N'

Sestanek kontaktne skupine za BiH
25. 02. 1998 09.59
V Moskvi se bodo danes sestali predstavniki t.i. kontaktne skupine za BiH, ki jo sestavljajo Rusija, ZDA, Francija, Velika Britanija, Italija in Nemčija. Sestanka, na katerem bodo govorili o spoštovanju že sklenjenih dogovorov, se bo udeležil tudi visoki civilni predstavnik za BiH Carlos Westendorp.

Fidel Castro bo na oblasti še naslednjih pet let
25. 02. 1998 09.52
Kubanski predsednik Fidel Castro bo na oblasti še naslednjih pet let. Kubanska Narodna skupščina ljudske oblasti ga je namreč na torkovem ustanovnem zasedanju v Havani še petič izvolila za predsednika državnega sveta oziroma vlade. Fidel je bil edini kandidat za to funkcijo. Prvi podpredsednik vlade ostaja Fidelov mlajši brat, 66-letni Raul, ki je obenem obrambni minister. Fidel Castro je na oblasti od leta 1959. Fidel je v nastopnem govoru zavrnil predlog, ki je zdaj v ameriškem kongresu, o omejeni podpori človekoljubnih organizacij iz Združenih držav Kubi. Označil ga je za "ponižujočega" in pojasnil, da Kuba ne želi igrati vloge berača. Castro se je v govoru sicer strinjal s papeževim odklonilnim stališčem do ločitve in splava, ob tem pa dodal, da Kuba ne bo silila žensk, naj rojevajo, niti se "ne bo vrnila v srednji vek in vnovič iznašla deviški pas".

Westendorp in Tuđman o težavah v delovanju Federacije BiH
24. 02. 1998 18.08
Visoki predstavnik mednarodne skupnosti za BiH Carlos Westendorp je danes v Zagrebu hrvaškega predsednika Franja Tuđmana seznanil s problemi v delovanju Federacije BiH in mirovnega procesa na tem območju, pogovarjala pa sta se tudi o odprtju hrvaškega konzulata v Banja Luki. Hrvaški zunanji minister Mate Granić je povedal, da je Westendorp Tuđmana med drugim opozoril na probleme v zvezi z vrnitvijo beguncev, delovanjem lokalne policije, uresničevanjem volilnih izidov in prometom po reki Savi. Po Granićevem mnenju se razlogi za probleme v BiH skrivajo v dejstvu, da "se je število Hrvatov več kot prepolovilo". Tako naj bi Republiko srbsko zapustilo 180.000 Hrvatov, BiH 280.000 Hrvatov, sedanje število Hrvatov v BiH pa znaša manj kot 400.000. V Sarajevu so ostali le približno trije odstotki Hrvatov. Granić je omenil tudi številne teroristične napade v minulih mesecih, katerih žrtve so bili Hrvati. Problemi so predvsem v Zenici, Bugojnu, Travniku in Mostarju.

Javni opomin Poslovnemu sistemu Mercator
24. 02. 1998 18.01
Odbor za sprejem Ljubljanske borze d.d. je na včerajšnji seji v zadevi Poslovni sistem Mercator na podlagi 175. člena Pravil in postopkov poslovanja borze sprejel sklep, da se Mercatorju zaradi kršitve dolžnosti obveščanja javnosti in borze izreče javni opomin. Borzni odbor je ugotovil, da prospekt za uvrstitev delnic Merkatorja v borzno kotacijo, ki ga je pregledal v postopku sprejema delnic MELR v borzno kotacijo A, ne vsebuje popolnih podatkov. Mercator v prospektu ni navedel odločbe Davčnega urada Ljubljana, ki od družbe skupaj s pripadajočimi zamudnimi obrestmi terja milijardo tolarjev in pritožbo Mercatorja na odločbo davčnega urada. Zaradi vpliva davčne odločbe na finančni položaj podjetja in posledično na ceno delnic je Mercator po mnenju borznega odbora kršil 95. člen zakona o trgu vrednostnih papirjev.

