Ne

Slovenski avtomobilski salon odpovedan
25. 03. 1998 16.45
Organizatorja Slovenskega avtomobilskega salona, Združenje avtomobilskih zastopnikov in proizvajalcev ter Ljubljanski sejem, sta se po pregledu stanja in priprav na letošnji salon odločila, da ga odpovesta. Slovenski avtomobilski salon je bil v letu 1993 zasnovan kot bienalna prireditev. Ker pa letos praznujemo stoletnico prvega avtomobila v Sloveniji, sta se organizatorja odločila pripraviti prireditev tudi letos. Kljub takšni odločitvi pa letos salona ne bo, ker so se članice Združenja odločile, da zaradi težke ekonomske situacije in ker niso uspele pridobiti finančne pomoči, ne bodo sodelovale na avtomobilskem salonu. Združenje avtomobilskih zastopnikov in proizvajalcev ter Ljubljanski sejem, ki sta si prizadevala pripraviti kakovosten salon, primerljiv z velikimi saloni v svetu, sta zaradi omenjenih težav pri članicah Združenja prejšnji teden sklenila, da odpovesta 21. Slovenski avtomobilski salon.

Jordan nekaj krepkih o upravi in soigralcih v NBA
25. 03. 1998 16.44
"V primeru, da bo Phill Jackson odšel, ne bom več igral, pa če tudi to Jerryu Rheinsdorfu in ostalim lastnikom kluba ni všeč. Ve se, da so Bullsi vredni nekaj sto milijonov, Rheinsdorfu pa je v njih vložil le 13 milijonov, zato se mu sploh ni potrebno bati za dobiček," je za posebno izdajo revije ESPN povedal Michael Jordan. "Vprašanje je, kdo bo prvi popustil, saj jaz nikakor ne mislim biti trener in igralec hkrati, kar so mi tudi že ponujali," je dejal Jordan in dodal, da ga nikoli ne bomo videli v obleki s kravato na klopi, možnosti za nadaljevanje svoje kariere pa se mu trenutno zdijo 70:30. Če je pri tem mislil v prid odhoda ali nadeljevanja, ni hotel komentirati. Poleg lastniku Rheinsdorfu ni prizanesel niti glavnemu menedžerju Jerryju Krausu, ki bi po njegovem mnenju že moral oditi, na njegovem položaju pa on vidi prav Philla Jacksona; seveda bi le-ta moral zadržati tudi funkcijo trenerja. "Jaz lahko shajam z ali brez Krausa, vendar ga nikoli ne pozdravim, ko se srečava. Njegove poslovne odločitve v zadnjem času niso bile najboljše; npr. odhod Jasona Caffeyja, za kar ni bilo nobenega pravega razloga, saj smo v zameno dobili Davida Vaughna in dva novinca, kar je pozneje zelo težko prodati," je bil do Krausa oster zvezdnik NBA. Pravzaprav v intervjuju za ESPN ni prizanesel niti svojim "kolegom" s parketa. Za Reggija Millerja tako trdi, da je na igrišču zelo grob in da je z njim igrati podobno, "kot se prepirati s svojo ženo". Še slabše mnenje ima o centru Vročin iz Miamija Alonsu Mourningu, za katerega pravi, da je obseden z Denisom Rodmanom. "Zmeraj se obnaša kot pravi negativec, vendar se, ko na igrišču pride do napetosti, vedno skrije za sodniki," pravi Jordan, ki si je s tem pogovoromm gotovo nabral nekaj novih sovražnikov.

Evro naj uvede enajst članic
25. 03. 1998 12.41
Evropska komisija je v včerajšnjem poročilu za uvedbo evra s 1. januarjem prihodnje leto priporočila enajst članic Evropske unije. Maastrichtske kriterije po oceni komisije zadovoljivo izpolnjujejo vse zainteresirane države, razen Grčije, medtem ko Velika Britanija, Danska in Švedska po lastni izbiri ne bodo prve v skupini "evro držav".

