varnost in kakovost

Delodajalci in delojemalci v letu 2018: Šefi naj se namesto z ukazovanjem ukvarjajo z vizijo, delavci naj prevzamejo več odgovornosti

09. 01. 2018 07.25

Tudi slovenska podjetja bodo letos iskala nove kadre in marsikatero jih ne bo našlo. Ob objektivnem pomanjkanju delovne sile z določenimi specifičnimi lastnosti strokovnjaki menijo, da je težava tudi ta, da se vsi delodajalci in delojemalci še niso prilagodili sodobnemu svetu.

Sindikat poštnih delavcev spisal pismo: 'V naj logističnem podjetju je v resnici veliko težav'

03. 01. 2018 17.18

Pošte so lahka tarča, pravijo v Sindikatu poštnih delavcev, kjer opozarjajo, da je zadnji dokaz za to rop, ki se je zgodil tik pred novim letom. V posebnem pismu opozarjajo, da je v družbi marsikaj narobe in pričakujejo ukrepanje pristojnih.

Zaupajte svoji izbiri CBD industrijske konoplje

03. 01. 2018 07.43

Po mnenju Grand View Research, bo svetovni trg konoplje do leta 2025 dosegel 55.8 bilijonov, največji del te rasti pa pripisujejo trgu kanabidola (CBD).

Znova črna pika ministrstvu za zdravje

22. 12. 2017 10.21

Tudi ponovna revizija poslovanja ministrstva za zdravje pri izvajanju projekta eZdravje je pokazala, da ministrstvo ni bilo uspešno. Projekt eZdravje sestavlja 20 informacijskih rešitev, ki naj bi v zdravstvo prinesle večjo varnost in kakovost. Nekaj od teh jih še ne deluje, nekaj pa jih je v omejeni uporabi.

Razbijanje mitov o zimskem pikniku na Krvavcu z Juretom Koširjem, 6Pack Čukurjem, Alfijem Nipičem in Skupino Orlek

08. 12. 2017 17.46

Ko že v dopoldanskem času zadiši po piščancu po ptujsko, se zagotovo obeta perfekten dan. Prav takšen je na Miklavževo potekal na Krvavcu.

Dimnikarji po novem. Kdo nadzira koga? Se bodo storitve izboljševale ali slabšale? 

20. 10. 2017 07.00

Doslej je bilo dimnikarstvo urejeno znotraj državne javne službe, v osnovi je bil sistem takšen, da je imelo določeno območje leta in leta isto dimnikarsko službo, gospodinjstvo pa večinoma istega dimnikarja; okoli 60 dimnikarskih podjetij si je razdelilo približno 500.000 malih kurilnih naprav po državi, cene so bile fiksne ...

Ukrepajte, preden bo prepozno!

13. 07. 2017 10.16

Na Nacionalnem inštitutu za javno zdravje so aprila letos objavili najnovejše podatke o zdravstvenem stanju prebivalcev slovenskih občin. V primerjavi z lani uporabljenimi podatki letošnji kažejo, da smo se nekoliko postarali, bolj izobrazili in več delali. Zmanjšala se je umrljivost in posledično podaljšala pričakovana življenjska doba. Zmanjšal se je delež prekomerno prehranjenih otrok, manj je tudi novih primerov raka. Odlične novice, torej, toda ...

Tudi rakava obolenja so lahko dedna

10. 04. 2017 16.28

'To imamo v družini!' Stavek, ki ga v vsakdanjem življenju velikokrat slišimo. Večina dednim boleznim ne posveča posebne pozornosti, kar je po besedah strokovnjakov narobe. Z zavedanjem povišane verjetnosti za razvoj določene bolezni, ki je prisotna v družini, lahko namreč močno vplivamo na kakovost življenja in se pravočasno ter ustrezno pripravimo na bolezenske izzive, pred katere nas lahko postavi usoda.

Mladi zdravniki po novici, da Kenda ostaja na Pediatrični kliniki: Nedopustno in sramotno!