Jeseniški delavci o nevzdržnih razmerah v železarstvu
24. 02. 1998 17.36
Predstavniki delavcev in nekdanjih delavcev različnih železarskih podjetij iz Jesenic so na današnjem srečanju s poslanko Darjo Lavtižar Bebler v Poslanskem klubu Liberalne demokracije Slovenije predstavili težavne socialne razmere na Jesenicah, kjer je precejšenj del gospodarskih subjektov, ki se ukvarja z železarstvom, v nevzdržnem položaju, so sporočili iz PK LDS. Mnogi zaposleni prejemajo plače z zamudami, nekateri niso prejeli lanskega regresa, skrbijo pa jih tudi slabe razmere v Centru za prestrukturiranje kadrov na Jesenicah, ki bi med drugim moral pomagati delavcem pri iskanju zaposlitve. Center namreč ne prejema finančnih sredstev od železarskih družb, ker te ne izpolnjujejo svojih pogodbenih obveznosti do centra.

Nadzorni svet Nafte Lendave predlagal lastnikoma pokritje izgube
24. 02. 1998 17.19
Nadzorni svet lendavske Nafte se je odločil, da bo marca letos izdelal elaborat o predvideni reorganizaciji družbe v koncern z ustreznim številom družb-hčera, sporoča predsednik nadzornega sveta Nafte Dagmar Šuster. Hkrati je lastnikoma družbe, Petrolu in slovenski vladi predlagal, da pokrijeta izgubo Nafte iz let 1996 in 1997 ter tako lendavskemu podjetju zagotovita nujno potrebna obratna sredstva. Na seji je bilo ugotovljeno, da bodo do odločitve na osnovi študije o utemeljemosti posodobitve rafinerije zagotovljeni potrebni minimalni pogoji za obratovanje rafinerije.

Na Floridi siloviti tornadi, v Kaliforniji nevihte
24. 02. 1998 16.36
V minulih dneh so nad ameriško zvezno državo Florido divjali siloviti tornadi, ki so zahtevali 36 smrtnih žrtev. 250 ljudi je bilo ranjenih, še vedno pa pogrešajo šest oseb. Prizadeto območje naj bi v sredo obiskal ameriški predsednik Bill Clinton. Oblasti na Floridi so prvotno število žrtev z 38 popravile na 36. Škodo, ki so jo v minulih tednih na Floridi povzročili hudi viharji, ocenjujejo na več kot 400 milijonov dolarjev. Tudi iz Kalifornije poročajo o hudih padavinah. Na območju Los Angelesa sta dve osebi izgubili življenje, ko je na njuno vozilo padlo drevo.

Litostroj oddal predsanacijski program
24. 02. 1998 16.35
Predsednik uprave Litostroja Peter Bajec je ministrstvu za gospodarske dejavnosti in Slovenski razvojni družbi danes oddal predsanacijski program Litostroja. Kot je za STA povedal Peter Bajec so danes podpisali tudi pogodbe o sodelovanju Litostroja z Rudisom in zagrebškim Končarjem. Sodelovanje zajema projekte v Sloveniji, na Hrvaškem in v drugih državah. V predsanacijskem programu so tudi predlogi za finančno konsolidacijo Litostroja, med drugim tudi predlogi za rešitev starih dolgov, ki znašajo približno 100 milijonov DEM. Predlagano je, da bi del dolgov poplačali, del terjatev spremenili v lastniške deleže ali pa drugače rešili. Na podlagi predasanacijskega programa naj bi uprava Litostroja že do srede letošnjega maja pripravila tudi sanacijski program. Kot je dejal Peter Bajec, naj bi zaradi pritiskov vlade pripravili sanacijski program prej kot v šestih mesecih, kar je bil prvotni predlog.