V ZDA le 16 filmov prislužilo več kot 100 milijonov dolarjev
25. 03. 1998 11.42
Med 16 filmi, ki so od 440. prikazanih v ameriških kinematografih, v lanskem letu dosegli blagajniški izkupiček nad sto milijonov dolarjev, je največ prislužil prav z 11 Oskarji nagrajeni Titanik. Samo na severnoameriškem trgu je namreč zaslužil 471 milijonov dolarjev, magično mejo 100 milijonov dolarjev pa je presegel v 12 dneh predvajanja. Nadaljevanje Spielbergovega Jurskega parka, Izgubljeni svet, je mejo presegel že v petih dneh, Možje v črnem pa v sedmih. Ostali so za prestop magične meje potrebovali več časa, presegli pa so jo tudi filmi Stik, Jutri nikoli ne umre, Vojna zvezd ter druga dva Oskarjeva nagrajenca, Good Will Hunting in Bolje ne bo nikoli. Podatke je objavilo ameriško podjetje ACNielson EDI, ki je omenjene filme tudi nagradilo.

Windows Terminal Server v drugi preizkusni različici
25. 03. 1998 09.41
Kot je sporočil Microsoft, je izšla druga preizkusna različica strežnika Windows Terminal Server. Ta novi član družine operacijskih sistemov Windows omogoča uporabnikom računalniških terminalov, ki sicer ne morejo uporabljati Windows, delo v tem okolju in uporabo aplikacij na osnovi Windows. Nova različica Terminal Serverja je zanesljivejša in robustnejša, premore izboljšani protokol RDP (remote desktop protokol), bolje izkorišča pasovno širino omrežja in ima izboljšana orodja za zaščito in upravljanje. Druga preizkusna različica podpira tudi terminale z operacijskim sistemom Windows CE. Podporo za Windows Terminal Server so že napovedali številni izdelovalci strojne in programske opreme. Končna različica strežnika Windows Terminal Server za Windows NT Server 4.0 bo predvidoma izšla še v prvi polovici tega leta. Cena še ni znana.

Odvzem vozniškega dovoljenja pri 104 letih
25. 03. 1998 09.27
Nekemu švedskemu vozniku - star je 104 leta - so trajno odvzeli vozniško dovoljenje, potem ko se je izkazalo, da možakar ne loči več med pedaloma za zavoro in plin. Zaradi tega je prejšnji teden v Stockholmu s svojim fordom cortino iz leta 1968 povzročil vrsto trkov. Policija je izrazila zadovoljstvo ob dejstvu, da ni bil nihče ranjen.

SKD za dosledno upoštevanje zakona o nezdružljivosti funkcij ter sorazmerno zastopanost opozicije
25. 03. 1998 09.16
Člani Izvršilnega odbora (IO) Slovenskih krščanskih demokratov (SKD) so letno konferenco SKD, ki je pod geslom Za voljo ljudi potekala v Semiču, organizacijsko ocenili na primerni ravni. Velik poudarek so dali tudi vsebini ter programu dela stranke za leto 1998/99.

Hrvaški poslanci o mednarodnih pritiskih na Hrvaško
25. 03. 1998 09.01
Člani odbora za zunanjo politiko hrvaškega sabora so v današnji razpravi o mednarodnem položaju Hrvaške govorili tudi o povečanih pritiskih mednarodne skupnosti na državo. Zunanji minister Mate Granić je uvodoma dejal, da je trenutni zunanjepolitični položaj zapleten in občutljiv, določajo pa ga procesi v vzhodni Slavoniji, vračanje beguncev, uresničevanjem mirovnega sporazuma v BiH ter položajem demokratičnih ustanov v državi, pri čemer je po njegovih besedah posebej pomemben položaj elektronskih medijev. Granić meni, da bi morala Hrvaška izpolnjevati vse obveznosti, ki jih je sprejela, da ne bi nikomur dajala povoda za pritiske, obenem pa mora "biti trdna v argumentiranem odporu proti vsakršnemu neumestnemu pritisku, ki žali in načenja dostojanstvo države ter osebe in institucije predsednika republike".

Zdaj grozijo že sponzorji
24. 03. 1998 17.51
Razprave na avstrijskem Koroškem o skupni kandidaturi "Treh dežel" za zimske olimpijske igre leta 2006 ne pojenjajo. Nov vrhunec so dosegle danes, ko so nekateri glavni lokalni sponzorji zagrozili z umikom, če koncept iger, ki si ga je zamislil generalni menedžer projekta Gerhard Novak - na ta položaj ga je imenovala koroška deželna vlada - ne bo stoodstotno izvedljiv. Na današnji novinarski konferenci je predsednik uprave koroške Hypo banke, Wolfgang Kulterer, izjavil, da so sponzorske donacije odvisne od dela generalnega menedžerja, hkrati pa je pozval vodje koroških interesnih združenj pri gospodarski in delavske zbornici ter industrijskem združenju na zasedanje, kjer bi "enkrat za vselej razjasnili vsa možna nesoglasja."