26. 09. 2017 08.57

Bizarno. Nesprejemljivo. Sramotno. S temi besedami mladi zdravniki, medicinske sestre in ostali zdravstveni delavci opisujejo odločitev vodstva UKC Ljubljana, da Rajko Kenda kot svetovalec ostaja na Pediatrični kliniki. In se sprašujejo: kako je mogoče, da nekdo, ki naj bi bil objektivno odgovoren za katastrofalno komunikacijo med zaposlenimi na kliniki, danes svetuje o varnosti in kakovosti.

Skupina MOL z bencinskimi servisi MOL že 46 krat v Sloveniji

13. 09. 2017 07.41

Zadnji v vrsti novo odprtih bencinskih servisov MOL in že 46. v Sloveniji, je svoje prve goste pozdravil junija na Bratislavski cesti v Ljubljani. V glavnem mestu Slovenije lahko tako obiščete že 3 bencinske servise MOL, poleg najnovejšega na Bratislavski cesti, sta namreč v Ljubljani še bencinska servisa MOL na Letališki in na Rudniku.

Zdravnika zanikata napake: Karkoli bi naredili, dojenček ne bi imel nobene možnosti za preživetje

29. 08. 2017 13.19

Dogajanje in zapleti na otroški srčni kirurgiji še vedno razburjajo. Tokrat odmeva novica, da je bila zaradi suma malomarnega zdravljenja vložena kazenska ovadba zoper dva zdravnika. Oba trdita, da o tem ne vesta nič, hkrati poudarjata, da za smrt dojenčka nista kriva.

Je to najlepši slovenski oglas vseh časov?

10. 08. 2017 12.41

Se spomnite barvic in temper iz otroštva AERO? AERO začenja novo zgodbo z novimi izdelki za prihajajoče šolsko leto, ob tem pa so posneli oglas s skakalcem Robertom Kranjcem, ki vam bo stopil srce.

Vsak deseti do štirinajsti Slovenec že zaspal za volanom, kar polovica voznikov je zaspanih občasno

02. 08. 2017 12.42

AMZS opozarja, da vozniki podcenjujejo zaspanost za volanom. Polovica slovenskih voznikov je občasno zaspanih, vsak deseti do štirinajsti pa je v zadnjih dveh letih že zaspal za volanom. Če ste med vožnjo zaspani, nemudoma ustavite, saj vas lahko spanec premaga v hipu, opozarjajo strokovnjaki. AMZS bo zaspanost vključeval v preventivne aktivnosti ter vsebine programov varne vožnje.

FOTO: Gramozne jame – neizkoriščene turistične priložnosti ali nevarnosti, ki se jih premalo zavedamo?

02. 08. 2017 06.30

Slovenija je z vodnimi viri izredno bogata dežela. Poleg urejenih kopališč poleti številne kopalce pritegnejo tudi divja kopališča. Med slednja štejemo gramozne jame, kjer pa je kopanje lahko zelo nevarno. Po drugi strani pa tako lokalne skupnosti kot zasebni vlagatelji čedalje bolj prepoznavajo turistični potencial takšnih kopališč in jih želijo ustrezno sanirati in tudi tržiti.

Slovenija ruši turistične rekorde: V primerjavi z junijem lani 22 odstotkov več nočitev

31. 07. 2017 11.07

V prvih šestih mesecih letošnjega leta so v turističnih nastanitvenih objektih našteli več kot 4,79 milijona turističnih prenočitev, od tega 64 odstotkov pripada tujim turistom. Ključni trgi, od koder sicer prihajajo turisti, ki so junija ustvarili največ nočitev pri nas, so Nemčija, Avstrija, Italija, Velika Britanija in Nizozemska.

Odpravite nezaželene učinke sonca!