Drnovšek in Plesu o poglobitvi meddržavnega sodelovanja
24. 02. 1998 15.56
Slovenski premier Janez Drnovšek je danes sprejel romunskega zunanjega ministra Andreia Gabriela Plesuja, so sporočili iz premierovega kabineta. Plesu je v pogovoru izpostavil pripravljenost za poglobitev sodelovanja med Slovenijo in Romunijo, še posebej na poti obeh držav k polnopravnemu članstvu v Evropski uniji in zvezi NATO. Poseben interes obstaja tudi na gospodarskem področju, posebno v okviru Srednjeevropskega sporazuma o prosti trgovini, katerega članica je od lanskega julija tudi Romunija. Romunski minister je ob tej prilžnosti premieru Drnovšku prenesel povabilo premiera Victorja Ciorbee, naj ob ustrezni priložnosti obišče Romunije.

Slovenski ponudniki internet storitev so v okviru GZS ustanovili svojo sekcijo
24. 02. 1998 15.54
Slovenski ponudniki internet storitev so v okviru Združenja za računalništvo in informatiko pri Gospodarski zbornici Slovenije (GZS) ustanovili svojo sekcijo, sporočajo z GZS. Člani omenjene sekcije bodo skrbeli za uresničevanje skupnih ciljev in enotno, tvorno nastopanje v dialogu z zakonodajnimi ter drugimi državnimi organi na področju regulacije interneta. Ena glavnih nalog sekcije bo spodbujanje hitrejšega razvoja informacijske družbe v Sloveniji, posebej uporabe interneta, ter zagotavljanje enakomernega razvoja trga storitev dostopa do interneta in vseh spremljajočih storitev. Sekcija si bo prizadevala doseči tudi visoko stopnjo konkurence, ki je osnovni pogoj nadaljnjega razvoja tega področja

Hrvaški taksisti protestirajo proti nasilju
24. 02. 1998 15.52
Hrvaški taksisti so danes v Zagrebu in petnajstih drugih hrvaških mestih protestirali proti nasilju in kriminalu, ki so mu izpostavljeni med opravljanjem svojega dela. Približno petsto zagrebških taksistov je dopoldne krenilo na protestno vožnjo po mestu. Zaskrbljeni zaradi pogostih napadov na svoje kolege so pomočniku pravosodnega ministra Tomislavu Peniću izročili protestno pismo, v katerem so izrazili svoje nezadovoljstvo zaradi "nedopustno blagega ravnanja z napadalci in morilci taksistov". V minulem mesecu sta bila na Hrvaškem ubita dva taksista (v Zagrebu in Opatiji), na nekega zagrebškega taksista pa je bil izveden napad in poskus uboja. Policija je ugotovila, da so vse napade na taksiste izvedli mladoletniki.

Možno sodelovanje in skupni nastop DS in KSU na lokalnih volitvah
24. 02. 1998 15.51
Predsednik Demokratov Slovenije (DS) Tone Peršak in predsednik Krščansko-socialne unije-Krščanskih socialistov (KSU) Franc Miklavčič sta na dopoldanskem sestanku ugotovila, da pri obeh strankah obstaja interes za sodelovanje in morebitni skupni nastop na jesenskih volitvah občinskih svetnikov in županov, so sporočili iz DS. Kot navaja sporočilo, je sestanek potekal v okviru priprav na lokalne volitve.

Dan odprtih vrat Ljubljanske borze
24. 02. 1998 13.28
Ljubljanska borza vrednostnih papirjev pripravlja v petek, 27. februarja 4. dan odprtih vrat Ljubljanske borze. Od 10h do 12h so pripravili dve enourni predavanji o organizaciji in poslovanju Ljubljanske borze d.d. Medtem si bodo obiskovalci lahko v živo ogledali elektronsko trgovanje z delnicami in obveznicami preko BIS. Večje organizirane skupine naprošajo, da se predhodno najavijo na telefonski številki 061/171 02 11.