Cigara bolj nevarna od cigarete
24. 03. 1998 16.57
Ob kajenju cigar se podvoji nevarnost smrti zaradi raka ali nekaterih bolezni srca in ožilja, ugotavlja raziskava, ki so jo predstavili na nedavnem kongresu o preprečevanju kardiovaskularnih bolezni v mestu Santa Fe v ameriški zvezni državi Novi Mehiki. Po besedah avtorja raziskave Carlosa Iribarrena cigara ni najboljša alternativa za cigareto, saj je smrtnost pri kadilcih cigar za 25 odstotkov večja kot pri nekadilcih. Raziskava, med katero so 16 let preučevali posledice kajenja pri skupini kadilcev cigar v starosti od 30 do 89 let (ti so pokadili dve cigari dnevno), je pokazala, da je stopnja smrtnih primerov zaradi raka in nekaterih kardiovaskularnih bolezni pri kadilcih cigar dvakrat večja kot pri nekadilcih. Kot pojasnjuje Iribarren, dim cigare vsebuje več nikotina, katrana in ogljikovega monoksida kot cigaretni dim. Še več; medtem ko morajo kadilci navadnih cigaret inhalirati dim, da se lahko nikotin absoribira v pljuča, pa uživalcem cigar tega ni treba početi, saj nikotin cigare vstopa v organizem preko ustne sluznice. Pri kadilcih cigar je v primerjavi z nekadilci bolj pogost rak ustne votline in grla ter pljučni rak, pa tudi srčne bolezni. Nasprotno pa cigara v primerjavi s cigareto ne zvečuje nevarnosti smrti zaradi koronarnih bolezni.

Tamagoči preplavlja tudi Kubo
24. 03. 1998 16.49
Tamagoči, majhna virtualna igrača, ki razveseljuje že na milijone otrok po svetu, preplavlja tudi Kubo. Te elektronske igračke japonske družbe Bandai prodajajo kubanske družbe pod državnim nadzorom, kot sta CIMEX in Cubalse. Nekatere trgovine v Havani dnevno prodajo tudi do 100 tamagočijev. Cena igračke se giblje med 6,25 in 6,80 dolarja, medtem ko kubanski delavec na mesec zasluži povprečno 10 dolarjev. Kot ocenjuje tamkajšnji dnevnik Juventud Rebelde, se svetu vedno bolj odprta Kuba ne more izogniti vdoru številnih novosti potrošniške družbe, vendar pa se mora izogniti temu, da bi pri prebivacih prevladala pragmatizem in lahkomiselnost.

Sampras s porazom ogrozil svoj teniški prestol
24. 03. 1998 16.40
Na teniškem turnirju v Key Biscaynu je v tretjem krogu tekmovanje že končal prvi nosilec, Američan Pete Sampras. Premagal ga je Južnoafričan Wayne Ferreira z 0:6, 7:6 (8:6), 6:3. Poraz bi utegnil najboljšega teniškega igralca na svetu drago stati, saj lahko izgubi vodilno mesto na svetovni računalniški lestvici. Ogrožajo ga namreč drugi, tretji in peti na lestvici, Čeh Petr Korda, Čilenec Marcelo Rios in Britanec Greg Rusedski. Sampras je po dvoboju, ki ga je odlično začel, saj je v prvem nizu nasprotniku "zavezal kravato", le nemočno obsedel v svojem stolu na igrišču. "Res ne vem, kaj mi je bilo. Igro sem imel povsem v svojih rokah, a sem izpustil zmago," je skušal pojasniti poraz. Ferreira je bil razumljivo nadvse zadovoljen: "Nekoč se ti pač zgodi, da igraš slabo. Pri Samprasu je to enkrat na pet let." Samprasova tekmeca za teniški prestol v tretjem krogu še nista imela težav. Korda je s 6:4, 4:6 in 6:3 premagal Španca Francisca Claveta, Rusedski pa je v dveh nizih opravil s Švicarjem Marcom Rossetom, izid je bil 6:1, 7:6 (10:8).

