izjav

Prodaja Tama le v celoti?
02. 12. 1999 19.28
Stečajni upravitelj Tama v stečaju Mirko Žagar je danes končal pogajanja z zainteresiranimi kupci Tamovega premoženja. Po pogajanjih je za STA dejal, da za nakup celotnega premoženja stečajnega dolžnika izpolnjujeta pogoje dva ponudnika, zato obstaja realna možnost, da bo Tamovo premoženje prodano v celoti. O tem bo odločal stečajni senat Okrožnega sodišča v Mariboru, ki mu bo Žagar še danes ali jutri posredoval obe ponudbi skupaj s svojim mnenjem, kateri ponudbi daje prednost. O vsebini ponudb in o kupnini, ki jo zainteresirana kupca ponujata za Tamovo premoženje, pa danes stečajni upravitelj ni dajal izjav, ker postopek prodaje še ni končan.

Belmondo v bolnišnici
01. 12. 1999 15.03
Francoskega igralca Jean-Paula Belmonda so sinoči zaradi težav s srcem med gledališko predstavo v zahodnofrancoskem mestu Brest odpeljali v bolnišnico. Belmondo (66) se je za odrom zaradi nenadne slabosti zrušil, potem ko je igral približno eno uro.

Drnovšek zaščitil Frleca
26. 11. 1999 20.22
Minister Frlec je med nedavnim obiskom na Kitajskem izjavljal, da je vprašanje Tibeta in kršenja človekovih pravic kitajska notranja zadeva. Danes je o tem spregovoril tudi premier Drnovšek. Frleca je za zdaj zaščitil, toda usoda zunanjega ministra vendarle ni tako gotova.

O trgovini z orožjem bo komisija zaslišala še devet prič
26. 11. 1999 14.08
Preiskovalna komisija DZ, ki preiskuje vpletenost in odgovornost nosilcev javnih funkcij v zvezi z najdbo orožja na mariborskem letališču ter z opremo in orožjem v skladišču Ložnica, je za zaprtimi vrati soglasno dopolnila dokazni sklep glede orožja iz Ložnice, na podlagi katerega bo zaslišala še devet prič. Te naj bi komisiji omogočile vpogled v celovitejše financiranje trgovanja z orožjem, je po seji povedal predsednik komisije Rudi Moge (LDS). Sredi tega tedna je trditve, da je v času njegovega ministrovanja potekala trgovina z orožjem tudi z gotovino javno potrdil nekdanji obrambni minister Janez Janša.

Akcija proti ponarejevalcem denarja
24. 11. 1999 20.14
Kriminalisti so včeraj po vsej Sloveniji opravili več hišnih preiskav. Šlo je za akcijo, umerjeno proti ponarejevalcem nemških mark. Po zbranih informacijah naj bi nekje v Ljubljani odkrili tudi tiskarno ponarejenega denarja in pridržali okoli deset oseb.

Parlamentarne stranke o obmejnem sporazumu
16. 11. 1999 07.31
Koordinacija parlamentarnih strank o vključevanju Slovenije v EU je sinoči na seji, sklicani na pobudo predsednika SLS Marjana Podobnika, razpravljala o ratifikaciji slovensko-hrvaškega sporazuma o obmejnem prometu in sodelovanju.

Začetek pogovorov Clinton-Barak
01. 11. 1999 19.52
V Oslu, kjer poteka dvodnevni bližnjevzhodni vrh, sta popoldne začela pogovore ameriški predsednik Bill Clinton in izraelski premier Ehud Barak. Pred srečanjem sogovornika nista dajala izjav.

Zavrnitev Tuđmanove izjave
28. 10. 1999 09.30
Slovensko zunanje ministrstvo je hrvaškemu veleposlaništvu v Ljubljani včeraj izročilo noto, v kateri zavrača nesprejemljivo in netočno vsebino odgovora hrvaškega predsednika Franja Tuđmana v zvezi s Piranskim zalivom na nedavni novinarski konferenci za tuje novinarje v Zagrebu, so sporočili z zunanjega ministrstva.

Haider bo lahko nastopil na maratonu
26. 10. 1999 17.25
Vodja avstrijske svobodnjaške stranke FPOe Joerg Haider bo lahko nastopil na jubilejnem 30. maratonu v New Yorku, ki bo 7. novembra. Zaradi njegovih skrajnih desničarskih stališč mu je vodstvo lokalne skupnosti skušalo preprečiti nastop, kljub temu pa so mu organizatorji dodelili številko 5777.

Nadaljevanje sojenja proti Letici
20. 10. 1999 20.17
V procesu proti zagrebškemu sociologu in univerzitetnemu profesorju dr. Slavenu Letici zaradi njegovih izjav o hrvaškem predsedniku Franji Tudjmanu za tednik Mladina je bila danes v Zagrebu druga sodna obravnava.