Ira zanikala vpletenost v napadu v Portadownu
24. 02. 1998 09.50
Irska republikanska armada (IRA) je zavrnila vpletenost v nedavni bombni napad v protestantskem mestu Portadown. V izjavi, ki so jo v ponedeljek poslali irskemu radiu, je IRA poudarila, da se še vedno drži premirja, razglašenega julija lansko leto.

Japonska zadovoljna z razpletom iraške krize
24. 02. 1998 09.39
Japonski premier Rjutaro Hašimoto je izrazil zadovoljstvo ob dejstvu, da so ZDA podprle dogovor med ZN in Irakom, poudaril pa je, da bo treba zagotoviti, da bo Irak res dovolil pregled vseh vojaških objektov. Ameriški odziv na dogovor je pozdravil tudi vodja japonske diplomacije Keizo Obuči.

Napoved vremena za Slovenijo
23. 02. 1998 17.20
Ponoči bo v severovzhodnih krajih jasno, drugod bo pretežno oblačno. Manjše padavine v zahodnih krajih in osrednjih krajih bodo ponehale. Jutri bo v severovzhodnih krajih jasno, tudi drugod se bo zmerno zjasnilo. Na Primorskem bo pihala burja.

Svetovni rekord Marie Mutole
23. 02. 1998 10.16
Na dvoranskem atletskem mitingu v francoskem Lievinu je dvoranska svetovna prvakinja na 800 m mozambiška atletinja Maria Mutola postavila nov svetovni rekord na 800 metrski progi. S časom 1:56,36 je za štiri stotinke sekunde izboljšala dosedanji rekord Nemke Christine Wachtel, ki ga je dosegla 13. februarja 1988. To je že deveti svetovni dvoranski rekord v letošnji atletski sezoni.

V Berlinu podelili zlatega in srebrne medvede
23. 02. 1998 09.31
Srebrnega medveda za najboljšo režijo je prejel Irec <b>Neil Jordan</b> za film z naslovom <b>The Butcher Boy</b>. Srebrnega medveda, nagrado žirije, so podelili ameriškemu režiserju Barryju Levinsonu za film z naslovom Wag the dog</b>.

Clintonova vlada za zdaj še zadržana
23. 02. 1998 09.06
Kofi Annan bo po podpisu sporazuma odletel v Pariz, od tam pa nazaj v New York. Jutri, v torek, 24. februarja zjutraj bo podal poročilo o svojem obisku in predstavil besedilo sporazuma Varnostnemu svetu ZN.

Napoved za sosednje pokrajine
22. 02. 1998 10.44
V krajih zahodno od nas se bo pooblačilo, proti večeru bodo občasno že manjše padavine. Drugod bo danes še sončno in vetrovno, pihal bo jugozahodnik, ob Jadranu zmeren jugo. Jutri bo prevladovalo oblačno vreme. V krajih vzhodno in severno od nas bo v glavnem suho, drugod bodo občasno padavine.

Nemčija: več otrok - manj porok
22. 02. 1998 10.31
V Nemčiji se vsako leto rodi več otrok. Leta 1997 se je rodilo 810.000 otrok, kar je za 2,7 odstotka več kot leto prej, je sporočil osrednji urad za statistiko v Wiesbadnu. Medtem pa je upadlo število porok. Največje povečanje števila rojstev beležijo na vzhodu Nemčije, kjer se je rodilo 7,5 odstotka več otrok kot leta 1996, v zahodnem delu pa je povečanje števila rojstev 2,1 odstotno. Lani so v Nemčiji sklenili 421.600 zakonskih zvez, kar je za 2 odstotka manj kot v letu 1996.