31. 07. 2017 07.37

Sonce, ki ga večina nas nestrpno pričakuje preko celotnega leta, nas predvsem v poletnih mesecih utegne tudi kar pošteno zmotiti. Vročina in bleščanje so poleg visokih stroškov povezanih s prehodom sončne energije in svetlobe v prostore znotraj stavb, moteči faktorji, ki pa so na našo srečo, odpravljivi. V kolikor iščete rešitev za udobnejše delovno ali bivalno okolje, se ta predstavlja v obliki termoreflektivnih folij za stekla.

Je bolje živeti v mestu ali na podeželju?

30. 07. 2017 00.22

Ljudje smo si različni in imamo različna merila. Tako nekateri prisegajo na življenje v mestnih središčih in uživajo v stalnem hrupu okoli sebe, spet drugi pa imajo veliko raje zavetje podeželja, obdanost z naravo, daleč stran od mestnega vrveža. Odločitev je poleg želja odvisna tudi od (predvsem) finančnih zmožnosti posameznika in pa od bližine delovnega mesta. Kje je torej najbolje živeti?

Hrvaški policisti ujeli 51-letno piromanko, ki naj bi v okolici Šibenika namerno zanetila sedem požarov

25. 07. 2017 11.06

Šibeniška policija preiskuje 51-letnico, ki jo utemeljeno sumijo, da je julija na območju Dubrave pri Šibeniku namerno zanetila sedem požarov. V Splitu je medtem potekal protest zaradi pomanjkljivega sistema protipožarne zaščite. Nedaleč od Splita je sicer ponovno močno zagorelo – ogenj je ogrožal hiše, a ga je gasilcem v nekaj urah uspelo lokalizirati.

Hrvaški obrambni minister si je premislil in ostaja na svojem položaju

24. 07. 2017 14.18

Hrvaški minister za obrambo Damir Krstičević je sporočil, da kljub drugačnim napovedim ostaja na svojem položaju. Zaradi izjav hrvaške predsednice Grabar-Kitarovićeve o počasnem pristopu vojske h gašenju požara pri Splitu je namreč prejšnji teden naznanil svoj nepreklicni odstop.

FOTO in VIDEO: Požar v grobem pogašen, meritve pokazale, da v zraku ni bilo škodljivih plinov in snovi

21. 07. 2017 06.54

Požar v Zalogu je v grobem pogašen, ostajajo še določena težko dostopna žarišča. Meritve ozračja so pokazale, da v zraku ni bilo škodljivih snovi, dovoljena vsebnost delcev PM10 pa ni bila presežena. Prav tako ocenjujejo, da onesnaženje s prašnimi delci ne bo imelo posledic na neoporečnost živil.

Množično vrednotenje nepremičnin: lastniki po novem tudi z možnostjo ugovora

20. 07. 2017 15.19

Vlada je sprejela predlog zakona o množičnem vrednotenju nepremičnin. Lastniki nepremičnin bodo imeli po novem možnost ugovarjati pripisani vrednosti nepremičnine in uveljavljati posebne okoliščine. Vplivali bodo lahko tudi na pripis posamezne vrednosti nepremičnine in uveljavljati posebne okoliščine.

FOTO in VIDEO: 'Kaj se je zgodilo z nami, da smo postali take pošasti?'

22. 06. 2017 06.30

"Tistega dne, ko so najstniki v Novem Sadu zažgali brezdomca, so v Železniku otroci z bencinom polili in zažgali osem potepuških psov, za katere je skrbel cel blok. Kaj se je zgodilo z nami, da smo postali take pošasti?" se sprašuje profesor iz Srbije. V Črni gori pse ubijajo za pet evrov, razmere v zavetiščih so obupne. Hrvaška pa z Dubrovnikom dokazuje: problem potepuških psov je rešljiv!

Strokovna direktorica in generalni direktor UKC Ljubljana ne vidita razlogov za svoj odstop

16. 06. 2017 07.03

Strokovna direktorica UKC Ljubljana Marija Pfeifer in generalni direktor Andraž Kopač ne nameravata odstopiti, pravita da sta v zadnjem letu na otroški kardiologiji naredila veliko več kot prejšnja vodstva. Vodstvo je k odstopu zaradi napak pri diagnozah oziroma napačnega zdravljenja bolnikov na pediatrični kliniki sicer pozvala ministrica Kolar Celarčeva.