Peterle: Javnost izvedela za sporazum zaradi znotrajkoalicijskih razmerij
24. 03. 1998 16.28
Predsednik Slovenskih krščanskih demokratov (SKD) Lojze Peterle meni, da je javnost za sporni izraelsko-slovenski sporazum izvedela zaradi znotrajkoalicijskih razmerij in ne po zaslugi opozicije ter da način, na kakršen je sporazum ugledal luč, kaže, da je do objave prišlo iz zamere. Meni pa tudi, da presoja ustavnosti omenjenega sporazuma ni potrebna, saj naj bi bilo povsem jasno, za kakšen sporazum gre. Prvak krščanskih demokratov je na novinarski konferenci povedal, da se ne strinja z oceno, da gre za operativno tehnični sporazum, ker meni, da je vsebinsko drugače naravnan, zato v stranki z zanimanjem čakajo tokratno stališče vlade, ki naj bi o omenjenem sporazumu predvidoma znova razpravljala še ta teden. Prav tako dvomi v trditve, da naj premier in takratni obrambni minister o sporazumu ne bi bila obveščena.

Jelinčič: SNS je upravičena do sodelovanja v koordinaciji
24. 03. 1998 16.12
Slovenska nacionalna stranka (SNS) ne pristaja na pogojevanje sodelovanja v koordinaciji parlamentarnih strank s podpisom sporazuma o sodelovanju pri vstopanju Slovenije v Evropsko unijo (EU), sta na današnji novinarski konferenci poudarila predsednik stranke Zmago Jelinčič ter poslanka Polonca Dobrajc. SNS je do sodelovanja v koordinaciji upravičena, saj je parlamentarna stranka, pa tudi sicer gre za obliko sporazumevanja glede politike Slovenije do vključevanja v EU in zvezo Nato, ki trenutno celo obravnava meddržavni sporazum med Slovenijo in Izraelom. Sporazuma o sodelovanju pri vstopanju Slovenije v EU SNS ne namerava podpisati oziroma ga bo podpisala šele, ko bo sprejete vsaj pol v njem predvidene zaščitne zakonodaje. Od 16 zakonov, ki naj bi jih parlament po sporazumu sprejel pred dokončno uveljavitvijo sprememb 68. člena ustave, polovice v DZ še ni, ostali predlogi pa so v prvi obravnavi, z izjemo enega, ki je v drugi. "SNS pa sporazuma ni podpisala, ker je zaščitna zakonodaja premalo pripravljena," je poudarila Dobrajčeva.

EU o prepovedi uporabe visečih mrež pri morskem ribolovu
24. 03. 1998 16.06
Na prvem zasedanju pod britanskim predsedovanjem Evropski uniji, ministri petnajsterice za ribolov danes v Bruslju razpravljajo o predlogu za prepoved uporabe visečih mrež pri morskem ribolovu. Viseče mreže, ki se uporabljajo predvsem za lov na tune, imajo škodljiv učinek na okolje, vanje pa se lovijo tudi druge morske živali, najbolj številno delfini. Več držav petnajsterice močno podpira prepoved teh mrež, vendar pa na takšen predlog zaenkrat ne pristajajo Irska, Italija in Francija, ki viseče mreže uporabljajo. Viri pri svetu unije izražajo upanje, da bo petnajsterica dogovor sklenila do poletja.

Tony Blair za vmesno pot med brezbrižnostjo in strogim etatizmom
24. 03. 1998 15.59
Britanski ministrski predsednik Tony Blair se je v Parizu danes zavzel za tretjo, vmesno pot gospodarske politike, ki naj bo kompromis med nevmešavanjem države in strogim etatizmom, ter obenem zagovarjal svojo strategijo boja proti brezposelnosti s podpiranjem majhnih podjetij. Poslance francoske Narodne skupščine je Tony Blair v francoščini nagovoril, da vodenje gospodarstva ni ne levo ne desno, ampak dobro ali slabo. Država je dandanašnji po Blairovih besedah bolj kot voditi in predpisovati poklicana pripravljati ljudi na gospodarske spremembe, z izobraževanjem, usposabljanjem, tehnologijo in infrastrukturo, kot t. i. država skrbnica, ki spodbuja in nagrajuje zaposlovanje. To je tretja pot: ne brezbrižnost ne strogi etatizem, ampak dejavno sodelovanje v napredku zaposlovanja, je v Narodni skupščini ob bregovih Sene poudaril Tony Blair.