Združitve norveškega in švedskega telefonskega podjetja ne bo
21. 02. 1998 10.45
Predstavniki švedskega telefonskega podjetja Telia in norveškega telefonskega velikana Telenor so zanikali govorice o bližnji združitvi. Med pogajanji telefonskih družb, ki sta v lasti švedske in norveške države, je prišlo do nepremostljivih razlik, zaradi katerih so načrtovano združitev, s katero sta družbi nameravali utrditi svoj konkurenčni položaj, odpovedali. Najbolj se je zataknilo pri odločitvi o kraju družbinega sedeža in narodnosti direktorja podjetja, saj sta si obe strani želeli, da bi bil državljan njihove države.

Podaljšanje izvajanja programa nafta za hrano
21. 02. 1998 10.28
Varnostni svet ZN je sinoči sprejel resolucijo, s katero je podaljšal izvajanje programa "nafta za hrano", ki omogoča Iraku prodajo nafte za nakup hrane in humanitarnih potrebščin. Resolucija bo stopila v veljavo takoj, ko bo predsedujoči VS ZN prejel poročilo generalnega sekretarja ZN Kofija Annana o dogovoru z iraškimi oblastmi glede potrebnih ukrepov in odobritvi iraškega načrta razdelitve humanitarnih potrebščin. Načrt mora vsebovati opis potrebnih dobrin in zagotovila o njihovi enakomerni porazdelitvi. Potem ko bo resolucija stopila v veljavo, bo Irak na šest mesecev lahko izvozil nafto v vrednosti 5,2 milijarde dolarjev in ne le dveh milijard kot doslej. V skladu s tem VS poziva iraško vlado k polnemu sodelovanju.

Po čem si zapomniti olimpijske igre v Naganu?
20. 02. 1998 16.44
Osemnajste zimske olimpijske igre si bo večina zapomnila po dveh stvareh. Najprej, po vremenu, ki je zrlo živce vseh, tako nastopajočih, kot novinarjev, gledalcev in drugih. Tisti, ki smo bili že prej na nekaterih olimpijskih igrah, se taksnega vremena pravzaprav ne spomnimo. Že res, da so bile posamične tekme prestavljene tudi že prej, toda taksne odvisnosti od vremena že dolgo ni bilo. Vse bi bilo v redu, če bi tekmo prestavili in jo potem v prestavljenem vremenu tudi opravili. Tu na Japonskem pa je bilo takole: pogled skozi okno kaze na sonce. In čez 5 minut: pogled skozi okno kaze dež. In čez 5 minut: pogled skozi okno kaze sneg. In tako je slo kar iz dneva v dan. Druga stvar, ki bo ostala v spominu okoli 8000 novinarjev iz vsega sveta pa je japonski "red". Prve dni olimpijskih iger nisi mogel praktično nikamor, ne da bi popreje vsaj 10-krat pokazal ustrezno akreditacijo oziroma ustrezno dovoljenje. Japonci so bili sicer vedno zelo vljudni, se neprestano klanjali (pravi čudež je, da jih ima se toliko pokončno držo), toda popustili niso niti za ped. V ilustracijo tega, samo en primer. Včeraj, ko smo se vozili iz Yakebitaija, kjer je bil ženski slalom, je bil cel novinarski avtobus namenjen na parkirišče pred hotelom South Prince, kjer smo imeli avtomobile. Toda, japonski šofer je imel na svojem razporedu napisano: East Prince-South Prince. In nič ni pomagalo, da je cel avtobus vpil in kričal, da je 15-minutna vožnja proti East Prince hotelu nepotrebna. Šofer se je mirno nekajkrat priklonil in nas nato odpeljal po svojem (!) voznem redu, pa čeprav niti en sam novinar ni bil namenjen v kraj njegovega prvega postanka. Prav zanimivo pa je, ko se primeri karkoli izven "voznega reda". Tedaj Japonci ne znajo reagirati in so popolnoma izgubljeni. Več kot očitno je njihovo popolno pomanjkanje reagirati v novih, nepredvidenih okoliščinah. Toda, taksni pač so, to je del njihove zgodovinske in kulturne dediščine in zelo, zelo težko jih kaj odvrne, da ne stopajo po ustaljenih poteh. Za obiskovalca iz Evrope gotovo ostajajo Japonci uganka. Sama športna dogajanja so seveda tudi zanimiva. Niso pa na Japonskem tako spektakularna, kot so bila denimo pred štirimi leti v Lillehammerju na Norveškem. Norvežani so morda celo najbolj športen narod na svetu in v tem jim Japonci niso kos. Tudi v Naganu in okolici (večina zunanjih tekmovališč je oddaljenih skoraj 2 uri vožnje) je bilo veliko gledalcev, tako kot v Lillehammerju. Je pa ena, bistvena razlika. Na Norveškem so ljudje brez izjeme prihajali na tekmovanja spontano, tu na Japonskem pa je navzlic njihovi prisrčnosti le čutiti, da jih je bilo lepo število na tekmovanja "poslanih". Toda, kot sem že zapisal; vedno je potrebno imeti v glavi azijski in evropski način mišljenja in življenja! Ta dva pa sta včasih tako različna kot dan in noč. Sami tekmovalni objekti so, tako kot se za visoko tehnološko razvito državo spodobi, dobro ali celo odlično pripravljeni. Japonci so se res potrudili in naredili vse, da bi si njihove-18-te zimske olimpijske igre ostale v večnem spominu. Tisto, kar je fasciniralo mene in po čemer si jih bom tudi zapomnil pa je poudarek na vlogi otrok. Taksnega poudarka generacijam, ki prihajajo se ni bilo. Kot vemo, pa je potrebno z vzgojo in pridobijanjem pravih vrednot začeti zgodaj. In Japonci se tega zavedajo. O samih športnih tekmovanjih in deležu slovenskih športnikov pred koncem iger ne bi govoril. O tem spregovoriti bo pravi čas, ko bo konec zadnje tekme.