Freunschlag odgovarja na izjave Jurija
12. 10. 1999 21.57
Predsednik koroškega deželnega zbora Joerg Freunschlag je danes zavrnil izjavo državnega sekretarja v slovenskem zunanjem ministrstvu Franca Jurija, da skuša koroški deželni glavar in vodja svobodnjakov (FPOe) Joerg Haider izvajati pritisk na Slovenijo. Freunschlag je ob tem opozoril, da imajo Haiderjeva stališča oporo v sklepih in resolucijah koroškega deželnega zbora.

Vlada začela usklajevati proračun
06. 10. 1999 20.24
Vlada se je danes podobno kot lani zaprla v grad Brdo pri Kranju in začela usklajevati proračun za naslednje leto. In ministri so spet pretiravali z zahtevki po denarju. Finančni minister Gaspari vztraja pri primanjkljaju pod enim odstotkom in če proračun do 15. oktobra ne bo usklajen, je možno tudi začasno financirnaje porabe.

Pelejevemu sinu bodo sodili zaradi umora
05. 10. 1999 11.13
Sedemindvajsetletni Edson Cholbi do Nascimento, sin nekdanjega brazilskega nogometnega zvezdnika Peleja, in njegov tri leta mlajši prijatelj Marcilio Jose Marinho de Melo se bosta morala na sodišču zagovarjati zaradi umora.

V kratkem pritožba Mladine
04. 10. 1999 19.08
Tednik <A HREF=http://www.mladina.si target=_blank> Mladina </A> oz. njen pravni zastopnik Stojan Zdolšek bo, kot je povedal za STA, zoper nedavno razsodbo okrožnega sodišča v zvezi s tožbo podpredsednika vlade in prvaka SLS Marjana Podobnika proti omenjenemu tedniku, predvidoma še konec tega tedna oz. najkasneje v začetku prihodnjega, vložil pritožbo na višjem sodišču.

Pippen v Portlandu
02. 10. 1999 12.17
Košarkarski zvezdnik Scottie Pippen, ki je po ''razpadu'' legendarnega moštva čikaških Bikov odšel k Raketam iz Hustona, se po osmih mesecih zopet seli, tokrat v Portland. Trailblazersi bodo v zamenjavo za Pippna Hustonu morali odstopiti kar šest igralcev in sicer Kelvina Cata, Staceya Augmona, Walta Williamsa, Eda Graya, Briana Shawa in Carlosa Rogersa.

Pogovori o vključevanju Slovenije v NATO
15. 09. 1999 20.14
Med Brusljem in Ljubljano so v teh dneh znova zaživeli pogovori o slovenskem vključevanju v zvezo NATO. Gre sicer za izrazito delovne pogovore, brez velikih izjav in obljub, ki pa so za možnosti slovenskega sprejema v zvezo NATO ključnega pomena.

Razprtije okoli Topičeve plače se nadaljujejo
09. 09. 1999 21.13
Vlada danes še ni razpravljala o razrešitvi članov nadzornega sveta slovenske razvojne družbe, ki je včeraj glasoval proti ultimatu Bogdanu Topiču. Kot je znano Topič po dveh letih in pol od uredbe vlade o uskladitvi plač, še vedno noče znižati svojih 1.700.000 tolarjev bruto mesečnih prejemkov na 90 odstotkov plače ministrice Tee Petrin.

Turčija resna kandidatka za EU
02. 09. 1999 21.33
Britanski zunanji minister Robin Cook je po današnjem srečanju s turškim kolegom Ismailom Cemom dejal, da se bo na zasedanju Evropske unije (EU) ta konec tedna zavzel za to, da se Turčijo prizna kot resno kandidatko za polnopravno članstvo v EU. Cook meni, da bi morala imeti Turčija enake pogoje kot ostale kandidatke za članstvo v uniji.

Več kot 45.000 žrtev potresa?
23. 08. 1999 17.31
Turška vlada je mednarodno skupnost zaprosila za 45.000 vreč za trupla, ki jih potrebujejo za še neodkopane žrtve katastrofalnega potresa, je danes povedal predstavnik ZN v Ženevi. Že v petek so na uradu ZN v Ženevi izrazili bojazen, da bi skupno število žrtev lahko doseglo 40.000.

Čečenija razglasila delno mobilizacijo
17. 08. 1999 08.19
Čečenske oblasti so včeraj razglasile delno mobilizacijo rezervistov in udeležencev čečenske vojne med letoma 1994 in 1996, potem ko je čečenski predsednik Aslan Mashadov v nedeljo v tej ruski republiki uvedel izredne razmere.

Kontrolorji nepreklicno napovedali stavko
12. 08. 1999 20.44
Slovenski kontrolorji letenja so nepreklicno napovedali stavko. Kot pravijo, zaradi nastalih razmer v zračni plovbi in neuresničenih stavkovnih zahtev. Datum stavke še ni določen, kontrolorji pa zahtevajo tudi nekaj zamenjav. Odšli na bi direktor uprave za zračno plovbo Matjaž Sonc, načelnik službe kontrole letenja Bogdan Novak in načelnik območne kontrole Ivica Mesić.