Večina Nemcev se ne boji računalnikov
24. 03. 1998 15.58
Večina Nemcev se ne boji računalnikov, 55 odstotkov od njih celo polaga upe na nove medije in tehnologijo. To je pokazala anketa po naročilu nemške televizije Pro Sieben, v kateri je sodelovalo 1500 oseb; 23 odstotkov vprašanih je ob tem pristavilo, da jih je strah, če razmišljajo o računalnikih, storitvah po telefonu ali o internetu. Le malo Nemcev se ima za računalniške strokovnjake. Kakih devet odstotkov vprašanih je svoje računalniško znanje ocenilo kot "zelo dobro", vsak tretji pa z računalnikom "ne zna preveč dobro" ravnati. Da bi se to v prihodnosti izboljšalo, 78 odstotkov Nemcev svetuje, da je treba otroke že zgodaj naučiti ravnati z računalnikom.

SLS nezadovoljna z odločanji poslancev LDS
24. 03. 1998 08.40
Slovenska ljudska stranka (SLS) v izjavi za javnost očita Liberalni demokraciji Slovenije (LDS) oziroma njenim poslancem, ki na seji parlamentarne komisije za nadzor lastninskega preoblikovanja niso podprli vladnih amandmajev, s katerimi naj bi v zakon o zaključku lastninjenja in privatizacije pravnih oseb v lasti Slovenske razvojne družbe vnesli nekatere rešitve v zvezi z ugotavljanjem minulih oškodovanj družbenega premoženja.

Volitve na Kosovem so le komedija
24. 03. 1998 08.36
Jugoslovanski obrambni minister Pavle Bulatović je na srečanju z grškim kolegom Akisom Cohadzopulosom v Atenah poudaril, da je volitve kosovskih Albancev moč obravnavati le kot "komedijo". Dodal je, da srbske oblasti teh nezakonitih volitev ne sprejemajo, ostajajo pa pripravljene na dialog. Bulatović se je zavzel za rešitev kosovskega vprašanja na podlagi srbske ustave in mednarodno skupnost pozval, naj obsodi terorizem, ki se je razširil na Kosovu. Cohadzopulos je povedal, da Grčija podpira mirno in demokratično rešitev problema z dialogom, temeljni pogoj pa je takojšen začetek dvostranskih brezpogojnih pogajanj.

Clinton, Dini in Kinkel ne pričakujejo spremeb v odnosih z Rusijo
24. 03. 1998 07.24
Ameriški predsednik Bill Clinton je dejal, da ni nobenega razloga za to, da bi odstavitev ruske vlade negativno vplivala na prihodnje odnose med ZDA in Rusijo. Dodal je, da se ZDA ne bodo vmešavale v notranje zadeve drugih držav.

Mubarak se je sestal s Cemom
23. 03. 1998 12.11
Egiptovski predsednik Hosni Mubarak se je v Kairu sestal s turškim zunanjim ministrom Ismailom Cemom, ki se mudi na tridnevnem uradnem obisku v Egiptu.

Clinton je pričel afriško turnejo
23. 03. 1998 11.47
Ameriški predsednik Bill Clinton je v družbi soproge Hillary danes prispel v Gano, kjer bo začel dvanajstdnevno turnejo po afriških državah. Na letališču v Akri, glavnem mestu Gane, ga je sprejel ganski predsednik Jerry Rawlings.

Le šest odstotkov Nemcev ne bo več uporabljajo storitev Deutsche Telekoma
23. 03. 1998 11.06
Tri mesece potem, ko se je nemško tržišče odprlo tudi za zasebna telekomunikacijska podjetja, se je le 6 odstotkov Nemcev odločilo, da bodo od državnega podjetja Deutsche Telekom "prestopili" k zasebnemu operaterju, ugotavlja raziskava, ki naj bi jo v ponedeljek objavil nemški tednik Focus.