Zunanji ministri EU tudi o Iraku
20. 02. 1998 13.39
Čeprav iraška kriza uradno ni na dnevnem redu zasedanja zunanjih ministrov Evropske unije, ki se bodo v Bruslju zbrali v ponedeljek, 23. februarja, bo problem nedvomno predmet pogovorov vodij diplomacij. Britansko predsedstvo sicer zaenkrat ni izdelalo predloga za sprejem skupnega stališča. Kot poudarjajo britanski predstavniki v Bruslju, se na zadeve v zvezi z Irakom sproti odzivajo, zato se namerava London o morebitni takšni pobudi odločiti v skladu z razvojem dogodkov, morda tudi šele v ponedeljek. Za skupno stališče EU se je ta teden na izredni razpravi o iraški krizi zavzel tudi Evropski parlament.

Mozetič: Turnšek samo objektivno odgovoren
20. 02. 1998 13.27
Vodja poslanske skupine Slovenskih krščanskih demokratov (SKD) Miroslav Mozetič je v zvezi z današnjo odločitvijo obrambnega ministra Tita Turnška, da ne namerava odstopiti, ocenil, da gre za "stvar znotraj ljudske stranke". Sicer pa krščanski demokrati ocenjujejo, da bi moral minister v primeru, kakršen je bil dogodek pri Zavrču, v skladu z uveljavljenimi evropskimi načeli odstopiti. Minister Turnšek je v tem primeru po besedah Mozetiča "samo objektivno odgovoren".

Rusija ratificirala konvencijo o človekovih pravicah
20. 02. 1998 13.25
Ruska duma je danes ratificirala konvencijo Sveta Evrope (SE) o človekovih pravicah. Prvi podpredsednik dume Vladimir Rižkov je ob tem dejal, da je konvencija o človekovih pravicah najpomembnejši dokument, ki ga je Rusija ratificirala po vstopu v Svet Evrope.