Pristni okusi avtohtonih sort zelenjave na vašem krožniku

05. 06. 2017 07.48

Spar Slovenija nam je letos spomladi predstavil novo linijo izdelkov SPAR Kot nekoč. Toda v resnici gre za veliko več kot le za še eno trgovsko blagovno znamko. Povezal je izbrane slovenske pridelovalce, da so posejali avtohtone sorte zelenjave.

Za električne avtomobile nižja cestnina, namesto vinjet se bodo zaračunavali prevoženi kilometri

31. 05. 2017 07.44

Violeta Bulc, evropska prometna komisarka, je v Bruslju predstavila težko pričakovan sveženj o mobilnosti. Zdajšnje sisteme cestninjenja bi zamenjal sistem, po katerem bi plačevali prevoženo kilometrino. Tovorna vozila brez emisij bi plačevala kar 75 odstotkov manj. Prav tako bodo do 75 odstotkov cestnine oproščeni vozniki električnih avtomobilov.

Zelena in modra ekonomija postajata resničnost

24. 05. 2017 08.36

Slovenija sodeluje v treh makroregionalnih strategijah, s katerimi poskušajo države učinkovito prispevati k medsebojnemu razvoju na lokalnem, državnem in regionalnem območju. Jadransko-jonska strategija v ospredje postavlja morje in obalo z zaledjem in s spodbujanjem zaščite ter izboljšanjem kakovosti okolja preko trajnostnega turizma povečuje privlačnost celotne regije.

V nasprotno smer, po napačni strani cestišča, pijani za krmilom. To so lahko usodne napake kolesarjev

20. 05. 2017 06.30

Pri kolesarjenju s svojim telesom in močjo opravljamo delo in tako krepimo svoje zdravje, a če se ne držimo pravil varne udeležbe v prometu, se lahko kolesarski izlet konča tragično. Kolesarji so namreč poleg pešcev najbolj ogrožena in izpostavljena skupina prometnih udeležencev. Lani je na naših cestah umrlo 13 kolesarjev, kar 179 je bilo huje poškodovanih.

Uprava za varno hrano primerjala 'vzhodne' in 'zahodne' izdelke: kaj so ugotovili?

16. 05. 2017 16.11

Nedavno so bili na Slovaškem šokirani, ko je raziskava pokazala, da so izdelki na njihovih policah slabše kakovosti kot v Avstriji. Prav zato so se na naši upravi za varno hrano lotili primerjave. Ugotovili so, da med izdelki ni bistvenih odstopanj med deklarirano vrednostjo in izmerjeno vrednostjo. 

Hekerskih napadov bo v prihodnosti vedno več, slovenska podjetja nevarnosti ne jemljejo resno

15. 05. 2017 06.40

Vdori v informacijske sisteme organizacij in posameznikov letno po celem svetu povzročijo skoraj 100 milijard evrov škode. V prihodnosti jih bo vse več, saj podjetja področja informacijske varnosti še vedno ne jemljejo dovolj resno, opozarja strokovnjak Miha Ozimek. In kako zahteven je takšen napad za hekerje? Ne pretirano, to bi znal narediti vsak dober študent računalništva in informatike.

Kje se zaposliti, da boste zaslužili več?

25. 04. 2017 08.48

V Sloveniji imajo delovno aktivni prebivalci fiksno plačo, številni pa poleg tega prejemajo tudi variabilni dodatek, ki je lahko odvisen od različnih dejavnikov. V tem primeru ne govorimo o dodatkih za posebne pogoje dela, dodatkih za delovno dobo in podobno, temveč o dodatku, ki se vsak mesec spreminja in je običajno nagrada za dobro opravljeno delo ali motivacija za boljše delo.