Hillary Clinton: Vzrok za moževe skoke čez plot v njegovi rani mladosti
02. 08. 1999 08.30
Vzrok za nezvestobo ameriškega predsednika Billa Clintona leži v travmi iz otroštva, je za prvo številko revijo Talk dejala njegova soproga Hillary Clinton. Mladi Bill je živel namreč pod velikim pritiskom matere in babice. Ko je imel štiri leta, je bil priča hudega spora med materjo in babico, ki ga je zaznamoval za celo življenje. Po Hillaryjinem mnenju je Bill glede na to, kaj je kot fantič preživel, danes enkratna osebnost z neverjetnimi sposobnostmi. Intervju prve dame ZDA je poln presenetljivih izjav. Hillary je namreč polna razumevanja za moževe skoke čez plot. Na vroče vprašanje, ali bo njun zakon vzdržal vse te viharje, je Hillary odgovorila, da ''ko se nekoga ljubi, se od njega ne oddalji, temveč se mu skuša pomagati''.

Po pogovorih Arafata z Mubarakom brez izjav
31. 07. 1999 17.40
Palestinski voditelj Jaser Arafat se je danes na ločenih pogovorih o poteku bližnjevzhodnega mirovnega procesa v Aleksandriji pogovarjal z egiptovskim predsednikom Hosnijem Mubarakom in zunanjim ministrom Amr Muso.

Zamrznitev cen zdravil
23. 07. 1999 17.14
Vlada je farmacevtskim podjetjem zagrozila, da bo zamrznila cene zdravil, če ne bo dogovora o cenah, ki so, zaradi DDV, poskočile za osem odstotkov. Farmacevti o vladni grožnji za zdaj nočejo govoriti. V Leku in Krki čakajo, kaj bodo prinesla pogajanja naslednji teden. Jasnih izjav za javnost ne dajejo, ker očitno upajo na kompromis. Iz Krke so nam le sporočili, da v primeru zamrznitve pričakujejo, da bo ta veljala tudi za tuje dobavitelje.

Blair in Ahern prispela v Stormont
02. 07. 1999 13.53
Britanski in irski premier Tony Blair in Bertie Ahern sta se danes vrnila na grad Stormont v Belfastu, kjer se nadaljujejo prizadevanja za dosego miru na Severnem Irskem. Blair in Ahern ob prihodu nista želela dajati izjav, predstavnik britanskega premiera pa je dejal, da si še vedno prizadevajo doseči kompromis, v primeru neuspeha pa bodo izdelali nov mirovni načrt.

Pleurat Sejdiu: OVK bo ruske enote obravnavala kot sovražne
16. 06. 1999 18.17
Pleurat Sejdiu, politični predstavnik OVK v Londonu, je dejal, da OVK na severu pokrajine ne bo pričela s predajo orožja vse dokler ruski vojaki, ki so zasedli prištinsko letališče, ne bodo prešli pod poveljstvo zveze NATO. Če bodo Rusi hoteli po prihodu svoji vojakov, ki naj bi bilo med 7.000 in 9.000, pokrajino razdeliti, bo OVK uporabila silo. OVK šteje v tem delu pokrajine približno 10.000 vojakov, katerim bi se v primeru zaostritve pridružili tudi tisti z juga pokrajine.

Protestni shod na Medvedjeku
23. 05. 1999 18.36
Združenje veteranov vojne za Slovenijo (ZVVS) je svoje ogorčenje in nestrinjanje z oceno poslanca Liberalne demokracije Slovenije (LDS) in trebanjskega župana Cirila Metoda Pungartnika o martinčkanju in sončenju pripadnikov osamosvojitvene vojne na Medvedjeku danes izrazilo s protestnim shodom na Medvedjeku, ki se ga je udeležilo okoli 1500 ljudi.

Schroeder previden glede najnovejših izjav Beograda
19. 05. 1999 13.50
Nemški kancler Gerhard Schroeder se je ob prihodu v Bruselj danes zadržano odzval na vesti, po katerih naj bi Beograd sprejel predloge skupine G-8. Treba bo preveriti, ali je Beograd tokrat mislil resno, je pred začetkom pogovorov na sedežu zveze NATO za nemško zasebno televizijsko postajo Pro 7 povedal Schroeder.

Milutinović: Predlogi G-8 sprejemljivi za ZRJ
18. 05. 1999 18.00
Srbski predsednik Milan Milutinović je v telefonskem pogovoru z italijanskim zunanjim ministrom Lambertom Dinijem danes menil, da so predlogi skupine G-8 za rešitev kosovske krize sprejemljivi za ZRJ.

Bela hiša zadovoljna z zmago Ehuda Baraka na izraelskih volitvah
18. 05. 1999 10.58
Ameriški predsednik Bill Clinton je zmagovalcu izraelskih volitev za predsednika vlade Ehudu Baraku izrazil prisrčne čestitke in potrdil svojo pripravljenost, da nadaljuje s sodelovanjem pri dokončanju bližnjevzhodnega mirovnega procesa. Bela hiša se je na tokratnih volitvah vzdržala izražanja podpore, čeprav je potihem upala in celo prispevala k Barakovi zmagi. Njegovo politično kampanjo je namreč vodila ista ekipa svetovalcev, ki je leta 1992 v Belo hišo pripeljala Billa Clintona.