Evropski parlament zahteva varnost za elektronski denar
20. 02. 1998 13.06
Evropski parlament je zahteval učinkovite varnostne ukrepe za takoimenovani elektronski denar in bančne usluge preko telefona in elektronskega sistema. Kot so evropski poslanci sklenili danes v Strasbourgu, je še posebej pomembno pripraviti preventivne ukrepe na področju transakcij prek računalnika glede jamstva pri izgubi ali kraji ter zaščiti uporabnikov v primeru stečaja poslovenga partnerja. Evropska komisija naj bi polega tega pripravila zakonski predlog o poslovanju prek interneta. Evropski parlament pričakuje, da bo v 10 do 12 letih bistveni del trgovine na drobno opravljen prek interneta.

V hišo Bikov se vrača red
20. 02. 1998 11.56
V hiši "Bikov" so se, kot kaže, stvari stabilizirale. V včerajšnjem krogu severnoameriške poklicne košarkarske lige NBA v Torontu za Chicago namreč ni zadeval le Michael Jordan, ampak sta mu krepko na pomoč priskočila tudi po poškodbi vedno boljši Scottie Pippen (22 točk) in Dennis "Velike težave" Rodman, ki so mu statistiki tokrat pripisali novih 19 skokov. Domači "Plazilci" seveda niso pravo merilo, saj so nastopili le z devetimi igralci, od predvidenih novih šest sta namreč le dva že prispela v Kanado. Po novem druga ekipa centralne skupine, Indiana Pacers, doma ni imela veliko težav z moštvom Philadelphije. Domač trener Larry Bird je lahko zadovoljen predvsem z Reggijem Millerjem, ki je svoji ekipi priigral zmago v tretji četrtini, ko je zadel sedem točk zapored. Moštvo San Antonia dokazuje, da lahko uspešno igra tudi brez njihovega prvega centra Davida Robinsona. V Dallasu je domače "Teličke" s 26 točkami in 16 skoki ukrotil Tim Duncan, novinec v ekipi, Bubba Wells, pa je dokazal, da je bil vreden nakupa. Dal je namreč kar 21 točk, kar je najvč v njegovi sicer kratki karieri. Z raketnim pogonom nadaljujejo sezono tudi Houstončani. Tokratna njihova žrtev so bili igralci iz Detroita. Izmed velike trojice domačih igralcev je blestel Clyde Drexler, ki je dosegel 29 točk, Chrles Barkley pa mu je na pomoč priskočil s 14 točkami in 14 skoki. Pri gostih sta se izkazala le Joe Dumars in Grant Hill, s čimer se "Bati" niso mogli bosti z navdihnjenimi domačini. Serijo porazov so uspeli doma prekiniti "Jezerniki" iz Los Angelesa. Svoj srd so tokrat zvalili na nebogljene Denverčane, saj so pri domačih zadevali skoraj vsi, ki so stopili na parket. Kobe Bryant je dal 21 točk, Shaquille O'Neal 19 in 11 skokov, omeniti pa treba tudi, da so nastopili brez glavnega organizatorja igre Nicka Van Exla.

Kofi Annan odpotoval v Irak
20. 02. 1998 11.54
Generalni sekretar ZN Kofi Annan je danes dopoldne iz Pariza odpotoval v Bagdad, kjer ga pričakujejo popoldne po srednjeevropskem času. Annan se bo med obiskom sestal tudi z iraškim voditeljem Sadamom Huseinom. Annan potuje z letalom, ki ga je dal na razpolago francoski predsednik Jacques Chirac, z istim letalom pa se bo generalni sekretar ZN v ponedeljek vrnil iz Iraka. Annan je pred odhodom v Parizu dejal, da bo v Bagdadu naredil vse, kar je treba. Iz arabskih virov v Dubaiju pa se je izvedelo, da bo Annan v Bagdadu od iraških oblasti zahteval pisno soglasje, da bodo inšpektorjem ZN dovolile pregled vseh naprav.