Teden slovenskega in tujega dokumentarnega filma v CD
23. 03. 1998 10.59
V Cankarjevem domu bosta od 23. do 31. marca potekala predstavitev sodobnega mednarodnega dokumentarnega filma in retrospektivni pregled slovenskega televizijskega in filmskega dokumentarca s skupnim naslovom Filmski dokumenti. Na prvem, na nek način poskusnem festivalu, ki pa ne izključuje uvrstitve dokumentarcev na tradicionalni ljubljanski mednarodni filmski festival, bo tokrat na ogled 18 slovenskih dokumentarcev (med njimi štirje v okviru podsekcije ob 30-letnici ustvarjanja režiserja Filipa Robarja Dorina) ter 13 tujih. Festival pripravlja Cankarjev dom ob sodelovanju Filmskega sklada RS in Slovenske kinoteke, kjer bo od 24. do 31 marca tudi ponovitev večine filmov s festivala.

Neveljavne volitve na Kosovu
23. 03. 1998 09.03
Včeraj so se na Kosovu končale volitve, ki jih vlada v Beogradu ne priznava. Kosovski Albanci so volili predsednika in 130 poslancev, volilna udeležba pa je bila 85 odstotna. Delni izidi volitev bodo znani danes popoldan.

Kenijske oblasti zaprle univerzo v Nairobiju
23. 03. 1998 07.18
Kenijske oblasti so po enodnevnih spopadih med policisti in študenti zaprle univerzo v Nairobiju. Študentom je naročeno, da morajo izprazniti študentsko naselje, potem ko so začeli protestirati zaradi pomanjšanja posojil za izobraževanje. Če študentje ne bodo zapustili univerze, bodo posledice očitne, je dejal eden izmed univerzitetnih uradnikov. Kenijska policija je streljala na študente in tudi izpustila solzivec, da bi jih razpršila. Študentje so odgovorili s kamenjanjem in zažiganjem avtomobilov. V spopadih sta bila ranjena vsaj dva policista in nekaj mimoidočih, več informacij o morebitnih žrtvah pa zaenkrat ni bilo dosegljivih.

Odprla so se volišča na Kosovu
22. 03. 1998 11.55
Ob 7 uri so se odprla volišča v kosovskem glavnem mestu in etično albansko prebivalstvo je začelo voliti predsednika in člane parlamenta. Srbske oblasti volitve ne priznavajo. Glasovanje poteka proti ozadju politične turbolence in nasilja srbskih varnostnih sil, ki so povedali, da so to separatisti, ki hočejo spodbosti mednarodni protest in načrte za nove sankcije proti vladi v Beogradu.

DiCapria naj nebi bilo na podelitvi Oskarjev
22. 03. 1998 11.39
Leonardo DiCaprio pravi, da se ne bo udeležil ponedeljkove podelitve nagrad Oskarjev. Podelitve se ne bo udeležil, ker noče vzeti vsem tega trenutka in ne zato, ker ni bil nominiran za najboljšega igralca, je povedala njegova agenka, ki je še dodala, da je to trenutek namenjen za režiserja in ostale igralce filma Titanik.

Razmere na slovenskih cestah
22. 03. 1998 09.37
Ceste po državi so večinoma normalno prevozne. Zaradi napovedanih rahlih padavin pa AMZS voznike opozarja, naj ob spremembi voznih pogojev vožnjo prilagodijo razmeram na cesti. Zaradi skokov v Planici pričakujejo večji promet v jutranjem času iz ljubljanske smeri proti gorenjski, v popoldanskih urah pa v obratni smeri. Na ostalih cestah naj ne bi bilo posebnosti. Na mejnih prehodih ni daljšega čakanja za prestop meje. Danes od 6. do 22 ure velja splošna omejitev prometa tovornih vozil nad 7,5 tone skupne dovoljne teže.

Hrvaški Telekom pred odločitvijo o privatizaciji
21. 03. 1998 11.48
Hrvaški Telekom pričakuje delitev oz. prodajo vendar se Hrvaška ne more odločiti, kako (na kakšen način), bo privatizirala HPT (Hrvaška Pošta in Telekomunikacije). Družba želi ostati v Hrvaških rokah tudi po prodaji je povedal generalni direktor Telekoma. "Mi mislimo, da ne potrebujemo strateškega partnerja. To pomeni, da nihče od drugod ne bo prišel in odkupil velik del Telekoma", je povedal Stipe Hrkac. HPT pričakuje 660 milijonov kun zaslužka za leto 1997, ter povečanje na 65% glede na prejšnje leto. Družba bi se naj delila na poštni in komunikacijski del pred koncem tega leta. "Delitev je prvi korak, toda to je logični korak, četudi ne gremo naprej z privatizacijo. Vse države so to naredile", še dodaja Hrkac.