsednik bo že danes začel oblikovati vlado

16. 02. 1998 10.15

Na Cipru je v drugem krogu predsedniških volitev v nedeljo ponovno zmagal dosedanji predsednik Glafkos Klerides; 78-letni Klerides je na volitvah osvojil 50,8 odstotkov glasov. Njegov tekmec, nekdanji zunanji minister Jorgos Jakovus, je prejel 49,2 odstotka glasov. Klerides je sinoči napovedal, da bo že danes pričel oblikovati vlado z udeležbo vseh strank. Glede svoje prihodnje politike je dejal: "Nadaljevali bomo sodelovanje z grško vlado in napredovali na poti v Evropo. Nocoj smo stopili na pot v novo usmeritev, ki vodi k združeni Evropi in k razrešitvi naših nacionalnih zadev."

Trenerji odslej ob igrišču

12. 02. 1998 17.26

Združenje poklicnih teniških igralcev je sporočilo, da bodo trenerji lahko v prihodnje sedeli ob igrišču in tako med odmori svojim varovancem delili nasvete. Novost bodo prvič preizkusili na turnirju v Indian Wellsu (5. marca).

Drsalna zveza zavrnila protest Norveške in Japonske

09. 02. 1998 08.34

Mednarodna drsalna zveza ISU) je zavrnila protest Norveške in Japonske proti novim tekmovalnim oblekam nizozemske reprezentance. Olimpijski prvak Gianni Romme, drugouvrščeni Rintje Ritsma in četrti Bob de Jong so na tekmovanju nastopili v oblačili na katerih so imeli silikonske dodatke, ki jih je ISU odobrila šele dan pred tekmo. Nova oprema je še zmanjšala zračni upor in po mnenju strokovnjakov naj bi tekmovalci na 5.000-metrski progi pridobili do pet sekund.

Zlata doba tako za Kitajce kot za Slovence?

06. 02. 1998 16.07

Kitajski športniki tako kot slovenski na zimskih olimpijskih igrah še niso osvojili zlate medalje. Seveda so si ta cilj postavili na letošnjih igrah v Naganu. "Tu smo zaradi tekmovanj, prijateljstva in olimpijskega gibanja. Seveda pa bi nam bila dobrodošla tudi kakšna zlata medalja, ki bi pomenila takorekoč preboj v novo obdobje," je dejal vodja kitajske delegacije Xu Yingseng.

Irak mora brezpogojno sodelovati z mednarodno skupnostjo

06. 02. 1998 09.12

Varnostni svet OZN še vedno vztraja pri brezpogojnem izpolnjevanju resolucije, ki je bila sprejeta ob koncu zalivske vojne, še posebej o delu, ki govori o nadzoru oborožitve. Formalne seje VS o Iraku še ni bilo na dnevnem redu, drevi pa bo moral vodja inšpektorjev OZN Richard Butler na zahtevo Rusije "opravičiti" svoje izjave novinarjem New York Timesa, ki jih ni bilo v njegovem poročilu VS o pogovoru z iraškimi oblastmi med obiskom v Bagdadu. Butler je namreč novinarjem govoril o obstoju orožja za množično uničevanje, česar pa ni bilo v poročilu VS. Slovenska diplomacija še naprej zavzema stališče, da je potrebno najprej izčrpati diplomatske možnosti, če pa Irak ne bo izpolnil vseh pogojev, pa ne bo nasprotovala vojaški akciji.

Načelnik generalštaba norveških oboroženih sil v Sloveniji

04. 02. 1998 16.51

Člani generalštaba Slovenske vojske so načelnika generalštaba norveških oboroženih sil generala Arneja Sollija, ki se mudi na uradnem obisku v Sloveniji, danes seznanili z organizacijsko strukturo Slovenske vojske in predvsem z načinom ter celotnim procesom preoblikovanja Slovenske vojske.

Žalna slovesnost v spomin Franca Premka

03. 02. 1998 15.35

V poslovni stavbi Petrola so pripravili žalno sejo ob tragični smrti predsednika uprave naftne družbe Petrol Franca Premka. Udeležili so se je soproga in sin preminulega Franca Premka, predsednik države Milan Kučan, predsednik državnega zbora Janez Podobnik, predstavniki ministrstva za gospodarske dejavnosti in številnih podjetij ter zaposleni v Petrolu. Udeležence žalne seje sta nagovorila član uprave Petrola Janez Lotrič in predsednik nadzornega sveta dr. Miran Mejak. Uro pred začetkom žalne seje je zasedal tudi nadzorni svet Petrola, ki je med petimi člani uprave začasno imenoval Janeza Lotriča za predsednika uprave.

Lani za deset odstotkov več turistov

28. 01. 1998 11.02

Decembra je slovenske turistične kraje in znamenitosti obiskalo 98.721 gostov, kar je za odstotek več kot v istem mesecu leto poprej. Skupaj smo tako leta 1997 v Sloveniji zabeležili 1.823.052 turistov, to pa je deset odstotkov več kot v letu poprej, kažejo prvi podatki državnega urada za statistiko o turističnem prometu.

Položaj v državi je trden, meni Bill Clinton

28. 01. 1998 09.59

Ameriški predsednik Bill Clinton je v govoru o položaju v državi pred obema domoma kongresa ter člani kabineta načel najpomembnejše teme, ki zadevajo ZDA in svetovno skupnost na prehodu v prihodnje tisočletje. Opogumljen z glasnim aplavzom ob vstopu v kongresno dvorano, je Clinton najprej sam sebi postavil vprašanje "kakšen je položaj v državi" in si takoj odgovoril: "Položaj v državi je trden." Clinton je potrdil napovedi in se škandala v zvezi z intimnim odnosom z Monico Lewinsky ni dotaknil niti z besedico.

Bolgarija je na dobri poti

23. 01. 1998 10.39

Bolgarski predsednik Petar Stojanov je v govoru ob prvi obletnici nastopa predsedniške funkcije državljane pozval, naj nadaljujejo z reformami. Bolgarija je na dobri poti. "Vendar pa nas bo vsak postanek ali odklon od te poti pripeljal nazaj tja, kjer smo bili," je dejal Stojanov v nagovoru, ki sta ga prenašala radio in televizija. Stojanov je predsedniško funkcijo prevzel 22. januarja lani, ko je bila Bolgarija sredi največje politične in gospodarske krize in so jo pretresale protivladne demonstracije.

Ni tako slabo kot zgleda - prva letošnja premiera v PDG

22. 01. 1998 09.12

Kot prvo letošnjo premiero v Primorskem dramskem gledališču v Novi Gorici bodo drevi ponudili delo Ni tako slabo kot zgleda avtorja Petra Barnesa v režiji Jaše Jamnika.

Protest alpskih smučarjev

20. 01. 1998 16.46

V Ljubljani so se predstavili reprezentantje, ki bodo zastopali Slovenijo na olimpijskih igrah v Naganu. Na predstavitvi je bilo 16 športnikov, manjkali pa so alpski smučarji in smučarke, ki so s izostankom izkazali svoje nezadovoljstvo, ker na Japonsko ne potuje več njihovih predstavnikov, predvsem tistih, ki nastopajo v hitrih disciplinah.